Çarpık Bacak Estetiği

eğrilik ve incelik tedavisi...
  • Havaalanı transferi
  • Ücretsiz muayene
  • Operasyon sonrası bakım
  • İstanbul’da Konaklama
ÜCRETSİZ BİLGİ TALEP FORMU
Bu Form ile Doç. Dr. İbrahim Aşkar'a estetik uygulamalar hakkında sorularınızı sorabilir ve danışabilirsiniz.
  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

20-45 dk

ameliyat süresi

1 gece

hastanede yatış

genel

anestezi türü

1 gün

işe dönüş süresi

5 gün

Türkiye'de kalma süresi

0 +
estetik operasyon
Turkey Medical Health Tourism Istanbul
Health Tourism

Çarpık Bacak Eğriliği İnceliği Tedavisi

Kadınlarda göğüslere kullanılan silikonun farklı bir şekli olarak baldır implantı bacak eğriliği inceliğinin düzeltilmesinde kullanılır. Baldır silikonu ya da bacak silikonu yani calf implant adı verilen silikon ameliyatta bacağın iç arka kısmına boylu boyunca yerleştirilerek konur. Bacağın içe ve arkaya doğru kalın olması ve eğriliklerin kamufle olması bu implantla sağlanmaktadır.

Çarpık bacak estetiği ameliyat süresi yaklaşık olarak 1-1,5 saat kadar sürmektedir ve genel ya da sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. İşlem diz arkası doğal kıvrım yerlerinden 4 cm lik kesi ile yapılmaktadır ve bölgenin iyileşmesi iyi sonuç verdiğinden dolayı belirgin bir iz kalmaz. İmplant yani silikon protez yerleştirildikten sonra 5-7 gün kadar hafif ağrılar hissedilebilir; ağrılar bir haftadan sonra azalacaktır. Ayrıca hafif şişlikler de görülmektedir. İlk başta şişlikler azken sonrasında yine artıp yine azalabilmektedir. İşlemin olduğu gün ayağa kalkılabilir.

Dizin hemen kenarında eğrilik varsa ve alt bacaklarda kalan yerlerde herhangi bir sorun yoksa yağ enjeksiyonu ile sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Yağ enjeksiyonu işleminde kişinin vücudunun başka yerlerinden alınan yağlar özel işlemlerden geçirilir ve bu yağ aynı kişinin başka yerlerine enjekte edilir. Enjeksiyonda başarı sağlanmanın en önemli faktörleri kullanılan cerrahi malzeme, yağın çeşitli işlemlerden geçirilmesi ve yağın alınış veriliş biçimine bağlıdır.

Yağ enjeksiyonunda aktarılan yağların %20 – %40 ı 6 ay sonra kalıcı olarak kalabilmektedir. Bu nedenle bu işlemin tekrarı gerekebilir. Bu durumda bazı hastalar çok miktarda yağ enjeksiyonu yapılmasını istemektedirler. Ancak bu durum yağ enjeksiyonu işleminin başarısını arttırmamaktadır.

Çarpık bacak estetiğinde yağ enjeksiyonu uygulanan yağlar Liposuction tekniği ile alınmaktadır. Genel anestezi ya da sedasyon anestezi tekniği ile yapılan ameliyat yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Yağ enjeksiyonu ameliyatı uygulanan kişilerde herhangi bir iz kalmaz. İşlem sonrasında 5-7 gün kadar hafif şişlik görülebilmektedir. 1 ay sonrasında sonuç görülebilmektedir. Yağların 6 ay sonrasına kadar bir kısmının erimesiyle kesin sonuç ortaya çıkacaktır. Duruma göre 6 ay sonra işlem tekrarı gerekebilmektedir.

Hasta ameliyat olmaktan çekiniyorsa son zamanlarda tercih edilen aquafilling dolgusuyla ameliyatsız olarak bacakta eğriliğinin düzeltilmesi yapılabilmektedir. Aquafillin dolgu ileaynı zamanda bacak inceliğinin giderilmesi ve kalınlaştırılması da yapılabilmektedir. Çarpık bacak estetiğinde aquafilling dolgu bacağın iç kısmına , dış kısmına, diz çevresine, ayak bileklerine eksik olduğu düşünlen bir alana hacim kazandırmak için uygulanmaktadır. Çarpık bacak tedavisi öncesi sonrası çizim Lokal anestezi ile yapılan aquafilling dolgu da hasta normal hayatına hemen dönebilmektedir. 5-8 sene kadar kalıcılığı olan dolgu su bazlı bir dolgudur. Bacak haricinde istenirse göğüs büyütme, popo büyütme gibi işlemlerde de kullanılabilmektedir. Vücuda herhangi bir zararı olmayan aquafillin dolgu da kesi olmadığı için iz kalma gibi bir sorunda yaşanmaz.

ESTETİK OPERASYONLAR HAKKINDA BİLGİ ALIN

estetik operasyonlara ait öncesi sonrası fotoğrafları görmek ve estetik ameliyat fiyatlarını öğrenmek için
hemen bize canlı destek hattımıza tıklayıp yazabilirsiniz.