Kaş Asma

Alın ve Şakak Germe...
  • Havaalanı transferi
  • Ücretsiz muayene
  • Operasyon sonrası bakım
  • İstanbul’da Konaklama
ÜCRETSİZ BİLGİ TALEP FORMU
Bu Form ile Doç. Dr. İbrahim Aşkar'a estetik uygulamalar hakkında sorularınızı sorabilir ve danışabilirsiniz.
  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

1-2 saat

operasyon süresi

gerekmez

hastanede yatış

genel, lokal

anestezi türü

1 gün

işe dönüş süresi

5 gün

Türkiye'de kalma süresi

0 +
estetik operasyon
Turkey Medical Health Tourism Istanbul
Health Tourism

ALIN VE ŞAKAK GERME - KAŞ ASMA

Kaş asma alın germe ameliyatları estetik cerrahlar tarafından alındaki çizgileri en aza indirmek için tercih edilirler. Ameliyat sonrası sarkan kaşlar normal yerine getirilir ve kişiye daha canlı bir bakış kazandırılır. Ayrıca gözlerin yan tarafındaki çizgiler de daha azaltılmış olur. Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanı gözetiminde ameliyathanede yapılır. Genel anestezi veya sedasyon destekli lokal anestezi ile yapılır. Ortalama 1.5-2 saat kadar sürer, aynı gün eve çıkılabilir. Diğer estetik ameliyatlarla da kombine edilebilir. Böyle durumlarda hem ameliyat süresi hem de hastanede kalış süresi uzar.

Alın çizgileri oluşumunda, kötü beslenme, sigara, düzensiz yaşam, stres, hava kirliliği, yetersiz cilt bakımı, yerçekimi, fazla mimik hareketleri hızlandırıcı etkenlerdendir. Hastalar profili genellikle 40 yaşın üzerinde olup, başka sağlık problemi yoksa ameliyat rahatlıkla yapılabilir.
Sarkıklığın fazla olduğu derinin çıkarılması gerektiği durumlarda klasik alın germe yapılır. Bu yöntemde saç çizgisinin 4-5 cm arkasından taç şeklinde bir iz kalır ki, hasta kel değilse, saç içine gizlenebilir. Ameliyat sonrası bu hastalarda saçlı deride hissizlik uzun sürebilir. Alın germe ameliyatı yapılan hastaya ayrıca kaş asma ameliyatı yapmaya gerek yoktur. Şakaklardan girilip, kaş asılması ve kısmen alın germesi tercih edilmez. Fazla deri çıkarılması gerekmiyorsa, alın germe ameliyatı endoskopik olarak da yapılabilir. Saç çizgisinin gerisinden, saçlı deri içinde 3-4 adet 2 cm’lik kesi yapılarak aynı sonuç alınabilmektedir. Saçlı deride his kaybı da o oranda az olmaktadır.

ESTETİK OPERASYONLAR HAKKINDA BİLGİ ALIN

estetik operasyonlara ait öncesi sonrası fotoğrafları görmek ve estetik ameliyat fiyatlarını öğrenmek için
hemen bize canlı destek hattımıza tıklayıp yazabilirsiniz.