Popo Asma Estetiği

BREZİLYA POPO ESTETİĞİ...
  • Havaalanı transferi
  • Ücretsiz muayene
  • Operasyon sonrası bakım
  • İstanbul’da Konaklama
BİLGİ TALEP FORMU
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.
  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

3 saat

ameliyat süresi

1 gece

hastanede yatış

genel

anestezi türü

5 gün

işe dönüş süresi

7 gün

Türkiye'de kalma süresi

0 +
başarılı estetik operasyon
0 +
yıllık tecrübe

Popo ESTETİĞİ (Brezilya Poposu)

Popo dikleştirme ameliyatında önce hastanın sorunları dinlendikten sonra ayakta, basen ve poponun sarkmış ve konturu bozulmuş alanları işaretlenir. Tedavi ve lokal anestezi uygulaması için hasta yüzü koyun yatırılır. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilip, işaretli alanlar arasında metal kanüller aracılığıyla konik yapılardan oluşan özel sütürler yerleştirilir. Popo asma işlemi ortalama 30-60 dakikada tamamlanır. Bu sütürlerin yerleştirilmesiyle popo asma işlemi tamamlanır ve dik bir popo elde edilir. Konulan sütürler 6 ayda erir.

POPO ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ?

Popo asma işlemi kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanmaktadır. Hastanın yaşı 18 den yukarı olmalıdır. Unutmamalıdır ki, popo asma işlemi popo büyütme işlemi değildir. Küçük ve sarkık popolara popo asma işlemi yapılsa da büyütmek gerekebilir. Nasıl bir yol izleneceği hastanın estetik cerrah tarafından değerlendirilmesinden sonra ortaya çıkar. Popo ve basenlerde yağlanma olan hastalarda şişman olsun olmasınlar, şekilli bir popo elde etmek için liposuction yapılmalıdır. Bu hastalarda iyileşme süreci daha uzun sürebilir. Deride çatlakları olan, doku elastikiyeti kaybolmuş hastalarda işlem istenilen diri popo görünümünü vermeyebilir.

Popo dikleştirme işleminden sonraki bir iki aylık süreçte oluşan şişlikler büyük oranda kaybolur. İşaretli alanlardaki sütürlerin giriş yerleri 6 aylık süreçte fark edilemeyecek hale gelir. Çok dikkatli bakıldığında sivilce izi gibi durabilir. Popo asma sonrası nadiren de olsa morarma görülebilir. Birkaç gün oturup kalkarken, ağrı hissedilebilirse de, kullanılan ağrı kesiciler ile bu ağrı ortadan kaldırılabilir. Popo asma işlemi sonrasında 6 hafta kadar aktif spor egzersizlerinden kaçınmalıdır.

Mevsimsel olarak her zaman uygulanabilen sütürlerle popo asma tekniği uluslararası alanda estetik cerrahlar tarafından sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Popo asmanın etkisi 3-5 yıl kadar devam etmektedir. Ancak popo asma sonrası kilo alıp vermeler, poponun şeklini bozabilir. Bu nedenle bütün estetik cerrahi uygulamaları hastanın ameliyat öncesi hali düşünülerek gerçekleştirilir.

ESTETİK BİR GÖRÜNÜMÜ ERTELEMEYİN!

estetik operasyonlara ait öncesi sonrası fotoğrafları görmek ve estetik ameliyat fiyatlarını öğrenmek için
hemen bize canlı destek hattımıza tıklayıp yazabilirsiniz.