Saç ekimi nerede kim tarafından yapılmalıdır?

Saç cerrahı diye bir tanım söyleyeceğiz burada. Saç cerrahisi üniversitelerde öğretilen branş değildir. Ancak cerrahi branşlardan gelmiş doktorların deneme yanılma yada ustadan seyretme yoluyla öğrendikleri bir iştir. Bu nedenle saç cerrahının çok tecrübeli olmasını bekleriz en az 1000 saç ekimi ameliyatı geride bırakmış saç cerrahına kendinizi kolay kolay emanet edebilirsiniz. Bir saç nakli yaptırmaya karar verdiğinizde dikkat edeceğiniz şey bu kurumun plastik cerrahlar tarafından işletilen, yönetilen ve operasyonların aynı doktorlar tarafından yapılan bir kurum olmasına dikkat edin. Çünkü ne yazıki uzmanlık konularının dışında çalışan pek çok teknisyenler, sağlık mensuplarının bu işi yaptığı günümüzde çok duyulmaktadır.

2. tercihte çok önemli biçimde sizi opera edecek doktorla operasyondan önce tanışmanız. Bu iki kural olmazsa olmazdır. Seçimlerde çok dikkatli olmalıyız. Yoksa sağlığa uygun koşullarda çalışmayan yerlerde hem sağlığımızı tehlikeye atarız hem de bir saç ekimin sonuçlarını yıllarca başımızda taşıyarak bir faydadan çok büyük zararlar görebiliriz.

Yaşları 22 ile – 72 arasında saçının durumun görüntüsünü beğenmeyen her sağlıklı erişkine saç nakli yapılabilir. Türkiye de Sağlık Bakanlığı yönetmenliğine göre Plastik Cerrahi uzmanları ve Dermatologlar saç ekimine ehliyetli kabul edilmektedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir