Akustik Dalga Terapisi (AWT) Nedir?

Akustik Dalga Terapisi, özel cihazla üretilen ve akustik ses dalgalarıyla cilt altındaki yağ dokusunu kaldırmasını sağlar. Doku aktivasyonunun sağlanmasıyla birlikte dolaşım sistemi, metabolik sistem ve kasların düzenli olarak çalışmasını sağlar. Oldukça güvenilir ve etkili sonuçlar veren tedavi yöntemidir.
Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişilerde, cilt sarkıkları, selüloit gibi durumlarda ideal çözümdür. Bazı durumlarda spor ve diyet yetersiz kalabiliyor. Bundan dolayı ameliyata gerek duymadan, güvenli bir şekilde yapılan estetik uygulamalarıyla birlikte sorun giderilmesi sağlanır. Çok kısa süre içinde akustik dalga tedavisi ile birlikte sağlıklı sonuçlar alınabilir.

Akustik Şok Dalga Terapisi Nasıl Uygulanır?

Cilt sarkmaları, bölgesel yağlanma sorunu; herkesin başına gelebilecek durumlardır. Hamilelik sürecinden sonra, aşırı kilo verenlerde, çeşitli yaş gruplarında beklenmedik sorunlar açığa çıkabilir. Özellikle erken yaş gruplarının karşılaştığı selüloit sorunu herkesin korkulu rüyası olabilir. Böyle durumlarda bölgesel incelme yöntemiyle kullanılan akustik dalga terapisine başvurulur.
İşlem öncesinde hastadaki sorun hakkında detaylı bilgi sahibi olunur. Daha sonra işlem yapılacak bölgeye sürtünmenin azalmasına yardımcı olan özel jel kullanılır. Özel cihaz yardımıyla saniyeler içinde ses dalgaları vücuttaki yağ yakımı için harekete geçer. Dalga şiddetiyle birlikte vücuda istenilen şekil verilir. Selüloit sorunları, sarkık sorunlar için oldukça etkilidir. Kısa süre içinde kişi istediği görüntüye sahip olabilir. Üstelik cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmadan yapılmış olur.

AWT Uygulaması Nasıl Etki Eder?

Gelişen teknolojiyle birlikte artık günümüz şartlarında pek çok alanda istenilen sonuç alınabiliyor. Özellikle sağlık sektöründe bu durum her geçen gün daha da kolay hale geliyor. AWT uygulamasıyla birlikte cilt altına etki eden ve birçok olumlu yönü beraberinde getiren tedavi yöntemidir. İşlem süresi oldukça kısadır. İşlem öncesinde hasta hakkında detaylı bilgiye sahip olunur. Daha sonrasında hücre hasarını onarmak için planlama yapılır.
AWT uygulamasıyla birlikte yağların oluşturmuş olduğu çıkıntıların ve bağ dokularının üzerine uygulanan şok dalgasıdır. Derinin serbestleşmesini sağlar ve daha sıkı bir görünüm elde eder. Elastik lifler ve kolajen etkisiyle birlikte ağ desteklenir. Böylelikle sıkılaşma sağlanarak elde edilir. Cihazın üretmiş olduğu şok dalgası ile birlikte adalenin üzerine pasif egzersiz benzeri etkiler yaratılır. Enerji yakılarak kas kondisyonu sağlanır.

AWT Kimlere Uygulanır?

Uygulanacak olan akustik dalga terapisi için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Çünkü herhangi bir yaş aralığında ortaya çıkan sorunlar olabiliyor. Özellikle erken yaş gruplarında çok sık görülen selüloit sorunu için etkili olur. Selüloit tedavisiyle birlikte bölgesel incelme kullanılır. İleri yaş grubunun karşı karşıya kaldığı sorunlar arasında genelde sarkık deri oluşumudur. Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt elastik yapısını kaybeder. Bundan dolayı sarkık deri sorunu çok sık görülebilir.
Aşırı spor yapan kişilerin bir anda sporu bırakması, aşırı ve hızlı kilo verenler, hamilelik sonrası ortaya çıkan sarkık sorunları da sıralanabilir. Birden fazla tedavi çeşidi mevcuttur. Fakat hastaya uygun olan tedavi yönteminin uzman hekim tarafından belirlenmesi, daha sağlıklı sonuçların alınmasını sağlayacaktır.

Akustik Dalga Terapisi Hangi Bölgelere Yapılır?

Vücudumuzun çeşitli yerlerinde bölgesel yağlanma sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Bundan kaynaklı olarak başvurulan tedavi yönteminin doğruluğundan emin olmak gerekir. Cildin sıkılaşmasını sağlamak ve sarkık sorunlarını giderebilmek adına akustik dalga tedavisi ele alınabilir. Böylelikle bölgesel incelme uygulaması; karın, bacak, kol, sırt ve basen gibi bölgelere rahatlıkla yapılır. Özellikle gıdı bölgesi ve boyun altındaki sorunların giderilmesinde oldukça başarılı ve etkilidir.
Bölgede meydana gelen yağlanmaların kişiyi rahatsız etmesi üzerine yapılır. Hasarlı bölgenin onarılarak hücre dokunun daha sıkılaşmasını sağlar. Sarkmaların önüne geçerek yağlanma sorunu azaltılır. Günümüzde sıklıkla görülen ve herkesin korkulu rüyası olan selüloit sorunu içinde ideal tedavi yöntemi olacaktır.

Akustik Dalga Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulama sıklığı ve hasar durumu her hastada aynı değildir. Bundan dolayı uygulanan tedavi planlaması değişim gösterse de akustik dalga tedavisi uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken hususlar aynıdır. Uygulama tek başına etkili değildir. Bundan dolayı işlem öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususların uzman hekim tarafından belirtilmesiyle birlikte dikkate alınması büyük önem taşır.
İşlem öncesinde ve sonrasında mutlaka antibiyotik, ağrı kesici ve kan sulandırıcı ilaçların kullanımına ara verilmeli. İyileşmenin kısa süre içinde tamamlanmasına ve böylelikle daha etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Her gün düzenli olarak 20 dakikalık yürüyüşler yapılmalıdır. Diyet ve sağlıklı beslenme de önemlidir. Tedavi uygulandığı gün 4-4,5 litre ve daha sonraki günlerde ise 2-3 litre su içmek ihmal edilmemeli.

AWT (Akustik Dalga Tedavisi’nin) Faydaları Nelerdir?

Yapılan akustik dalga terapisi; kişinin konforunu üst düzeyde tutmasına yardım eder. Ağrısız, acısız ve güvenle tercih edilecek etkili yöntemdir. Uygulanan dalga tedavisinde basınç veya titreşim hissedilmez. Bu yüzden kişiyi rahatsız etmez ve endişe duyulmasına sebep vermez. İşlem süresi kısa olduğu için herhangi bir anestezi uygulaması yapılmaz. İşlemin kısalığından dolayı kişi sıkılmadan kolaylıkla uygulayabilir.
Vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelen hasarların tedavisinde kullanılabilir. Hasar durumu, hastanın durumuna göre belirlendiği için fiyatlandırma da bu şekilde ayarlanmış olur. Deriyi sıkılaştırıp, kısa süre içinde hastanın öz güvenini kazanmasına yardım eder. İstenilen incelmeye ulaşabilmek için seans sayısı belirlenir. İhtiyaç durumunda tekrarlanabilir özelliği mevcuttur.

AWT Kaç Seans Uygulanır ve Uygulama Sıklığı Nasıldır?

Kişiye özel yapılan uygulamalarda çoğu zaman bazı bilgilerin kesinliği yoktur. Çünkü meydana gelen hasar ve sorunların oranı değişkenlik gösterebilir. Bundan kaynaklı olarak da tedavi süreci farklı şekilde ilerleyebiliyor. İşlemin uygulanabilir olması için; ön görüşme ve ön muayene her zaman için önemlidir. Görüşme esnasında kişinin rahatsızlığı ve talepleri göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılır. Bu esnada kişinin ihtiyacına uygun tedavi planlaması yapılır. Ne sıklıkla uygulanacağı ne zaman uygulanacağı hakkında kesin bilgi alınır.
Genel olarak bakıldığında haftada iki kere uygulanır. Bunu 4-6 hafta boyunca devam ettirip yaklaşık olarak da 8-14 seans arasında uygulandığı oluyor. Her seans süresi ise 20-60 dakika ile sınırlı olup gerçekleştirilir.

İşlem Ağrılı Mıdır?

Genel olarak bakıldığında kullanılan Akustik dalga tedavisi için şok dalga uygulaması yapılır. Bu uygulama sayesinde cildin sıkılaşmasını sağlar. Burada AWT’nin göstermiş olduğu etki, titreşim darbelerine dayanır. Cilt üzerine yapılan atışların, hücre onarımından başka bir şey yaptığı bir durum söz konusu değildir. Kişiye zarar vermeden ağrısız bir şekilde tamamlanır.
Üst üste yapılan atışlarla birlikte derin doku katmanına ulaşılması sağlanır. Meydana gelen titreşimler, şok dalga etkisiyle birlikte yağ dokularının parçalanmasına yardım eder. Böylelikle yağ dokuları parçalanıp, vücudun daha sıkı hale gelmesini sağlarken, diğer yandan istenilen vücut yapısına ulaşılmasında da rol oynar.

Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar?

Yapılan klinik çalışmalar sonucunda uygulamanın kişiye özel yapılması, alınan etkilerin değişim göstermesine yardımcı olur. Çünkü hasarlar kişiden kişiye göre değişiyor. Bu sebepten dolayı uygulama ve planlama farklılık gösterir.
Yapılan uygulama sonrasında bölgesel incelme sağlanır. Kişi istediği vücut yapısına sahip olur. Mutlaka işlem öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususların göz önünde bulundurulması gerekir. Cildin elastik yapısını yeniden kazanması ve epidermisin düzenlenmesini sağlar. Ultrasonografi görüntülemeyle birlikte gerçekleştirilen takiplerde 6 haftalık süreç sonrasında yeni kalojen oluşumu meydana gelerek, iyileşme sağlanır.
Tedavinin etkisini uygulama sonrasında her hasta görmektedir. Fakat tam etkisini görmek isteyenler ve merak edenler için mutlaka 1-2 ay beklemek gerekir. Zaman içinde iyileşme başlayarak kendini gösterecektir.

Uygulama Sonrası Etkisini Arttırmak için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama tek başına etkili ve kalıcı değildir. Bundan dolayı işlem öncesinde ve sonrasında uzman hekim hastaları bilgilendirerek, sonuçların daha etkili olmasını sağlar. Hastanın da burada çok büyük etkisi olduğunu unutmaması gerekir.
İşlem tamamlandıktan sonra 4-4,5 litre su tüketerek, vücudun ihtiyaç duyduğu su ihtiyacı giderilir. Daha sonraki günlerde ise düzenli olarak 2-3 litre su tüketilmesi gerekir. Alkol, sigara, kafein ve kilo almaya sebep olan gıdalardan kaçınılmalı. Özellikle işlem öncesinde ve sonrasındaki 15 günlük süreçte; alkol, sigara, kan sulandırıcı ilaçlar, antibiyotik gibi ilaç kullanımına ara verilir.
Her gün düzenli olarak 20 dakikalık yürüyüşler yapılmalıdır. Bunun için zamanı olmayan kişilerin haftada 2-3 kez yapılacak olan 40-45 dakikalık yürüyüşlerde etkili olacaktır. Böylelikle tedavinin %100 oranda başarılı sonuçlanması sağlanacaktır.
Sağlıklı beslenme de bunda büyük rol oynar. Sağlıklı beslenme hem yağlanma karşı olacak hem de daha hızlı iyileşmenin yaşanmasını etkileyecektir. İhtiyaç durumunda diyetisyenden yardım alarak, diyet yapılmasında herhangi bir sorun yoktur.

AWT Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

İşlemin uzman ve güvenilir hekimler tarafından yapıldığından emin olmak gerekir. Çünkü burada beklenmedik sorunlar açığa çıkabilir. Kişiye özel yapılan bu uygulamanın tıbbi prosedürünü yerine getirmek gerekir. Kronik ve ciddi rahatsızlığı olan bireylere uygulamanın yapılması önerilmez. Aksi durumlarda beklenmedik sorunlar görülebilir. Yan etkiler, yok denecek kadar azıdır. İşlem sonrasında çok hafif şişlik ve kızarıklık görülebilir.

Hangi Durumlarda AWT Tedavi Prosedürü Uygulanmaz?

Burada yer alan akustik dalga tedavisi için tıbbi prosedür gereği oluşan rahatsızlıklarda tedavi uygulanmaz. Bu hastalıklar genelde; ciddi rahatsızlığı olan ve karaciğer, böbrek yetmezliği olan kişilere uygulanmaz. Hamilelik ve emzirme döneminde işlemden faydalanmak isteyenlerin, bunu daha ileri bir tarihe alınıp yapılması uygun görülür.
Tedavinin uygulanacağı bölgede enfeksiyon, varis, pıhtı gibi sorunlar varsa, önce bu hastalığın giderilmesini sağlamak ve ardından tedaviye başlamak gerekir. Ciddi derece de kalp, damar rahatsızlığı olan kişileri için operasyon uygun görülmez. Şeker hastaları, kan sulandırıcı ilaç kullananlar bu dönemde tedavileri gerçekleştirilmez.
Aksi durumlarda yapılan AWT uygulaması, kişiye zarar verir ve hasar oluşturur. Alınacak hizmetin mutlaka güvenilir ve tecrübeli kişiler tarafından yapılacağından emin olmak gerekir. Böylelikle daha etkili ve sağlıklı sonuçların alınmasını sağlayarak, istenilen vücuda sahip olunur.

Akustik Dalga Terapisi Fiyatları 2022

Fiyatlandırma konusu, geçmiş günümüze kadar merak edilen ve sürekli olarak değişime uğrayan konu başlığı olarak bilinir. Kişiye özel yapılan uygulamalarda ne yazık ki kesin bilgi verme durumu yoktur. Çünkü yapılan tedavinin kişiye özel olması durumunda işlem sıklığı ve seansı değişim gösterir.
Bundan kaynaklı olarak fiyat bilgisi alabilmek için işlemin yapılacağı sağlık merkezi ile görüşme yapılmalıdır. Daha sağlıklı ve kesin sonuç alabilmek adına yüz yüze görüşmenin yapılması önerilir. Böylelikle hastanın rahatsızlığına uygun olacak şekilde planlama yapılarak güncel fiyat bilgisi almasına yardım edilir.
Akılda kalan soru işaretlerine cevap bulmak için en etkili yöntemdir. Akustik Dalga Terapisi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir