Alın Dolgusu Nedir?

Alın Dolgusu, alın bölgesinde meydana gelen kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılabilmesi için ihtiyaç duyulur. Dolgu uygulaması pek çok bölge için yapılabilir özelliğe sahiptir. Dolgu maddesindeki hyalüronik asidin, normal şartlar altında da vücudumuzda vardır. Fakat çevre faktörleri ve yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt elastik yapısını kaybeder.
Hyalüronik asit zamanla azaldığı için cildin elastik yapısını kaybetmesine ve incelmesine sebebiyet verir. Uygulama gerçekleştirilmesiyle birlikte bu sorun ortadan kaldırılır. Cilt daha parlak ve dolgun görünmeye başlar. Böylelikle alın dolgusu uygulamasından sonra daha sıkı bir cilde sahip olmuş olunur.
İşlem süresi oldukça kısadır. İşlem öncesinde uygulanan anestezi uygulaması sayesinde ağrı, acı hissi açığa çıkmadan kısa sürede yapılır. Dolgu uygulamaları kalıcı değildir fakat uzun vadeli olarak kullanılabilir. İstenilen sonucun elde edilebilir olması için mutlaka uzman hekimin verdiği talimatlara ve önerdiği ilaçların kullanımına dikkat edilmeli. Böylelikle hızlı iyileşme sağlanır ve etkili sonuçlar alınır.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde mutlaka hastanın işleme uygunluğu tespit edilir. Bunun için hastanın sağlık durumu hakkında bilgi edinilir. Daha sonrasında gerekli tetkikler ve tahliller yapılır. Hastanın işleme uygunluğu tespit edildikten sonra randevu verilir. Randevu gününde ve saatinde işlemin yapılacağını unutmamak gerekir.
Randevudan önceki iki haftalık süreçte hastanın bazı durumlara dikkat etmesi gerekir. Kan sulandırıcı ilaçlar, kafein, sigara tüketimine ara vermelidir. İşlem gününde yüzün temizliğine dikkat edilir. Kesinlikle makyaj, kimyasal bakım ürünleri kullanılmaması gerekir. İşlem esnasında sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilecek durumlardan kaçınılmalıdır.
Dolgu uygulamasına başlamadan önce anestezik krem, işlemin yapılacağı bölgeye sürülür. Daha sonra alın bölgesini uyuşturması ve işlem sırasında ağrı açığa çıkmaması için etkili çözümdür. Alın dolgusu iki farklı yöntemle yapılabilir özelliğe sahiptir. Buna hyalüronik asit ve yağ enjeksiyon yöntemi olacak şekilde ele alınabilir. Anestezik krem etkisini göstermeye başladıktan sonra dolgu maddesi enjeksiyonuna geçilir. Yavaş ve dikkatli bir şekilde asit, enjekte edilir.

Alın Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Çevresel faktörlere bağlı, sağlıksız beslenme, yaşın ilerlemesi ve genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan sebeplerden kaynaklı olarak alın bölgesinde sarkmalar oluşur. Sarkma sorunu, gergin cilt; kişinin öz güven kaybı yaşamasına sebebiyet verir. Bu gibi durumlarda dolgu uygulaması hem kurtarıcı hem de sağlıklı sonuçlar verir.
Alın bölgesinde görülen kırışıklık, gergin cilt; erkeklerde veya kadınlarda görülür. Bu yüzden erkeklerin ve kadınların tercih edeceği uygulamadır. Estetik uygulamaları arasında yer alan bu yöntem için mutlaka 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Çünkü vücut gelişimi 18-20 yaşına kadar devam edebilir. Bundan kaynaklı olarak etkili ve sağlıklı sonuç alabilmek için tıbbi prosedürü uygulamak büyük önem taşır.

Alın Dolgusu Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Öncelikli olarak işlem öncesindeki iki haftalık süreçte dikkatli olmak gerekiyor. Düzenli olarak kullanılan ilaçlar veya kan sulandırıcı ilaçlar varsa, bunu uzman hekime bildirip bilgilendirilmeli. Ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçların kullanımına ara vererek daha etkili sonuçların alınması sağlanır. İşlem günü alın bölgesi ve yüzde makyajın olmadığına, temiz olduğuna emin olunmalıdır.

Alın Kırışıklıklarını Gidermek için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan alın dolgusu uygulaması tek başına bir kurtarıcı olamayabiliyor. Çünkü işlem sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken önemli hususlar vardır. Bu hususların dikkate alınması ve doğru uygulanmasıyla birlikte daha uzun vadeli sonuçların alınması sağlanır. Derin kırışık sorunu yaşayan kişilere farklı yöntemler ve uygulamalar yapılır. Görüşme esnasında alınacak ve uygulanacak yöntem konuşulur. Bu sebepten dolayı ön muayene ve görüşme oldukça önemli yere sahip.
Profesyonel uzman hekim tarafından işlemin yapılacağından emin olunmalıdır. Aksi durumlarda eğitim almamış ve tecrübeli olmayan kişilerin gerçekleştireceği uygulamada başarılı sonuç alınmaz. Bununla da sınırlı kalmayıp yeni problemlerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Alınan bilgi ve ücret doğrultusunda tedavinin gerçekleşeceğini kesinleştirmek mümkündür. Görüşme esnasında akılda kalan soru işaretlerine cevap bulunmalıdır. Yapılacak işlemin oldukça basit ve tedirgin olmaya gerek olmadığına açıklık getirilir.

Alın Dolgusunun Avantajları

Yüzde oluşan kırışıkların giderilebilmesi adına ve ortaya çıkan kaybın önüne geçmek için kasların doldurulması gerekir. Zaman içinde birçok nedene bağlı olarak ve özellikle yaşlanma nedeniyle cilt sarkık hale gelir. Sarkık cilt problemleri, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Estetik uygulamaları sayesinde kişi istediği görünüme sahip olabiliyor.
İstenmeyen görüntünün ortadan kalkması, cildin daha parlak görünmesi ve özellikle daha genç bir cilde sahip olabilmek adına alın dolgusu yapılabilir. İçeriğinde yer alan hyalüronik asit maddesi sayesinde alerjik reaksiyon oluşturmaz. Tam aksine, vücut ile en uyumlu olan madde olarak bilinir.
Ameliyat olmak istemeyen ve henüz için ameliyat olmak için kararsız olan kişiler için ideal bir uygulamadır. Diğer uygulamalara göre daha kısa ve maliyeti bakımından en uygun olanlardan biridir. Kişiye özel yapıldığı için, ihtiyaç durumuna göre tedavi belirlenir. Böylelikle kullanılan dolgu miktarına göre fiyata yansıma durumu olur. Alın bölgesindeki hasarın boyutu tespit edildikten sonra, kullanılacak dolgu miktarı kesinleştirilir.

Alın Dolgusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Genel olarak bakıldığında kadınlara göre erkeklerinde sık sık yaptırdığı estetik uygulamaları arasında yerini alan tedavi yöntemidir. Ünlü erkeklerin ve kadınların vazgeçilmezleridir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte özellikle 30 yaş sonrasında sıklıkla gerçekleştirilir. Mutlaka gelişim sürecinin tamamlandığından emin olmak gerekir. Böylelikle etkili ve sağlıklı sonuçların alınması sağlanır.

Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılır?

İki farklı yöntemle yapılan alın dolgusu uygulaması, kısa sürelidir. Hyalüronik asit kullanılarak işlem yapılır. Fakat bazı durumlarda hastanın kendi yağ enjeksiyonu ile de işlem uygulanabiliyor. Cilt altına enjekte edilen dolgu malzemesi, tek başına etkili olabiliyor.

Alın Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

İşlem yapılmadan önce hastanın tıbbi geçmişi hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Çünkü bazı durumlarda işlemin gerçekleşme durumu mümkün değildir. Bu sebepten dolayı yapılacak işlemin kalıcılığını arttırabilmek adına uzman hekimin tavsiyelerine uyulması gerekir. Tek başına etkili olmadığını ve bu sebepten dolayı sağlıklı beslenmeye kadar dikkatli davranılması gerektiği unutulmamalıdır.

Alın Dolgusu Kalıcı mı?

Hyalüronik asit maddesiyle birlikte yapılan bu işlemin kalıcılık süresi değişkenlik gösterebiliyor. Çünkü burada işlem yapıldıktan sonra uzman hekimin verdiği talimatlara ne kadar dikkat edildiğidir. Böyle durumlarda hasta ne kadar dikkatli davranırsa; dolgunun kalıcılık süresi o kadar çok artmış olur. Ortalama olarak 6-12 ay arasında kalıcılığını sürdürür ve daha sonrasında tekrarlanabilir. Fakat dikkatli davranılması durumunda; kalıcılığını 2 yıla kadar çıkarmak mümkündür.

Alın Dolgusunda Hangi Malzemeler Kullanılır?

Estetik uygulamalarında adından sık sık bahsettiren ve etkili sonuçlar veren dolgu maddesi; hyalüronik asittir. Kasların doldurulmasında ve ortaya çıkan problemlerin giderilmesinde çok büyük etkisi vardır. Tek başına büyük işler başaran değerli dolgu maddesidir. Bazı durumlarda kişinin kendi yağı kullanılarak da uygulama gerçekleştirilebiliyor.

Alın Dolgusu Uygulaması Güvenli mi?

Estetik uygulamaları arasında yer alan ve adıyla da gündemden düşmeyen dolgu uygulamaları, cildin yeniden elastik yapısını kazanmasına yardım eder. Cilt eskiye göre daha sıkı ve parlak görünür. Kırışıklık sorunu ortadan kalkar ve vücudun ihtiyaç duyduğu nem oranı dengelenir. Oldukça etkili ve güvenli uygulamadır.

Alında Oluşan Derin Kırışıklarda Dolgu Nasıl Yardımcı Olur?

Dolgu uygulamasının asıl amacı; meydana gelen sarkık sorunların giderilmesidir. Kasların dolgu malzemesiyle doldurulması sonucunda gerçekleştirilir. Kasların sürekli kasılması ile ortaya çıkan kırışıklıklar, aynı zaman da normaline göre daha yaşlı görünmeye neden olur. Kullanılan dolgu miktarına göre kasların doldurulması sağlanır. Hasarın boyutu ne kadar büyük olursa, kullanılan dolgu miktarı da artış gösterir.

Alın Dolgusu Uygulamalarının Yan Etkileri Nelerdir?

Gerçekleştirilmiş olan alın dolgusu uygulaması sonrasında çok nadir de olsa yan etkiler görülebilir. Bunlar hastadan hastaya değişkenlik gösterir. İşlem uygulandıktan sonra alın çevresinde hafif şişkinlikler ve kızarıklıklar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda buz uygulamasına başvurularak; sorunun kısa süre içinde ortadan kalkmasına yardım edilir.
Dolgu maddesi asidi olarak bilinen hyalüronik asit; insan bedenine zarar vermez. Tam aksine vücuttaki suyu tutan, dolgun görünüme sahip olmaya yardımcı olan maddedir. Sağlığa ve vücuda herhangi bir zararı olmadığı için güvenle yapılabilir.

Ağrılı Bir Uygulama mı?

İki farklı yöntemle birlikte uygulanabilir özelliği vardır. İşleme başlamadan önce hastaya anestezi uygulaması yapılır. Anestezi uygulaması ile birlikte işlem sırasında herhangi bir ağrı oluşmaz. Ağrılı bir işlem değildir, kısa süren bir tedavi yöntemidir.

Alında Görülen En Yaygın Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Alın bölgesinde pek çok şekil bozukluğu ortaya çıkar. Fakat kırışıklık sorunu herkesin başına gelen ve sıklıkla rastlanan problemdir. Çeşitli nedenlere bağlı olacak şekilde görülebiliyor. Sağlık beslenme, güneş ışınlarına maruz kalma, ilerleyen yaş, az su tüketimi, çok fazla mimik hareketi açığa çıkması, alkol ve sigara tüketimi; kırışıklığa sebep olan durumlardandır.

Alın Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Gerçekleştirilecek olan alın dolgusunun uygulanacağı yönteme göre değişim gösterir. Hyalüronik asit ve yağ enjeksiyonu arasında etki süresi değişim gösterebilir. Ortalama olarak bir değer vermek gerekirse; 6-12 ay içinde kullanılır. Yağ enjeksiyonu uygulaması ise birkaç yıl içinde de kullanılabiliyor. Uygulama sonrasında mutlaka uzman hekimin verdiği talimatlara uyulması ve dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede daha uzun vadeli kullanılması sağlanır. Tekrarlanabilen uygulama olduğu için daha sonrasında yapıldığında herhangi bir sakınca yoktur.

Alın Dolgusunda İyileşme Süreci Nasıldır?

Hyalüronik asit ile birlikte yapılan işlemler, her zaman için etkili sonuç verir. İşlem uygulandıktan sonra hastaya sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Fakat her ihtimale karşı oluşabilecek ödem ve morluğun iyileşebilmesi için bir iki haftalık sürece ihtiyaç duyulabilir.

Alın Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik Olur Mu?

Dolgu uygulamaları yapılırken; ince uçlu iğneler kullanılarak yapılır. Cilt altına enjekte edilen hyalüronik asidin ödem veya şişlik oluşturma durumu yoktur. Çok nadir de olsa bazı hastalarda ödem ve şişlik açığa çıkabiliyor. Bu da kişinin ince uçlu iğneye karşı hassasiyeti oluştuğundan dolayı açığa çıkar. Oluşabilecek sorunlara karşı önlem alabilmek için uzman hekimin önerdiği ilaçların düzenli kullanılması gerekir. Haricinde ilaç kullanılması önerilmez. Düzenli ve dikkatli olacak şekilde buz uygulaması da yapılabilir.

Alın Dolgusu Fiyatları 2022

Fiyat bilgisi; çoğu kişinin merak ettiği konu başlığından biri oluyor. Çünkü fiyatın cazip gelmesi durumunda işlemi yaptırma potansiyeli o kadar çok artış gösterir. Böyle durumlarda güncel ve kesin fiyat bilgisi alabilmek için işlemin yapılacağı merkez ile görüşme yaparak detaylı bilgi alınabilir.
Fakat daha sağlıklı sonuç alabilmek adına mümkünse muayenelerinizi gerçekleştirip, kesin fiyat bilgisi almanıza yardımcı olacaktır. Alın Dolgusu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir