Çene Dolgusu Nedir?

Çene Dolgusu, çenede meydana gelen bozukluğun giderilebilmesi için kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla yapılır. Çene estetiğinde çığır açan ve oldukça yüz şekliyle uyumlu olan medikal estetik uygulamasıdır.
Yüz anatomisine göre uygunluğu göz önüne alınır ve estetik açıyı bozmadan uygulanmış olur. Yapılan uygulama sonrasında farkı hemen fark etme durumu mümkündür. İdeal çeneye sahip olabilmek ve yapısal bozukluğun giderilmesi için ameliyatsız bir şekilde yapılabilir. Ameliyat gerektirmeden yapıldığı için çene dolgusu rağbet gören medikal uygulamalarda yerini alır.
Çenede ciddi sağlık problemleri olması durumunda ve ameliyat gerektiren bir durum söz konusu olmaması durumunda yapılır. Dikiş ve kesi gerektirmeden, çenenin düzelmesine, şekillenmesine, yaşlanmanın önüne geçerek uygulanmış olur.

Çene Dolgusu Neden Uygulanır?

Çenenin yapısal bozukluk genetik ve çevresel faktörlere bağlı olacak şekilde ortaya çıkabilir. Özellikle çevresel faktörlerden kaynaklı olarak karşımıza çıkma durumu oldukça yüksektir. Alınan darbeler, kazalar veya yüz ile uyumsuzluğu ortaya çıkmasıyla birlikte estetik operasyonla sorun giderilmiş olur. Jawline dolgu; ülkemizde ve dünyada sıklıkla tercih edilen estetik uygulamasıdır.
Birçok sorunun giderilmesinde rol aldığı için uzman hekimler tarafında yapılır. Yüzdeki estetik bozukluklar; çene hattında sarkmalar, çene ucunun normaline göre geride olması veyahut geniş olması, düz veya sivri çene ucu, belirsiz çene ve çenedeki gamzelerin çok fazla derinde olması durumunda çene dolgusu yapılmış olur.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Ekonomik açıdan büyük değere sahip, acısız ve kısa süre içinde yapılan estetik uygulamasıdır. Çenede meydana gelen birçok problemin giderilerek, düzeltilmesi sağlanır. Ameliyat gerektirmediği için çenede kesi veya yara izi oluşmaz. İnce uçlu iğnelerle birlikte yapılan işlem olduğundan dolayı büyük avantajları beraberinde getirir.
Cerrahi işleme ihtiyaç duyulması için uzun süreli anestezilere ihtiyaç duyulmaz. Böylelikle iyileşme sürecinin de kısa sürdüğünü anlayabiliriz. Yüzdeki simetrik sorunlar giderilir ve daha iyi görüntünün ortaya çıkması hedeflenir.
Yüz anatomisine uyumlu olan çene görüntünün, ideal çene olmasıyla birlikte genç görünmeyi elde eder. İşlem yapıldıktan sonra çok hafif şekilde komplikasyonlar görülür. İşlem süresi 15 dakika kadar sürdüğünden dolayı, uygulama sonrasında hasta; sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Yüz bölgesinde göze hitap eden problemler, kişiyi rahatsız eder ve bu durum öz güven kaybının yaşanmasına neden olur. Öz güven kaybını ortadan kaldırmak ve daha estetik görüntüler elde edebilmek adına Jawline dolgu yapılır.
İyi bir çene yapısına sahip olmak, yüz hatlarının doğru ve belirgin bir şekilde görünmesine yardımcı olmak anlamına gelir. Bu yüzden Jawline dolguya ihtiyaç duyulur. Yapılan işlemle beraber sorunlar kısa süre içinde giderilir. Ayrıca yaşlanmanın da önüne geçerek daha genç görüntünün ortaya çıkması sağlanır.

Çene Dolgusu ile Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Çene sorunları birden fazla şekilde karşımıza çıkabilir. Çene hattının belirginleştirilmesi ve daha genç bir yüze sahip olmak içinde uygulanmış olur. Çenedeki sarkık sorunları; erkekleri ve kadınları olduğundan yaşlı gösterebiliyor.
Bundan kaynaklı olarak profil görüntünün daha hoş olmasını hedefleyenler için en ideal tercih arasında yerini alır. Çene dolgusu, çene ucunun sivri olması, geride olması, geniş olması veya asimetrik problemlerin ortaya çıkmasında yapılabilir.
Bununla birlikte çene hattının kaybetmiş olduğu belirginliği geri kazanmak, sarkık sorunların önüne geçmek ve derin gamzeleri bulunan kişilerde hoş olmayan sorunlar giderilir. Estetik uzmanlar tarafından yapılan bu uygulamada kısa süre içinde tedavi gerçekleştirilir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Sağlık merkezlerinde gerçekleştirilen estetik uygulamalarının süresi hakkında kesin bilgi verilemez. Çünkü burada çeneye yapılan dolgu uygulamasındaki malzemenin kalitesi değişim gösterebilir. Kaliteli dolgu malzemesi her zaman için uzun vadesini koruyabilecek duruma sahiptir. Kesin bilgi vermeden, ortalama bir değer vermek gerekirse; bunun 6-12 ay arasında olduğu bilinir. Hyalüronik asit vücudumuzda var olduğundan dolayı zamanla azalabiliyor. Fakat kullanılan yağ dolgusu ile birlikte bunun daha uzun olması da sağlanır. 2-3 yıl arasında kalıcılığını koruduğu için tercih edilme oranı oldukça yüksektir.

Çene Dolgusu Geri Alınabilir mi?

Dolgu malzemelerindeki hyalüronik asit, zaman içinde azalabilir ve yapılan dolgu uygulaması uzun vadeli, geçicidirler. Dolgu tekniklerin hepsi geri alınabilir özelliğe sahiptir. Bu nedenden dolayı güven verici, tedavi yöntemi arasında yer alır.
Yapılan dolgu uygulamaların kalıcılık süresi 6-12 ay arasında değişim gösterir. Süreç tamamlandıktan sonra hyalüronik asit, vücut tarafından emilimi sağlanarak ortadan kaybolur. Fakat işlem yapıldıktan sonra yeni değişimi beğenmeyen hastaların talebi üzerine, dolgu geri alınabilir. Daha kısa süre içinde dolgu eritilir ve ortadan kaybolur.
Dolgu eritme uygulaması, cilt altına enjekte edilmiş olan maddenin kaybolmasını sağlar. Ameliyat gerektirmeyen bir işlem olduğu için geri alma durumu oldukça kolaydır. Kesi veya yara izi de oluşmadan kısa süre içinde tamamlanır.

Çene Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Ameliyat gerektirmemesine rağmen tek seansla birlikte çene dolgusunun uygulanması mümkündür. Uzman hekim tarafından yapılan kontrollerle birlikte ihtiyaç ve sorunlar hakkında detaylı bilgiye sahip olunur. Yapılan uygulama yeterli olmadığı düşünülmesi sonucunda tekrardan ek enjeksiyon işleme ihtiyaç duyulur.
Dolgu uygulamaları kısa süre içinde yapılır ve uzun vadelidir. Yaklaşık olarak 40 dakika arasında gerçekleştirilir. İlk 15-20 dakikası; anestezi uygulamasıyla geçerken diğer 15-20 dakikalık süreç; enjekte etmeyle geçer. Malzemenin kalitesine göre kalıcılığın kısa veya uzun sürdüğünü unutmamak gerekir.

Çene Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dolgu uygulamasının doğru işlenebilmesi ve etkili sonuç alabilmek için bazı hususlarında göz önünde bulundurulması gerekir. İnce uçlu iğne ile yapılan işlem olduğu için şişlik ve morluk sorunları oluşabilir. Bunlar kısa süreli durumlar olduğu için korkulacak bir durum yoktur. Uzman hekimin tavsiye ettiği ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekir. Kesinlikle; kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamaya özen gösterilmeli.
İşlem sonrasında dolgunun başarılı ve sağlık sonuç vermesi adına, yüze sıcak su değdirilmez. Duş alma, kimyasal ürün kullanma, yüz yıkama ve uzman hekimin önermediği kremleri kullanmaya ara verilmelidir. Yüze su değdirmeyi işlemden sonraki 3-4 saatlik süreçte yapmak uygun görülür. Böylelikle ödem ve hassasiyetin önüne geçerek, kısa süre içinde iyileşme sağlanmış olur.

Çene Bölgesinde Gözlemlenen Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Bazen genetik faktörlerden kaynaklı olarak çenede bozukluk görülebilir. Fakat çevresel faktörlerden kaynaklı olarak bu durum oranda daha yüksektir. Alınan darbelerden kaynaklı olarak, yaşın ilerlemesi veyahut çevresel faktörlerin cildi tahriş etmesiyle birlikte problemler görülür. Ameliyat olmadan kısa süre içinde etkili sonuçlar almak isteyenler, estetik operasyonu geçirir.
Çene bölgesinde rastlanan şekil bozukluğu, bazı durumlarda çene kilitlenmeye kadar ilerleyebiliyor. Üst çene ve alt çenenin birbirine bağlanmasında rol alan çene eklemi; zaman içinde bozulabiliyor. Bozulmaların giderilebilir olması ve kişinin öz güvenini arttırabilmeye yardımcı olmak için başvurulan tedavi yöntemlerinde çene dolgusu yerini alıyor.

Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır Mı?

Dolgu uygulamasında kullanılan dolgu maddesi, normal şartlar altında vücudumuzda var olan ve nem oranını dengeleyen madde bilinir. Hyalüronik asit zamanla vücudumuzda azalış gösterir. Böyle durumlarda cilt elastik yapısını kaybettiğinden dolayı sarkık bir cilt ortay çıkar. Sarkık sorunu, kişinin daha yaşlı görünmesine ve bu sebepten dolayı öz güven kaybının yaşanmasına neden olur.
Yapılan uygulama ile birlikte daha öz güvenli görünmeye ve genç görünmeyi sağlar. İşlem yapıldıktan sonra hasta işlemden memnun kalamayabilir. Bundan dolayı hasta isteği üzerine çene dolgusu işlemi geri alınabilir. İşlem geri alındıktan sonra kısa süre içinde dolgu maddesi erir. Eriyen dolgu maddesinin kişiye zarar vermesi veya daha sonrasında bir problem yaşatma durumu yoktur. Güvenle yapılabilir ve ardından geri alınabilir özelliği vardır.

Çene Dolgusu Ağrılı mıdır ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

İşlem gerçekleştirilmeden önce hastaya anestezi uygulaması yapılır. Anestezi uygulaması ile birlikte işlemde hastanın acı çekme durumunun önüne geçer. Böylelikle daha kısa süre içinde işlemin gerçekleşmesini sağlarken, hastanın ağrılı işlemlerden geçmesini de önlemiş olur.
Cilt altına enjekte edilecek olan dolgu maddesinden önce anestezi kremi mutlaka uygulanmalıdır. Anestezi kremi, işlemin yapılacağı bölgeye sürülür ve yaklaşık olarak 15-20 dakika beklenir. Bekleme sürecinde bölge uyuşmaya başlar. Uyuşma başladıktan sonra ince uçlu iğne yardımıyla dolgu maddesi enjekte edilir. Enjekte süresi de 15-20 dakika arasında değişim gösterebiliyor.

Jawline Dolgu ile Genç Bir Yüz Elde Edilir mi?

Özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte sarkık sorunları ortaya çıkar. Sarkık cilt her zaman için yaşlı görünmeye sebebiyet verir. Yaşlılık görüntüsünden kaynaklı olarak kişi kendini değersiz hissetmeye başlar ve öz güven kaybı yaşar. Estetik uygulamalarında yapılan Jawline dolgu ile birlikte bu sorun çözüme kavuşturulur.
Kullanılan dolgu malzemesi ile birlikte sarkık sorunları giderilerek daha taze bir cilt ortaya çıkar. Böylelikle daha genç bir yüzün ortaya çıktığını ve sarkık sorunlarının giderildiğinin farkına varmak pek de geç olmayacaktır.

Çene Dolgusu için Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?

Muayene ve değerlendirme yapmadan önce dolgu uygulamaları hakkında kesin bilgi verme durumu yoktur. Çünkü burada hastanın sorunları ve istekleri değişim gösterebilir. Bu yüzden kullanılacak olan dolgu miktarı da değişime uğrayan bir konudur. İşlem öncesinde yapılacak olan ön muayene ile birlikte daha fazla bilgiye sahip olunur. Uzman hekimin yaptığı değerlendirme sonucunda kullanılacak dolgu miktarı kesinleştirilir. Kesinleşen dolgu miktarı, aynı zamanda fiyatın belirlenmesini de sağlayan bir diğer konu arasında yer alır.

Çene Dolgusu Yaptıranlar

Çoğu kişi, yüz hatlarında meydana gelen problemlerin giderilebilir olması için estetik uygulamalarına başvurur. Estetik uygulamaları günlük yaşamda sıklıkla karşılaştığımız ve etkili yöntemlerdir. Yapılacak uygulama, problemlere göre değişim gösterir. Diğer bir deyişle de Jawline dolgu olarak bilinir.
Çene hatlarının daha belirgin ve sivri görünmesini sağlar. İşlem süre gün içinde, ortalama bir saatlik süreç sonunda tamamlanabiliyor. Ardından kişi sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebiliyor. Geri alınabilir özelliği olduğu için, kişinin isteği üzerine işlem geri alınır. Dolgu eritilerek, çok kısa süre içinde ortadan kalkar.

Çene Dolgusu Fiyatları 2022

Dolgu uygulamaları, hastanın sorunlarına cevap verecek miktarda belirlenir. Kullanılan dolgu miktarı fiyatın kesinleştirilmesini sağlar. Yani burada çene dolgusu uygulaması hakkında kesin fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. İşlem öncesinde, sağlık merkeziyle iletişime geçerek, detaylı bilgi alınır.
Yapılan muayene ile birlikte çene problemi değerlendirmesi yapılarak, uygulama hakkında daha fazla bilgiye sahip olunur. Bu sayede dolgu uygulaması fiyatlandırması güncel ve kesin bir şekilde tarafınıza iletilmiş olur. Alınan fiyat bilgisinden sonra, işleme karar verilebilir. Çene Dolgusu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir