EMS NEDİR?

EMS Elektriksel Kas Uyarımı demektir. Uzun yıllar fizik tedavi alanında uygulanan sistem özel bir giysi giyilerek düşük elektrik akımının vücuda verilmesiyle gerçekleşir.

EMS Nasıl Çalışır?

Ems’de bulunan elektronik düzenekler beynin spor yaparken hareketi yapmayı sağlayan kas sistemlerine gönderdiği benzer sinyalleri göndermede yardımcı olur. Böylece beyinden gönderilen sinyallerin aynısı kaslara yollayarak kasılma seviyesini artırır. EMS kasların hemen üzerinde çalışan düşük ve orta frekanslı elektrik sinyalleri iletir.

EMS Sisteminin Faydaları Nelerdir?

  • Ems egzersizlerin daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlar.
  • Zamandan tasarruf sağlar. Salonda 2 saat çalışma ile yakılan kalori Ems sistemi ile 25 dakikada yakılır.
  • Ems ile hızlı kilo verme, kas kütle artımı, duruş düzelmesi, karın kası güçlenmesi ve vücudun güçlenmesi sağlanır.
  • Uygun kas gruplarını hedefler ve kas sisteminizi dengeler.
  • Eklemlerin tedavisinde kullanılır.

Derin kas fibrillerine ulaşmak için normal egzersizlerde çok ağırlık kullanılması gerekir. EMS de ise buna gerek kalmadan elektriksel kas uyarımı ile ulaşılabilir. Böylece ağırlıkla çalışırken eklemlere zarar verme riski de ortadan kalkmış olur.
Günümüzde birçok hastalık egzersiz yapmamaktan kaynaklanır. İş ve sosyal yaşamın diğer alanlarına harcanan zaman spor için harcanmamaktadır. Hem yorgunluk hem de zamanın az olmasından kaynaklanan sorunu ortadan kaldıran EMS sistemi ile kısa sürede başarılı sonuçlar elde edilebilir.

EMS Sistemini Kimler Yapabilir?

Ems sistemi fizik tedavi araçları içerisinde yer aldığından dolayı bel fıtığı, boyun fıtığı, sırt ağrıları yaşayanlar için de tedavi edici özelliğe sahiptir. Ayrıca eklemlerinde sorunu olan kişilerde EMS ile kolaylıkla egzersiz yapabilir.
EMS sistemi kişinin spor ya da egzersiz yapmasında sakıncası yoksa doğum sonrası toparlanma, duruş bozukluğu, vücudu şekillendirmek, selülit sorunu, kas artımı, metabolizmayı hızlandırmak, yağ yakmak, vücut sıkılaştırma için tercih edilir.
Kalp pili taşıyan, hamile olan ve epilepsi gibi hastalığı olanların EMS egzersizini yapmamaları gerekir.
Kilo vermeyi hızlandıran EMS haftada 2 gün 48 saat ya da 72 saat aralıklarla yapılır. Ciddi bir kas çalışması olduğu için daha sık aralıklarla yapılması tercih edilmez. Ayrıca dinlenme süresinin uzun olması EMS’den iyi bir sonuç elde edilmesini sağlar.

EMS Fiyatları 2022

EMS Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir