Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu, göz altı morluğu, kırışıklığı, göz altı torbalanmaların ortadan kalkmasına ve etkili sonuç vermesini sağlar. Bu gibi durumlarda, kişinin mutsuz ve yorgun olduğu anlamına gelir. Fakat çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan problemler olduğu akla gelmez.
Göz altı çevresindeki bu sorun, dolgu uygulaması ile kısa süre içinde giderilebiliyor. Bölgede koyu renk sorunu ve sarkık cilt; kişinin öz güven eksikliği yaşamasına neden olur. İleri yaş grubunda ortaya çıkan ve kişinin rahatsızlık duyduğu problemlerin giderilerek, daha sıkı ve parlak cilde sahip olabilir. Yapılacak olan göz altı ışık dolgusu ile hem deri hem de cildin altındaki destek dokunun yeniden onarılması sağlanır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlem süresi oldukça kısadır. Yapılan uygulamada kişiye zarar vermeye veya daha sonrasında sorun oluşturabilecek uygulama değildir. Vücudun ihtiyaç duyduğu hyalüronik asit sayesinde nem oranı dengelenir ve cildin kaybettiği elastik yapı yeniden onarılır. Cilt altına nüfuz ederek; hücre ve doku onarılmasında çok etkili olur.
İşlem öncesinde hastaya lokal anestezi uygulanır. Anestezi uygulamasıyla birlikte ağrısız ve kısa süre içinde işlemin gerçekleşmesi hedeflenir. Anestezik krem uygulaması yapılır. Bunun için 15-20 dakika beklemek gerekir. İşlemin yapılacağı bölge uyuşur ve hastanın ağrı çekmesi engellenir.
Daha sonra anestezi kendini göstermeye başladıktan sonra hazırlanan dolgu malzemesine geçilir. İnce uçlu iğneler kullanılarak dolgu maddesi cilt altına enjekte edilir. Dikkatli ve yavaş bir işlem olduğu için yaklaşık olarak 15-20 dakika sürebiliyor. Enjeksiyon işlemi tamamlandıktan sonra işlem sonlandırılarak, hastanın sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam etmesi sağlanır.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlemden sonra bazı hususların göz önünde bulundurulması gerekir. Çünkü göz altı şık dolgusu tek başına etkili bir yöntem değildir. Uygulama sonrasında hastanın da bazı durumları dikkate alarak işlemi daha etkili ve uzun vadeli olmasına yardım eder. Mutlaka uzman hekimin verdiği talimatlara uyulmalıdır. Yeme ve içmeye dikkat ederek iyileşme sürecinin daha kısa süre içinde tamamlanması sağlanır. Bu bölgeye darbe almamaya ve bir süre makyaj uygulaması yapmaktan kaçınılması büyük önem arz eder.

Göz Altı Işık Dolgusu Zararları

Dolgu uygulamaları, geçmiş günümüze kadar adından sıklıkla söz ettirir. Özellikle kadınların vazgeçilmezi olarak da bilinir. Herkesin yüzünde mutlaka bir tane de olsa dolgu uygulaması vardır. Vücudun ihtiyacını giderip, ortaya çıkan problemlerin çözüme kavuşmasını sağlar. Böyle durumlarda göz altı ışık dolgusu zararlı, gibi cümleler sarf etmek doğru olmaz.
İçeriğinde yer alan maddeler, vücut için oldukça faydalı ve cildin daha genç görünmesini sağlar. Problemleri ortadan kaldırmak, hücre ve doku onarımını sağlar. Dolgunun vücuda zarar verme durumu söz konusu değildir. Sadece ince uçlu iğne kullanılmasından kaynaklı olarak çok hafif derecede morluk ve şişli görülebilir. Fakat bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterdiği için, herkeste görünmez.

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi

Dolgu Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dolgu maddesi daha etkili ve doğru uygulanmış olması için işlem sonrasında daha dikkatli davranılmalı. Dolgunun oturması ve kaslarda yerini alabilmesi için iki haftalık süreçte bazı hususlar dikkate alınır. Dolgunun yapıldığı bölgeyi yıkamamak gerekir. Mümkünse bunu iki üç gün boyunca devam ettirilmeli. Ağır spor ve egzersizlerden kaçınarak, dolgunun etkisini görmeyi hedeflemek gerekir. Aşırı sıcak ortamlara girmeden ve güneş ışınlarına maruz kalmadan zaman geçirilir. Bol su tüketmek ve alınan gıdaların sağlıklı olması için seçici olunmalıdır.

Gözaltı Işık Dolgusu için Hangi Madde Kullanılır?

Her geçen gün artış gösteren ve güvenle tercih edilen uygulama arasında yerini alan estetik uygulamaları, herkesin bir defa da olsa başvurduğu yöntemdir. Sıklıkla adından söz ettiren ve vücudun çeşitli yerlerine gönül rahatlığıyla uygulanabilir. Dolgu uygulaması denince akla; hyalüronik asit gelir. Asit maddesinin vücuda zarar vermesi mümkün değildir. Vücudun kaybettiği nem oranını dengelemek ve daha sıkı cilde sahip olmaya yarar.

Gözaltı Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Dolgu uygulamaları uzun vadeli fakat geçici tedavi yöntemleridir. İhtiyaç durumunda yapılır ve hastanın şikayetleri giderilir. İşlem sonrasında hastanın memnun kalmamasıyla birlikte dolgu eritilerek, göz altı çevresi eski haline getirilebilir. Bu yüzden güven verici, tedavi yöntemidir kalıcılık süresi değişim gösterir. Özellikle kullanılan dolgu maddesinin kalitesi ve işlem sonrasında hastanın dikkat ettiği hususlara göre farklılık gösterir. Kaliteli dolgu maddesinin kullanılması ve aynı zamanda dikkatli olunması durumunda bunun 6-12 ay arasında kalıcılığını görebilmek mümkündür. Daha etkili olabilmesi ve süresini arttırabilmek için düzenli olarak uygulanabilir.

Dolgu İşlemi Hamileyken Yapılır Mı?

Hamilelik süreci, oldukça zorlu ve sıkıntı geçen dönemdir. Bundan kaynaklı olarak ortaya çıkan sorunların giderilebilmesi için kadınlar bazı tedavi yöntemlerine başvurur. Fakat bazı uygulamalar, hamilelik sürecinde uygulanmaz. Hamilelik süreci ve emzirme dönemi tamamlandıktan sonra işlemin yapılması uygun görülür. Aksi durumlarda beklemedik sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir.

Işık Dolgusu Hangi Problemler için Uygulanabilir?

Göz çevresi ince tabakadan oluşur. Bundan dolayı cildin incelmesi ve nem kaybetmesi durumunda daha sarkık görünmeye başlar. Sarkık cilt hem kişiyi hem de karşıdaki kişiyi rahatsız edebilir. Buna çözüm olarak yapılan göz altı ışık dolgusu oldukça faydalıdır. Göz çevresinde birçok problem görülebilir. Göz altı çukurlukları, morlukları, kırışıklıkları, torbalanma, kararmalar gibi durumlar söz konusudur. Bunların azaltılması ve daha sıkı bir cilde sahip olmak için dolgu uygulaması yapılır.

Işık Dolgusu Ne Zaman Yenilenmelidir?

Dolgu uygulamaları yapıldıktan sonra mutlaka bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bunlara dikkat edilmediği zamanlarda yapılan dolgu uygulaması etkisini, kısa süreli olarak gösterir. Kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemez. Mutlaka dikkatli olmak ve düzenli olarak kontrollerin gerçekleşmesi gerekir. İhtiyaç durumunda dolgunun tekrar yenilenmesi gerekebilir. Uzman hekim tarafından gözlemlenen ve uygulanan bir durumdur.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Gelişim sürecini tamamlamış herkese güvenle yapılabilir tedavi yöntemidir. Fakat dolgu uygulamaları bazı sorunların ortaya çıkmasıyla birlikte yapılamadan, ertelenebilir. Özellikle kap hastalığı, hamileli ve emzirme dönemlerinde olanlar, cilt enfeksiyonu, kan pıhtı bozukluğu, felç geçirme, damar tıkanıklığı gibi durumlarda yapılması uygun görülmez. Yapılması durumunda etkili sonuçlardan çok olumsuz cevap alınır.

Gözaltı Işık Dolgusu Yan Etkileri Nelerdir?

Çevresel faktörler ve ilerleyen yaş nedeniyle her geçen gün cildimiz biraz daha elastik yapısını kaybediyor. Güneş ışınlarına maruz kalma, yoğun çalışma temposuyla, uykusuzluk, stres gibi faktörlerden kaynaklı olarak derimiz canlılığını yitiriyor. Bu yüzden eskiye göre daha gergin ve ince görüntüye sahip olur.
Karşımızda duran kişi ile iletişim kurarken genelde göz teması kurulur. Göz teması sırasında göze en fazla çarpan bölge göz ve çevresidir. Burada görülen hasarların göze batması, kişiyi rahatsız eder. Rahatsızlığı ortadan kaldırabilmek için yapılan dolgu uygulamaları, derinin tekrardan eski görüntüsünü kazanmasını sağlıyor. Dolgu uygulamaları ince uçlu iğnelerle birlikte yapıldığı için cilt hassasiyeti oluşabilir. Bundan dolayı hafif oranda şişlik ve morluk durumları ortaya çıkar. Bunlar hafif yan etkiler olarak bilinir. Bunun haricinde şimdiye kadar ciddi komplikasyonlara rastlanmadığı için güvenle yapılan tedavi yöntemidir.

Dolgu Sonrasında Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Dolgu uygulaması ameliyat gerektirmeyen tedavi yöntemi olduğu için rağbet görmesindeki e büyük etken olarak bilinir. Böyle durumlarda kısa süre içinde kurtarıcı olmada da rol oynar. Herhangi bir zaman diliminde kişi, göz altı ışık dolgusu uygulamasına başvurabilir. Kısa süre içinde yapılır ve ardından kişi sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.
Cerrahi operasyonlarda olduğu gibi uzun istirahatlere ve hastanede yatılı kalmaya gerek kalmaz. Dolgu uygulaması yapıldıktan hemen sonra kişi sosyal yaşantına geri döner. Fakat bazı hususların dikkate alınarak dönmesi uygun görülür. Böylelikle kaslara uygulanan dolgu uygulamasının etkili ve başarılı sonuçlar vermesi sağlanır. Dolgunun kaslara uyum sağlaması ve tam anlamıyla etkisini gösterdiğini görebilmek için iki haftalık sürecin tamamlanması gerekir. Mutlaka uzman hekimin talimatlarına uyulmalı.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Göz altında meydana gelen problem ve cilt yapısı göz önüne alınır. Buna uygun olacak şekilde tedavi uygulaması başlatılır. Hastadan hastaya değişim göstere ve seans sayısına bağlı olacak şekilde farklılık görülür. Seanslar arası zaman farkı, hastada gözlemlenen değişime bağlıdır. Seans sayısı 3-5 arasında değişim gösterir. İlk seansta değişim görebilmek mümkündür. İlk haftanın tamamlanmasıyla birlikte aradaki fark görünmeye başlar ve seans sayısının belirlenmesini de sağlayacaktır. Dolgunun verdiği cevaba uygun olarak kullanılacak miktar ve uygulanacak zaman belirlendikten tedavi devam ettirilir.

Dolgu İşlemi Öncesi Hazırlık Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde herhangi bir ön hazırlık yapılması gerek yoktur. Sadece ön görüşme ve muayene yapıldıktan sonra kişinin işleme uygunluğu tespit edilir. Ardından uygunluğu tespit edildikten sonra randevu verilir. Göz altına işlem yapılacağından dolayı, randevu günü yüzün temizliğine dikkat edilir. Bundan dolayı yüze makyaj veya herhangi bir kimyasal ürün kullanımından kaçınmak gerekir.
İşleme başlamadan önce anestezik krem uygulaması yapılır. İşlemin kısa sürmesi ve hastanın ağrı çekme gibi durumlarının önüne geçilir. Ardından etkisini gösteren anestezi uygulamasından sonra deri altına dolgu maddesi enjekte edilir. İşlem 15-20 dakika kadar sürdükten sonra tamamlanmış olur.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar

Dolgu uygulamaları yapıldıktan sonra sıcaktan ve suya temastan kaçınılması gerekir. Çok ışığın olduğu ortamda durmamak ve güneş ışınları maruz kalmamak gerekiyor. İhtiyaç durumunda; oluşan şişlik ve morluklarda buz uygulaması yapılabilir. Operasyondan sonra daha dikkatli olunmalı. Yanma, kaşınma gibi durumlar görüldüğünde, uzman hekimin verdiği ilaçların kullanılması ve kesinlikle göz çevresini ovuşturmamaya özen gösterilir.
Belirlenen günlerde duşa girilmeli ve suya temas edilmeli. Mutlaka düzenli olarak kontrollerin gerçekleşmesi gerekir. İhtiyaç durumunda bazı rötuş yapılabilir. Böylelikle daha etkili ve uzun vadeli dolgulara sahip olunabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2022

Estetik uygulamaları kişiye özel yapılır. Bundan kaynaklı olarak kesin bilgi almak isteyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağı bir tedavi yöntemidir. Çünkü ortaya çıkan hasarlar, hastadan hastaya değişim gösterir. Hasarın boyutuna uygun olacak şekilde dolgu maddesi kullanılarak uygulanır.
Aynı şekilde fiyat bilgisi merak edilenler arasından hiçbir zaman çıkamayacak gibi duruyor. Çünkü çeşitli nedenlere bağlı olarak fiyat listesi belirlenir. Fiyatlandırma bilgisi her merkezde aynı değildir ve her hasta için değişkenlik gösterir.
Tercih edilen dolgu maddesinin kalitesi, uzman hekimin tecrübesi, aldığı eğitimler, seans sayısı ve özellikle kullanılacak dolgu miktarı fiyatı belirler. Önceden belirlenen bir fiyat listesi vardır. Fakat kullanılacak dolgu miktarı göz altı ışık dolgusu fiyatının değişim göstermesini etkiler. Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir