İple Yüz Germe Estetiği Nedir?

İple Yüz Germe, kılçıklı ve düz ameliyat iplerin kullanılmasıyla birlikte cildi gerdirme işlemidir. Estetik uygulamalarında yer alan ve cerrah kesilere ihtiyaç duyulmadan çözülen sorunlardan biridir. Genetik ve çevresel faktörler, yaşlanma etkisi gibi durumlarda cilt elastik yapısını kaybeder.
Elastik yapısını kaybetmiş olan cildin daha sarkık kuru görünmesine neden olur. Özellikle yüz anatomisinde bunun fark etmek oldukça kolaydır. Yüzdeki kusurlar; kişinin daha yaşlı görünmesine neden olduğundan dolayı kişi kendini kötü hisseder.
Sosyal yaşantıdan uzak ve öz güven kaybının yaşandığı durumlar meydana gelir. Yüzdeki bu sorunları giderebilmek için iple yüz germe estetiği yapılarak daha genç ve parlak bir görünüm elde edilir.

İple Yüz Germe Uygulama Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan iple yüz germe ameliyatında deri altına yapılan işlemle birlikte gerçekleştirilir. Germe işlemiyle birlikte asma işlemi, orantılı olarak yapılır. Üst yüz, alt yüz, orta yüz veya yan yüzlere yapılabilir özelliktedir. Öncelikli olarak uzman hekim, hastanın rahatsızlığını dinler ve buna uygun olarak planlama yapılır.
Böylelikle yüz bölgesine çizim yapılır ve uygulamanın yapılabilir olması için kolaylık sağlanır. İnce uçlu iğneler kullanılarak cilt altına iyileşme uygulanır. Böylelikle deri altına ağ şekli yapılarak sarkmakta olan ve gevşeyen cilt daha sıkı hale getirilir.

İple Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Ciltte meydana gelen sarkık, gevşeklik sorunu genelde yetişkinlerde görülür. 30 yaşın üzerinde olan bireylerde çok sık görünür. Bu gibi durumlarda tedavi yönteminin uygulanmasıyla birlikte cilt kusuru giderilir. Uygulama erkeklere ve kadınlara uygun olarak yapılır.
Fakat 18 yaşından küçük olan kişilere yapılması uygun değil ve önerilmez. Bununla birlikte hamilelik ve emzirme döneminde olanlar, kronik rahatsızlığı olanlar ve ciddi anlamda cilt rahatsızlığı olan kişilere yapılmaz. Öncelikle olarak bu rahatsızlığın tedavi edilip, kontrol altına alınması daha sonrasında ise iple yüz germe ameliyatının yapılması uygundur.

İple Yüz Germe Sonrası İyileşme Süreci

İşlem süresi hastadan hastaya değişim gösterebilir. Kişiyi zorlayan bir ameliyat olması durumunda işlem süresi uzayabilir. Ortalama olarak 30-60 dakika arasında sürebilir. Uygulama yapıldıktan sonra kişinin hastanede yatışına gerek kalmadan hemen taburcu edilir. İşlemin yapıldığı bölgyee dikkat ederek, darbe ve travmatik durumlardan kaçınılmalı. Kişi kısa süre içinde toparlanır ve birkaç güne kendine gelir.

İple Yüz Germe Avantajları

Cerrahi operasyon gerektirmeyen bir işlem olduğu için ameliyat olmak istemeyenler için ideal bir çözüm olacaktır. İşlem sırasında ağrı hissi açığa çıkmaz. Çünkü işlem öncesinde lokal anestezi uygulanarak oluşabilecek ağrıların önüne geçilir. Zararsız ve kısa süre içinde yapılır. İşlem sonrasında hastanın sosyal yaşantısına geri dönme şansı vardır. Kadınlar ve erkekler tarafından uygun bir şekilde tercih edilebilir.

İple Yüz Germe Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrasında hastanın sosyal yaşantısına geri dönme durumu vardır. Fakat bu süreçte oldukça dikkat etmek gerekir. Darbe veya işlemin yapılacağı bölgeye zarar verecek durumlardan kaçınılmalı. Mimiklerin çok fazla kullanılmaması ve yüz üstü yatılmamasına özen gösterilir.
Ellerin yüze sürülmemesi ve işlemin yapıldığı bölgeyi çok ellememek gerekir. İşlem sonrasında oluşabilecek kızarma, şişlik ve morluklar için uzman hekimin önerdiği ilaçların kullanılması gerekir. İhtiyaç durumunda buz kompleksi yapılabilir.

İple Yüz Germenin Etkili Olduğu Alanlar Nelerdir?

Adından da anlaşılacağı gibi uygulamanın kullanım ve etkili alanları yüz bölgesinde kullanılır. Bakıldığı zaman nazolabial çukurunun iyileştirilmesi, kaş kaldırma tedavisi, çene hattındaki kusurların giderilmesi, yanak bölgesine hacim kazandırma ve çene altında meydana gelen sarkık sorunlarını giderebilmek için yapılan tedavi yöntemidir.

İple Yüz Germe Estetiği Nerelerde Kullanılır?

Yüzdeki kusurları giderebilmek için çeşitli uygulamalar mevcuttur. Bundan dolayı iple yapılan yüz germe operasyonlarının etkisini günlük yaşamda kısa süre içinde görebilme şansına sahip olunur. Ülkemizde ve dünyada birçok ünlünün başvurduğu ve sıklıkla yaptırdığı işlemdir. Yüz bölgesinde, çene altı sorunları gibi yerlerde yapılır. Aynı zamanda uzman hekim kontrolünde karın ve kalça bölgesine de yapılabilir özelliği vardır.

İple Yüz Germe Estetiği Kalıcı Mıdır?

Estetik alanda yapılan ip ile yüz germe operasyonunda uzun vadeli olarak uygulamayı kullanmak mümkündür. Cildin yenilenmesi ve buradaki kırışıkların giderilebilmesi için yapılır. Yapılan uygulamanın etkisini yaklaşık olarak 2-3 yıl görebilme şansına sahip olunur. Daha sonrasında kişinin isteği ve ihtiyacına göre tekrarlanabilir.

İple Yüz Germe Estetiğini Kimler Yapabilir?

Yaşlanmaya bağlı olarak yüz bölgesinde meydana gelen sarkık ve kırışıklık sorununu için tercih edilen doğal yöntemler etkili olamayabilir. Etkisini çok kısa sürdürdüğü için tıbbi tedavi yöntemlerine başvurulur.
Bu yüzden estetik uygulamaları arasında yer alan ip ile yüz germe tedavisi devreye girer. Kişiye özel yapıldığından dolayı mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Daha çok 30-60 yaş aralığında olan kişilere yapılarak etkili sonuçlar alınmış olur.

İple Yüz Germe ve Asmanın Yan Etkisi Var Mıdır?

Yan etkileri kişiden kişiye değişim gösterir. Fakat işlem kullanılan ince uçlu iğnelerin hassasiyet oluşturma durumu vardır. Böyle durumlarda genelde şişlik, morluk ve kızarma oluşabiliyor. Bunlar hastadan hastaya değişim gösterebilir. Bunların haricinde görülebilecek hasarlar durumunda uzman hekime danışarak sorunun bildirilmesi gerekir.

Kalıcı İpler ile Yüzde Nasıl Bir Etki Elde Edilir?

Kullanılan ve özel tasarlanan kalıcı ipler, deri altına uygulaması gerçekleştirilir. Deri altına yapıldığı için oluşan hasar veya yara izi mümkün değildir. Cilt önceki ile yeni hali arasında değişim gösterir. Sarkık cilt sorunu ortadan kaldırılıp daha sıkı bir cilt elde edilir. Böylelikle daha genç ve parlak yüz ifade ortaya çıkar. Uzun vadeli uygulama yöntemi olduğu için güvenle tercih edilir. İşlem sonrasında mutlaka dikkat edilmeli ve darbelerden uzak durulmalı.

Kalıcı İple Yüz Germe Güvenli Midir?

Yapılacak olan iple yüz germe ameliyatının mutlaka güvenilir sağlık merkezlerinde gerçekleşmesi gerekir. Yüz germe işlemini; alanında uzman ve güvenilir hekimler tarafından yapılması uygun görülür.
Eğitimini almamış, tecrübesi olmayan kişiler tarafından yapılması durumunda beklenmedik sorunlar yaşanabilir. Sadece hafif bir şekilde yan etkiler görülür. Bunlarda kısa süre içinde ortadan kaybolur ve iyileşme sağlanır.

Kalıcı İplerin İçeriği Nedir?

Threadlift sutur olarak bilinen etken maddesi, kalıcı iplerde kullanılır. Bu ipler sayesinde hem tedavinin gerçekleşmesini hem de vücutta etkili sonuçlar vermesine yardımcı olur. Ameliyatta sarkık sorunlarının giderilebilir olması için büyük etkisi vardır. Cildin daha parlak ve kişinin daha genç görünmesini sağlar. Kişiyi zarar vermesi veya vücudu kötü yönde etkilemesi söz konusu değildir. Kısa süre içinde vücuttan kaybolur ve çözülür.

Kalıcı İpler Başka Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı iple birlikte sadece yüz bölgesi değil vücudun diğer bölgelerine de uygulanabilir özelliği vardır. Bu kalıcı ipler genelde yüz bölgesinde kullanılır. Fakat sarkık kollarda, kalçalarda, memelerde kullanılır.
Kaşlara şekil vermek veya kaş kaldırma işlemini tamamlayabilmek için de kullanıma uygun görülür. Eğitim alan ve tecrübeli kişiler tarafından işlemin planlaması ve uygulaması yapılır. Mutlaka güvenli sağlık merkezlerinden yardım aldığınızdan emin olmanız gerekir.

İple Yüz Germe Ameliyatından Sonra Nasıl Bir Sonuç Alabilirim?

Eskiye göre ciltte yer alan kusurların giderilmesi sağlanır. Çünkü burada sarkık cilt problemi ve kırışıklık sorununun ortadan kaldırılabilir olması için yüz germe ameliyatı yapılır. İşlemin güvenilir ve tecrübeli kişiler tarafından yapıldığında etkili sonuç alınır. İşlem lokal anestezi uygulaması kontrolünde gerçekleştirildiği için acısız bir şekilde uygulanır.
Eskiye göre cilt tonunda parlaklık görülür. Daha sıkı bir cilt elde edilerek, kişinin genç görünmesi hedeflenir. Deri altına yapılan işlemde kesinlikle leke veya iz oluşmaz. Hastanın isteği doğrultusunda işlem planlaması yapıldığı için doğru sonuçlar alınmış olur.

Herkeste Aynı Etkiyi Gösterir Mi? Ameliyatsız Yüz Germeden En İyi Kimler Faydalanır?

Sarkık ve kırışıklık sorunu herkeste aynı görülmediği gibi etkileri de herkeste farklı olarak görülür. Yüz bölgesine yapılan işlemin genelde sarkık durumuna göre belirlenir. Sarkık ve kırışıklık sorunu daha çok 30-60 yaş aralığındaki kişilerde görülür.
Bu yaş aralığında olan kişilerde alınan sonuç gözle görülebilir derece de fark edilir. Bu yüzden genç kişilere göre daha etkili sonuçların alındığı görülür. İşlemden sonra uzman hekimin talimatlarını dikkate alıp uygulanması durumunda etkili ve başarılı sonuçlar alınır.

İşlem Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Her operasyonda olduğu gibi burada da iple yüz germe ameliyatı yapılırken lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi çoğu uygulamada başvurulan uygulama olarak bilinir. İşlem hem kısa sürmesini hem de acı hissinin açığa çıkmaması için lokal anestezi etkili olur. İşleme başlamadan 15-20 dakika önce anestezik krem, işlemin yapılacağı bölgeye sürülür.
Kremin etkisini göstermeye başlaması durumunda bölge uyuşur. Uyuşma sayesinde kremin etkisini gösterdiği anlaşılır. İşlem ince uçlu iğnelerden yardım alarak uygulanır. Böylelikle sadece karıncalanma durumu açığa çıkar ve bunun haricinde ciddi acı hissetmeden uygulama tamamlanmış olur.

İple Yüz Asma Yönteminin Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Estetik operasyonlarında yer alana iple yüz germe ameliyatında çok ciddi yan etkiler açığa çıkmaz. Sadece nadir de olsa hafif etkiler görünür. Bunların başlıca sebebi; kullanılan ince uçlu iğnelerin ciltte oluşturduğu hassasiyetten kaynaklı olarak görülür.
Yani hafif düzeyde; morluk, şişlik ve morarma görülür.  Uzman hekimin önerdiği ilaçlar kullanılarak ağrılar ve yan etkiler hafifletilir. İhtiyaç durumunda buz kompleksi uygulanabilir. Sağlıklı beslenerek ve dikkatli davranarak iyileşmenin hızlanmasını, aynı zamanda ortaya çıkan yan etkilerin kısa süre içinde ortadan kalkmasına yardımcı olur.

İple Yüz Germenin Klasik Yüz Germe İşleminden Farkı Nedir?

Özel olarak tasarlanan ve kalıcı ipler olarak bilinen malzemenin; yüz germe uygulamasında çok büyük iyilşeme ve tedavi gerçekleştirmiş olur. Cerrahi operasyonda kesi ve yara izi oluşurken burada bu gibi durumlara rastlamak çok mümkün olamayabiliyor.  Kalıcı iplerle gerçekleştirilen ve yüz germe için kullanılan bu iplerin kalıcılığı uzun vadelidir.
Oluşabilecek komplikasyonlar oldukça düşüktür. Böylelikle iyileşme sürecinin tam anlamıyla kısaldığı görülür.  Yüzdeki hacim kaybını gidermek, hücre dokunun onarılması ve kırışıklık sorununu ortadan kaldırabilmek için alanında uzman, güvenilir hekimlerden yardım alınmalı. Böylelikle daha etkili ve başarılı sonuçlar alınır. Hastanın isteği doğrultusunda gerçekleşen tedavi, uzun vadeli olarak kullanılır.

İple Yüz Germe Fiyatları 2022

Fiyatlandırma bilgisi oldukça geniş çaplı bir şekilde ele alınabilir. Çünkü sağlık merkezlerinin sağlamış olduğu bu hizmetten faydalanabilmek ve kesin bilgi alabilmek için işlemin yapılmasına karar verilen sağlık merkeziyle irtibata geçilir.
Bu aşamada bilgi alınabilir ve kafada kalan soru işaretlerine de cevap alınır. Daha kesin bilgi alabilmek için, uzman hekimle yüz yüze görüşme yapılmalı. Görüşme esnasında şikayetlerin ve taleplerin dile getirilmesiyle birlikte güncel fiyat bilgisinin alınmasına yardım edilir. İple Yüz Germe Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir