J- Plasma- Renuvion Nedir?

J Plasma Renuvion; Radyofrekans enerjisi ile helyum gazının birleşmesi ile ortaya çıkan plazmanın ciltte ihtiyaç duyulan farklı bölgelere verilmesi işlemidir. Tüm vücut bölgelerinde kullanılabilen bir işlemdir. Cilt deformasyonları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Yenilenen teknolojik cihazlar cildin yaşlanma belirtilerini j plasma ortadan kaldırır ve her zaman genç görünmesine neden olur. Önceki yıllarda sadece kadınlar anti-aging işlemler için başvururken günümüzde erkekler de yaşlanma karşıtı estetik müdahaleleri yaptırabiliyor. Bu nedenle geliştirilen cihazlar ve uygulanan işlemler hem erkekler hem de kadınlar için yapılıyor. Plazma tedavisi erkek ve kadınların ciltlerinde meydana gelen tüm deformasyonların giderilmesinde etkili tekniktir.

Plazma Enerjisi Nedir?

Lazer kullanmadan cilt altına verilen enerjidir. Normal cihazlardan farklı olarak enerjiyi cilt altına plazma formunda verir. Kullanılan diğer cihazlar ışın ve ışık enerjisi kullanır. Ancak plazma enerjisi yapı itibari ile tamamen farklı bir işlemdir.
Kar amacı güden ve para kazanma amacı ile hizmet veren sağlık kurumları farklı teknolojiye sahip cihazları renuvion tedavisi gibi tanıtarak tedavi yapabilir. Böyle durumlarda hem maddi hem de manevi kayıplar yaşamanız kaçınılmazdır. Bu nedenle mutlaka detaylı araştırma yaparak hizmet alınmalıdır.

J- Plasma Nasıl Yapılır?

Yeni geliştirilen ve kullanılan son derece başarılı sonuçları olan bir işlemdir. Radyofrekans enerjisini cihaz içerisinde plazma formuna getirir. J plasma cilt altı dokularına enjekte edilir. Cihaz yardımı ile 85 derecelik bir ısıyı cilt altında hapseder. Cilt altına verilen bu ısı enerjisi cilt üzerinde hissedilmez. Cildin alt ve üst katmanında yer alan ısı farkı nedeni ile hızlı bir şekilde sıkılaşma gerçekleşir.

J- Plasma- Renuvioan Tedavisin Kimler Yaptırabilir?

Cilt yüzeyinde kişiyi rahatsız eden ve fiziki estetiği bozan kişiler için j plazma tedavisi yaptırabilirler. Kontrol edilemeyen diyabeti olanlar, cilt yüzeyinde egzama gibi hastalığı bulunanlar ve kanser tedavisi görenler bu işlem için uygun değildir. İşlem yaptırmak isteyen kişiler ilk olarak doktor tarafından fiziki muayeneye tabi tutulur. Uygulanan kontrol sayesinde doktor işlem için uygun görürse randevu verir.
Genel sağlık durumu yerinde olan ve anestezi alması için herhangi bir engeli bulunmayan 30-80 yaş arası kişilerde uygulanabilir. Derinin homojen bir görüntüye sahip olması için uygulanan bir işlemdir. Cilt sarkması çok ciddi boyutlara ulaşan kişilerde cerrahi operasyon şarttır. Özellikle bollaşan ve sarkan deriler ilerlemiş ise plazma teknolojisi pek işe yaramayabilir.

J Plasma En Çok Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Sahip olduğu teknolojisi sayesinde vücudun hemen her bölgesine uygulanabilir. Renovion teknolojisi sayesinde selülit görüntüsünü de yok eder. Genel olarak uygulanan alanlar, uyluk iç ve dışı, deri altı, kalça, karın, basen, göbek, kol, sırt, bel ve göğüs bölgelerinde etkilidir. J plazma ve renuvion teknolojisi birleştiğinde mükemmel sonuçlara ulaşır.
Son yıllarda en sık uygulanan alan yanık görüntüsü oluşmaması nedeni ile kol ve göğüs bölgesidir. Boyun ve dekolte alanında yaşlanmaya bağlı sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Böyle alanlar fiziksel görüntüyü bozan ve kapatılamayan yerler olduğu için erken dönemde müdahale edilmesi gereklidir.

Liposuction Ameliyatında Plasma Teknolojisi

Liposuction tedavisi vücutta biriken yağların hızlı bir şekilde yok olmasını sağlar. Bu nedenle yağ miktarı nedeni ile genişleyen deri ani hücre kaybı nedeni ile sarkar ve selülit görüntüsü oluşur. Özellikle hareketli yaşam tarzına sahip olmayan kişiler için böyle durumlar estetik anlamda rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Liposuction ameliyatı sırasında j plasma tedavisi uygulandığı takdirde hem yağ oranı azalırken aynı zamanda cilt sıkılaşması da gerçekleştirilir. Bu nedenle sağlıklı ve fit bir görüntü elde edilir.

Renuvion Cilt Sıkılaştırma Nasıl Çalışır?

Hamilelik, yaşın ilerlemesi, doğru cilt bakım ürünleri kullanarak etkili cilt bakımının yapılamaması, genetik faktörler, yaşam tarzı beslenme alışkanlığı, alkol ve sigara gibi ürünlerin tüketilmesi zaman içerisinde cilt yüzeyinde deformasyonlara neden olur.
Özellikle kolajen üretimi durmuş bir cilt hızlı bir şekilde kırışmaya başlar. Lokal ya da genel anestezi ile uygulanır. Cilt yüzeyine 2 milimetre uzunluğunda kesiler atılır. Bu kesilerden cilt altına girilir ve renuvion uygulaması ile cildin kendini toplaması sağlanır. İşlemin temel hedefi kolajen üretimi yapan hücrelerin tekrar aktif hale gelmesini sağlamaktır.

J Plazma- Renuvion İşlemi Sonrası İyileşme Süreci

Son yıllarda kullanılan cilt sıkılaştırma teknikleri arasında kullanılan en güvenilir yöntemdir. Bu sayede iyileşme süreci hem hızlı hem de konforludur. İlk 2 hafta cilt yüzeyinde hafif dereceli morluk ve şişlik olması normaldir. Bu semptomların geçmesi ortalama 2 haftayı bulur.
Ciltte kuruluk meydana gelir. Kuruluk doktorun reçete ettiği nemlendirici kremler ile giderilmelidir. İşlem sonuçlarının ortaya çıkması yaklaşık 3 ayı bulur. Kolajen üretimini uyaran bir teknik olası nedeni ile j plazma etkisi çok uzun yıllar devam eder.

J Plasma ile Liposuction

Aynı amaca sahip olan iki uygulama kombine şeklinde yapıldığında hem daha hızlı sonuç verir hem de işlem başarısı artar. Bu nedenle son yıllarda liposuction uygulaması ile j plazma aynı anda yapılır. Yağ dokusu çıkarılan cilt plazma enerjisi ile desteklenir ve kendini toplaması için zaman kazanılır.
Liposuction tek başına büyük etkileri ve mükemmel sonuçları olan bir işlemdir. Ancak plazma teknolojisi ile desteklendiğinde sonuçları 1 ay gibi kısa bir sürede ortaya çıkar ve etkisi daha uzun sürer.

J Plasma ile BBL

Cilt sıkılaşma işlemi kalça bölgesine uygulandığında BBL etkisi ortaya çıkartır. Kalça bölgesinde yaygın halde bulunan yağ hücreleri orantılı bir şekilde plazma enerjisi ile toparlanır. Sıkı görüntü elde edilen kalça kalkık ve şekilli bir görüntüye kavuşur. Doğru ve orantılı şekilde uygulanan j plazma teknolojisi ile popo kaldırma işlemini yapmak mümkündür.
Kalkık ve şekilli kalça görüntüsü son yıllarda moda haline gelmiştir. Özellikle düz ve basık kalça şekline sahip olan kişiler için BBL uygulaması büyük avantaj sağlayan bir işlemdir. Deri bütünlüğünün bozulması ve iyileşme süresinin uzun olması nedeni ile protez ameliyatları tercih edilmez. Plazma tedavisi bu kalça estetiği durumlarında da hayat kurtarıcı bir etkiye sahiptir.

J Plasma ile Kol Germe

Kol bölgesinde bulunan ve spor ile eritilemeyen yağlar ve sarkmış deriler estetik görüntüyü bozar. Uygulanan yağ alma ve cilt germe işlemleri sonrasında iz kalma durumu yaşanabilir. Kötü yara iyileşmesi ve kesi izlerinin görünmesi daha büyük bir görüntü bozukluğuna neden olur.
Son yıllarda geliştirilen j plazma teknolojisi sayesinde izsiz ve kesi açılmadan kol germe uygulaması mümkündür. Aynı zamanda uygulanan renuvion teknolojisi ile çok sıkı ve fit bir kol görüntüsü oluşturulur.

J Plasma ile Bacak Germe

Bacakların iç bölgelerinde yağ birikimleri görülebilir. Genetik yatkınlık, hareketsiz yaşam ve aşırı kilo alımı gibi nedenlerden dolayı bacaklarda sarkmalar meydana gelebilir. Özellikle yaz aylarında giyilen kıyafetler nedeni ile bu görüntü psikolojik olarak insanları rahatsız eder ve özgüven eksikliğine sebep olur. Bacak germe için kesi atılmasına gerek kalmadan kısa sürede iyileşme özelliği bulunan j plazma teknolojisi kullanılabilir. Özellikle genç hastalarda ve cilt esnekliğini kaybetmemiş kişilerde etkili bir tedavidir.

Renuvion Tedavisi Kalıcı Mı?

Lazer ve diğer radyoaktif teknolojilerinin kalıcılık süresi çok kısadır. Renuvion işleminin etkisi uzun sürede açığa çıkar ve kişinin uyguladığı kişisel bakım teknikleri sayesinde bu süre değişiklik gösterir. İşlem etkileri genellikle ömür boyu kalıcıdır.
İşlem etkisinin kalıcılığını etkileyen faktörler, beslenme alışkanlığı, spor yapması, alkol ve sigara gibi ürünlerin kullanılması, hamilelik ve çalışma hayatı gibi nedenler ile değişir. Renuvion tedavisi deri kalitesini artıran bir uygulamadır. Derinin daha esnek ve sağlıklı olması için gerekli olan nemi ve kolajeni sağlar. Kolajen 30 yaş ve sonrasında üretilmeyen bir maddedir. Cildin hızlı bir şekilde esnekliğini kaybetme nedeni budur.

J Plazma Diğer Estetik Ameliyatlar ile Kombine Edilebilir Mi?

Estetik müdahaleler planlı bir şekilde uygulanır. Cilt yüzeyinde ve vücudun farklı bölgelerindeki alanlarda deformasyonlar meydana gelir. Her bölgeye farklı cihaz ve teknik kullanılmalıdır. Daha iyi ve başarılı sonuçlar elde etmek için kombine tedavi teknikleri uygulanır.
J plasma tedavisi liposuction gibi estetik ameliyat ile birlikte uygulanabilir. Bunun dışında kol germe ve bacak germe ameliyatları ile birlikte uygulanması tavsiye edilir.

Vücut Şekillendirmede J- Plazmanın Önemi Nedir?

Vücut şekillendirme işlemleri 45 yaş ve sonrasında sık tercih edilen işlemlerdir. Yoğun çalışma temposu ve düzensiz beslenme gibi nedenlerden dolayı vücut şekillendirme egzersizlerine yeterince zaman ayıramayabilirler. Bu nedenle J plazma teknolojisinin uygulanması gerekli bir hal almıştır. İşlemin önemini artıran diğer kriter ise sağladığı avantajlardır. Plazma tedavisinin sağladığı avantajları sıralarsak;

Sıraladığımız bu avantajların elde edilmesi için yeni teknolojiye sahip cihazlar kullanılarak tecrübeli hekimler tarafından işlem yapılmalıdır.  Bu nedenle kurum ve doktor seçimi büyük önem taşır.

J Plazma Renuvion Sonrası Hemen Eve Dönülür Mü?

Cerrahi bir operasyon olmaması ve deri bütünlüğünde herhangi bir bozulma yapılmadığı için işlem sonrası kişi aynı gün eve gidebilir. J plazma özelinde bazı kurumlar yatış ücreti almak amacı ile işlem sonrası hastane yatışı talebinde bulunabilirler. Böyle durumlarda ilk önce hekiminiz ile görüşmelisiniz.

J Plazma İşlem Süresi Ne Kadardır?

İşlem süresi sabit değildir. Uygulanan anestezi türü, uygulanacak alanın büyüklüğü, işlemi yapan hekimin el tecrübesi ve kullanılan cihazın sahip olduğu teknolojiye göre değişiklik gösterir.  Genel olarak bakıldığında işlem süresi ortalama 60 dakikadır.

J Plazma Yaptıranlar Memnun Mu?

İşlem yaptıran kişilerin yorumları genellikle memnuniyet içeriklidir. Özellikle yeni teknolojiye sahip olan cihazlar yardımı ile uygulanan işlemler yüz güldürücü sonuçlara sahiptir. İşlem sonucundan memnun kalmak istiyorsanız j plazma tedavisi için kurumsal merkezleri tercih etmelisiniz.

J Plasma- Renuvion Fiyatları 2022

Estetik müdahalelerde kullanılan teknikler, cihazlar, anestezi türü, işlem için gerekli olan personel sayısı ve işlem süresi maliyetlerin belirlenmesinde etkili kriterlerdir. Bu nedenle işlem için araştırma yaparken ilk olarak kurum ve fiyat karşılaştırması yapılmalıdır. Rutin radyofrekans tekniğini j plasma tedavisi olarak tanıtan kurumlar olabilir.
Kurum seçimi büyük önem taşır. Başarılı işlemlerin uygulanması için kaliteli hizmet veren kurumlar tercih edilmelidir. J Plasma Renuvion Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir