Kaş Kaldırma Nedir?

Kaş Kaldırma, yaşlanma etkilerinde yer alan ve özellikle düşük göz kapağının oluşmasıyla birlikte bunu önleme işlemine denir. Her ne kadar yaşlanmanın beden üzerinde yer alan etkilerin önüne geçilmese de tedavi yöntemleriyle birlikte bunun önüne geçilir. Yaşlanma sorunu ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak karşımıza çıkan yüz bölgesindeki sarkıklardır.
Biriyle konuşurken veya tanışırken sima olarak hatırda kalınır. Bundan dolayı saha sağlıklı ve doğru bir şekilde akılda kalabilmek adına kusursuz olmak herkesin doğal hakkı. Kaşlarda meydana gelen sarkık sorunları, göz kapağının daha düşük görünmesine ve bundan dolayı biraz daha yaşlı görünmeye sebebiyet verir. Gerçekleştirilecek olan kaş kaldırma yöntemiyle birlikte istenilen görünüme sahip olunur.
Düşük göz kapağı, genelde kaşların aşağıya doğru sarkmasına sebep olur. Yüz ifadesinde görünmeye başlayan gergin cilt; kişinin mutsuz veyahut sinirli görünmesine neden olur. Böyle durumlarda yapılan estetik uygulamalarıyla birlikte artık daha sağlıklı ve iyi bir görünüme sahip olunur.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kişinin rahatsızlık duyduğu kaş sorunu için işlem öncesinde ön muayenenin gerçekleşmesi gerekir. Ön muayene ile birlikte kişi şikayetlerini ve taleplerini dile getirip, uygun olan tedavi yönteminin uygulanmasına yardımcı olur. Estetik uygulamaları oldukça etkili ve kurtarıcıdır. Kaşa istenilen şekli vererek, hastanın istediği pozisyona getirilir. İşlemin yapılacağı bölgeye lokal anestezi, uygulanır.
Anestezi uygulaması sayesinde işlem bölgesi uyuşmaya başlar. Uyuşma başladıktan sonra işleme geçilir. İnce uçlu iğne yardımıyla botulinium toksini ile enjekte işlemi uygulanır. Kaş kaldırma olayı, hastanın isteği üzerine doğru pozisyona getirilerek yapılır. Botoksla kaşın kaldırılması sonucunda daha belirgin kaşlara sahip olunur. Yıl içinde iki kere tekrarlanmasında herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

Kaş Kaldırma Neden Yapılır?

Zaman içinde kişinin yüz bölgesinde meydana gelen sarkık sorunları ele alınabilir. Böyle durumlarda cilt elastik yapısını kaybetmekle sınırlı kalmaz. Aynı zaman da daha sarkık ve yaşlı bir cilt yapısına sahip olunmasına neden olur. Kadınların ve erkeklerin karşılaştığı bu sorunun giderilebilir olması için tedavi yöntemleri devreye girer.
Yaş almaya neden olarak ortaya çıkan sarkık cilt sorunları, estetik uygulamasıyla birlikte etkili sonucun alınmasını sağlar. Daha genç ve kalkık kaşlara sahip olabilmek adına kaş kaldırma operasyonu gerçekleştirilir. Her yaş aralığında uygulanabilir özelliği vardır. Kişiye zarar vermez ve sağlığı kötü etkilemez. Acısız ve ağrısız bir şekilde yapılır. Ameliyat olmak istemeyenler için oldukça ideal bir seçim olur.

Kaş Kaldırma Kimlere Uygundur?

Sarkık kaş sorunu genelde yaşı ilerleyen bireylerde sıklıkla görülür. Orta yaş ve genç kişilerin rahatsızlık duyduğu bir sorun olarak bilinir. Böyle durumlarda hastanın isteği doğrultusunda gerekli olan işlem yapılır. Sarkık kaş sorunu genelde ileri yaş grubunda görüldüğü için yetişkin bireylere uygulanır. Fakat tıbbi prosedür gereği 18 yaşını dolduran ve gelişim sürecini tamamlamış olan kişilere yapılması gerekir. Hamilelik dönemi veya emzirme döneminde olanlara yapılması önerilmez. İşlem öncesinde uzman hekim kontrolünden geçerek tedavi için uygunluk tespiti yapılır.

Kaş Kaldırma Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Gerçekleştirilmiş olan tıbbi tedavi yöntemleri, tek başına etkili olamayabiliyor. Çünkü işlem öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi işlem sonrasında da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Uzman hekimin işlem sonrasında verdiği talimatların yerine getirilmesi gerekir. Böylelikle etkili ve başarılı sonuçların alınması sağlanır.
İşlem sonrasında çok hafif ağrılar görülebilir. Uzman hekimin önerdiği ilaçların düzenli olarak kullanılması durumunda ağrılar hafifler ve hızlı iyileşme sağlanır. Operasyon sonrasında işlemin yapıldığı bölgeye çok dokunulmamalı. Su ile temastan kaçınarak, işlemin daha etkili olmasını sağlamak gerekir.

İple Kaş Asma Tekniği

İple kaş asma tekniğinde kesinlikle cerrahi yöntem kullanılmaz. Uygulamada kullanılan ip, özel olarak tasarlanmış ve insan vücuduyla uyumludur. Yapılan tetkikler sonucunda hastanın işleme uygunluğu tespit edilir. Bu sayede uygun olan planlama yapılarak çalışmalar başlatılır.
İşleme başlamadan önce, işlem bölgesine lokal anestezi uygulanır. Kaşın üstüne yapılan uygulama sayesinde uyuşma sağlanır. Böylelikle işlem sırasında acı çekme durumu olmaz. Kaşın ve derinin birleştiği kısma ip deri altına geçirilir. Kaşın kaldırılması için hastanın isteği doğrultusunda yeterli seviyeye getirilir. Daha sonra ipin diğer ucu dışarı çekilerek sabitleme işlemi yapılır. İpin üzerinde yer alan tırtıklar sayesinde kaşın yeniden aşağıya doğru hareketini engellediğinden dolayı uygun olan tedavi gerçekleştirilir.

Endoskopik Kaş Kaldırma

Burada yapılacak uygulama da saçlı olan derinin içine kesi açılır. Bu küçük kesiler olduğu için iz veya yara gibi durumların açığa çıkması söz konusu değildir. Kesilerin doku düzlemine inmesini sağladıktan sonra endoskopiye geçilir. Endoskopi ile birlikte içeriye doğru girilerek görüntüleme yapılır. Damar ve sinirlerin gözetilmesi sonucunda doku serbestliğine izin verilir.

Klasik Kaş Kaldırma

Halk arasında bu işlem şakak kaldırma olarak da bilinir. Saçın olduğu yere girilerek işlem yapılır. Saçın olduğu kısımda taç şeklinde kesi uygulanır. Kesi oldukça kısa olduğu için daha sonra iz gibi sorunlar ortaya çıkmaz. 2 cm’lik kısım kadar deri çıkarılarak kaş kaldırma uygulaması gerçekleştirilir.

Fraksiyonel Radyo Frekans ile Kaş Kaldırma

Altın iğne olarak da bilinen bu yöntem birkaç seansla yapılır. Radyo frekanslarının teknolojisinden faydalanarak, altın iğne başlığı kullanılmış olur. Cerrahi operasyon gerektirmeyen ve hasarın olduğu bölgeye mikro iğnelerle giriş yaparak sorunun ortadan kaldırılması sağlanır. Cilt altına yapılan uygulamada cilt hasar görmez. Seans sayısı, kişinin rahatsızlığına uygun olacak şekilde belirlenir. Bazı durumlarda tek seans yeterli gelebilir.

Kaş Düşüklüğü Nedir?

Çevresel faktörlerden kaynaklı olarak veya yaşlanma etkisi nedeniyle ortaya çıkan kaş düşüklüğü sorunu, kişiyi rahatsız edebiliyor. Bu gibi durumlarda göz ile kaş arasında yer alan cildin daha şiş ve gergin görünmesine neden olur. Hem kişiyi hem de karşıdaki kişiyi rahatsız edecek bir görüntünün ortaya çıkacağı düşüncesiyle estetik uygulamaları tercih edilir. Estetik uygulamaları kişiye özel yapılır. Bundan dolayı ameliyat olmak istemeyen veya henüz ameliyata karar veremeyenler için en etkili yöntemdir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Kişinin rahatsızlığa uygun olacak ve isteği doğrultusunda gerçekleşmesi gereken uygulamadır. Bu gibi durumlarda ön muayene gerçekleştirilerek uygun olan kaş kaldırma yöntemine başvurulur. İki farklı tedavi yöntemi uygulanabilir. Cerrahi yöntemle ve cerrahi yöntem gerektirmeyen uygulama şeklinde yapılabilir. Her iki uygulama da etkilidir. Fakat burada estetik uygulaması arasında yer alan yöntem oldukça kısa ve acısız bir şekilde yapılır. Bu yüzden sıklıkla tercih edilenler arasında yerini almış oluyor.

Botoksla Nasıl Kaş Kaldırılır?

Botokr uygulaması ile birlikte kaldırılan kaş, istenilen şekle getirilmiş olur. Yüz anatomisine uygunluğu tespit edildikten sonra işleme geçilir. Yapılan operasyonla birlikte kesinlikle kaşın doğal hali engellenmeyecek. Ufak dozla birlikte kaşa istenilen görüntü verilir. İşlem süresi oldukça kısadır. Bunu 2-10 dakika ile sınırlandırmak mümkündür.

Ulterapi ile Nasıl Kaş Kaldırılır?

Yüksek yoğunluklu ultrason enerjisiyle birlikte cildin daha sıkı hale gelmesini ve kaşın istenilen pozisyona getirilmesi sağlanır. Ulterapi işlemde kullanılan cihazlardan biri olarak bilinir. Çoğu zaman tercih edilen radyofrekans sistemi veya lazerle birlikte cildi etkilemeye yardımcı olur. Vermiş olduğu etki 1-2 mm derinliğindeki cilde ulaşmış olur. Fakat Ulterapi ile birlikte bunun 4-5 mm derinliğine kadar ulaşmasına yardımcı olur. İşlem süresi ortalama olarak 10 dakika sürebilir. Üç ayda bir işlemin tekrarlanmasında bir problem yoktur.

Kaş Askısı Yöntemi Nedir? Nasıl Yapılır?

İki farklı yöntemle birlikte uygulama yapılabilir. Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak ele alınabilir. Uygulama ile birlikte kaşlar en köşeye kadar çekilir ve yukarıya doğru olacak şekilde ayarlanır. Özel ip ve dikişler kullanıldığı için kişiye zarar vermez. Kaşlar yukarıya doğru çekildikten sonra asılarak, deri altında görünmeyecek hale geliyor. Kullanılan dikişle birlikte cilde zarar vermeden etkili bir şekilde uygulanmış olur.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Yerine Ameliyatsız Bir Kaş Kaldırma Yöntemi Var mıdır?

Uygulanacak olan kaş kaldırma uygulaması iki farklı yöntemle ele alınır. Burada ameliyatlı ve ameliyatsız olarak gerçekleştirilmiş olur. Ameliyat olmak istemeyen veya ameliyattan korkan kişiler için ameliyatsız yöntemlerde uygulanabilir. Botoks ve dolgu uygulamaları, kısa süre içinde gerçekleştirilebilir özelliğe sahiptir. Özellikle botoks uygulaması; uzun vadeli ve etkili olduğu için kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir. Böylelikle cerrahi operasyon gerektirmeden uygulanan uzun vadeli tedavi yöntemidir.

Kaş Kaldırma Ameliyatına Kombine Tedaviler Uygulanabilir mi?

Kaş kaldırmada aynı zamanda diğer uygulamalar da tercih edilerek, kombine edilebilir. Uygulamalarda kaş ve kaşın olduğu bölgenin hasarı giderilir. Daha net ve kırışık sorunu olmayan görüntülere sahip olmak için tasarlanan tedavi yöntemleridir. Yapılacak olan botoks uygulamasıyla birlikte cilt dolgusu; kaşların daha kalkık görünmesinde rol oynayacaktır.

Kaş Kaldırma Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

İşlem yapılırken kullanılan özel tasarlanmış ipler sayesinde herhangi bir iz veya yara oluşmaz. İp ile kaldırma işlemi yapıldığından dolayı hafif ve küçük kesiler yapılır. Kullanılmakta olan ipler, özel tasarlanmıştır. Vücut ile uyumludur ve belli bir süre sonra eriyerek kaybolurlar. Kişinin sağlığını kötü yönde etkilemeden kullanıldığı için güven verici uygulama tekniğidir.
Fakat sağlıklı ve etkili sonuçlar almak için güvenilir ve tecrübeli hekimler tarafından işlemin yapılması gerekir. Eğitimli olmayan kişiler tarafından işlemin yapılması durumunda beklenmedik sorunlarla karşı karşıya kalınabiliyor. İyi bir araştırma yaparak bu gibi sorunların önüne geçilir.

Kaş Kaldırma Sonrasında iyileşme Dönemi Nasıldır?

Yapılan kaş kaldırma uygulamasında farklı teknik ve yöntemler kullanılır. Bundan dolayı işlem sonrasında herkeste olduğu gibi bazı şişlik ve morluk sorunu görülebilir. Buz uygulamasıyla birlikte sorunun ortadan kalkması sağlanabilir. İşlem kısa süre içinde yapıldığı için işlem sonrasında hasta hemen taburcu edilir. Sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

İdeal Kaş Nasıl Olmalıdır?

Bu konuda kesin olarak bir şey söylemek mümkün değildir. Hastanın rahatsızlığı ve yüz anatomisine uygunluğu tespit edilmesiyle birlikte işlemin yapılması uygun görülür. Dış görünüşü ve yüz anatomisine uygunluğu tespit edildikten sonra işleme başlanmalı. Yüz tipi herkeste aynı olmadığı için tedavi yöntemi de farklılık gösterebilir. İşlem öncesinde ön muayenelerin gerçekleşmesiyle birlikte ideal kaş kesinleştirildikten sonra işlemin yapılması büyük önem taşır.

Kaş Kaldırma Fiyatları 2022

Sağlık merkezleri, kendilerine göre belirlemiş oldukları fiyat listeleri mevcuttur. Bu sebepten dolayı fiyatlandırma sürekli olarak değişim gösterebilen konular arasındadır. İşlemin yapılacağı sağlık merkeziyle görüşme sağlayarak fiyatlandırma hakkında bilgi alınabilir.
Fakat güncel ve kesin bilgi için sağlık merkezini ziyaret ederek, ön görüşme yapılmalı. Böylelikle daha kesin bilgiler doğrultusunda karar verilerek, işlem gerçekleştirilir. Kaş kaldırma fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir