Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme genellikle küçük meme yapısına sahip bayanlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Bu operasyon ile küçük meme yapısına sahip kişilerin ideal büyüklüğü kavuşması oldukça mümkündür. Meme büyütme günümüzde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Meme Büyütme Nedir?

Kadınlar için en sık yapılan estetik ameliyatlarda meme büyütme büyük talep görüyor. Tıbbi terminolojide meme büyütme olarak da adlandırılan operasyon genellikle silikon implantlar yardımıyla gerçekleştirilir. Diğer bir seçenek ise otolog yağ ile meme büyütmedir.

Meme Büyütme Operasyonu Nedir?

Silikon Polarize Meme Büyütme: Kimileri bu ameliyatı isterken kimileri bu ameliyatı reddeder. Verilen nedenler, örneğin, doğal olmayan göğüsler veya sözde yüksek göğüs büyütme riskleridir. Ancak meme cerrahisi ile ilgilenen kadınlar birkaç temel kurala uyarsa bu korkular yersizdir.

Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

Memelerin küçük olması durumunda kadınlarda yapılabilir. Elbette hiçbir cerrahi işlemde riskler de tamamen göz ardı edilemez. Bununla birlikte, kullanılan implantlar için en katı standartlar ve en yüksek hijyen standartlarına uygunluk, ciddi sağlık risklerini neredeyse tamamen ortadan kaldırabilir.

Meme Büyütme Estetiği Kimler için uygundur?

Küçük memeye sahip olan kadınlar için uygundur. Hem implant hem de otolog yağ ile meme büyütme hakkında bilgi vereceğiz. Meme büyütme ameliyatının nedenleri ve tavsiye edilebilirliğinin yanı sıra uygun prosedür, operasyonun olası riskleri ve komplikasyonları tartışılır.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci

3-4 hafta süre içerisinde iyileşme görülmeye başlanır. Hangi Kadınlar Meme Büyütme Yaptırabilir? Prensip olarak göğüsleri çok küçük olan tüm kadınlara meme büyütme ameliyatı yapılabilir. İstenilen değişikliğin gerçekçi ve vücuda uygun olmasını sağlamak sorumlu bir sağlık profesyonelinin görevidir.

Göğüs Büyütme Operasyon Süreci

Operasyon sürecinde ilk başta hazırlık aşaması vardır. Sonrasında operasyon gerçekleştirir. Sınıf arkadaşlarıyla dalga geçmek ve ortaklarından gelen küçük düşürücü sözler, zaten düşük olan özgüvenlerini daha da zayıflatabilir. Ameliyatsız önlemler çok küçük göğüslerde kalıcı rahatlama sağlayamaz.

Göğüs Büyütme Operasyonunda Kullanılan Silikonlar

Silikon çeşitleri için doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Tamamen estetik motivasyonlara ek olarak, meme büyütme lehine konuşabilecek tıbbi endikasyonlar da vardır. Bunlar: Konjenital malformasyonlar, Konjenital veya kazanılmış asimetriler / hacim farklılıkları, Mamma aplazisi (meme bezi oluşumu yoktur), Meme hipoplazisi (çok küçük meme boyutu tedavisi) vardır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Emzirme

1-2 hafta sonra emzirme yapılır. Meme büyüme sırasındaki olası riskler ve komplikasyonlar; kanama, yara iyileşme bozuklukları, enfeksiyonlar, yaralanan sinirlere bağlı geçici veya kalıcı hassasiyet bozuklukları, kapsül kontraktürü, silikon implanttaki kusurlar komplikasyon aratabilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Silikonların Çıkarılma

Ameliyat sonrası silikonlar isteğe bağlı olarak çıkarılabilir. Ayrıca tartıştığımız konuyla ilgili öncesi ve sonrası fotoğraf ve videolarına da ulaşabilirsiniz. İnternetteki bilgilendirici bir sayfanın doktorunuzla yapacağınız bir tartışmanın yerini alamayacağını lütfen unutmayın.

Göğüs Büyütme Ameliyatın Yaş Sınırlaması

18 yaş altı sınırlama görülebilir. Plajda veya saunada bir push-up sütyen ne kadar iyi olursa olsun, kişileri memnun etmeyebilir. Silikon implantlar veya otolog yağ ile cerrahi meme büyütme bu nedenle bu kadınların yaşam sevincini yeniden hissetmelerinin tek yoludur.

Göğüs Büyütmede Kullanılan İmplant Çeşitleri

İmplant çeşitleri için doktorunuza danışabilirsiniz. Bu, ilk danışma sırasında olur. Bir yandan, tamamen kendi başınıza meme büyütme yapmak istiyorsanız. Örneğin, eşin baskı yaptığı durumlar vardır. Bu zamanlarda net bir fikre sahip olmak önemlidir. İyi bir cerrah sizi hem elde edilebilecek sonuçlar hem de olası riskler konusunda bilgilendirecektir.

Meme Büyütme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Büyütme, küçültme, dikleştirme gibi farklı meme ameliyatı işlemleri vardır. Meme büyütme ile ilgili ilk önemli bilgileri bulacaksınız. Bunlar, bilgi tıbbı uzmanlarımızla işbirliği içinde oluşturulmuştur. Kişisel durumunuzla ilgili ayrıntılı soruları uzmanlarımızdan biriyle veya tedaviyi gerçekleştiren doktorunuzla netleştirebilirsiniz.

Göğüs Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Göğüs altına açılan bir kesikle silikon yerleştirilerek büyütme işlemi gerçekleşir. Meme kanseri sonrası bir veya iki memenin kaybı olabilir. Operasyon öncesi gerçek görüntüler görmek önemlidir. Meme büyütme sadece estetik nedenlerle isteniyorsa sorumlu cerrah psikolojik nedenleri daha yakından inceleyecektir.

Meme Büyütme Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Ameliyat öncesi sigara alımı olmamalıdır. Doktor tavsiyelerine uyulmalıdır. İmplantlar belirli bir seviyeyi aşarsa, bu hasta için artan sağlık riski ile ilişkilidir. Cerrahlar, gerçekçi olmayan büyük göğüslere ulaşmayı amaçlayan ameliyatları reddetmelidir. Kontrendikasyonlar yalnızca belirli bir zamanda, örneğin hamilelik sırasında veya kalıcı olarak mevcut olabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Neler Yapılabilir?

Ameliyat sonrası normal yaşantınıza kısa süre içerisinde geri dönebilirsiniz. Hasta genel anesteziyi tolere edemiyorsa meme büyütme her zaman yapılamaz. Her zaman mevcut olan kontrendikasyonlar yaş (genellikle 18 yaşından itibaren), akut enfeksiyonlar veya belirsiz meme bulgularıdır. Meme büyütme operasyonu ancak meme sağlığı kontrol edildikten sonra yapılmalıdır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular

Meme büyütme için hangi doktor uygundur? Hastanın ameliyat sonrası meme büyütme işleminin sonucundan memnun olup olmadığı öncelikle cerraha bağlıdır. Ameliyat masasında geçirilen saatler, doktor seçerken en önemli faktördür. Birkaç meme ameliyatı yapan tüm doktorlar, hastaları için mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için her teşhis konusunda yeterli deneyime sahiptir.

Kas Altına Yerleştirilen Silikon, Kolda Güç Kaybı Yapar mı?

Hayır yapmaz. Ameliyatta doktorun nitelikli eğitimi büyük önem taşır. Bir plastik ve estetik cerrah veya uzmanına danışılmalıdır. Düzenli olarak gerçekleştirilen nitelikli eğitim ve ileri eğitimler de cerrahın özgeçmişinin bir parçası olmalıdır. Daha önce yapılan meme operasyonlarının sayısı ve öncesi ve sonrası resimleri doktor seçiminde önemli göstergelerdir.

Meme Silikonu Taktırdım. Ameliyattan Ne Kadar Süre Sonra Uçağa Binilebilir?

1-2 hafta sonra bilinir. Hastaların doktor ve klinikte kendilerini güvende hissetmeleri de stresi azaltmak için önemlidir. Öte yandan, maliyet sorunu ikincil olmalıdır, sonuçta bu sizin kendi sağlığınızla ilgilidir. Plastik cerrahlar meme büyütme maliyetinin çok daha düşük olduğunu ve hastanın sağlığı üzerinde dramatik bir etkisi olabileceğini söylediğinde implantlar kurtarılabilir.

Meme Silikonu Zamanla Patlar mı?

Hayır patlamaz. Gerçek operasyondan önce, cerrahla her zaman hastaların beklentilerinin ve meme cerrahisi için gerçekçi seçeneklerin tartışıldığı ayrıntılı bir görüşme yapılır. Örneğin, sağlık risklerinden kaçınmak için implantlar vücudun geri kalanı için doğru boyutta olmalıdır.

Meme Silikonu Küçülür Mü?

Hayır küçülmez. Birçok doktor ve klinik, hastalarına operasyondan sonra günde en az 24 saat 7/24 telefon hizmeti sunar. Hastalar komplikasyonlar veya sorular için cerrahlarıyla iletişime geçebilirler.
Cerrah ile detaylı konsültasyon ve başlangıç ​​değerinin belirlenmesi İsteniyorsa soruları netleştirmek gerekir. Ameliyat için randevu almak gerekir ve ameliyattan iki hafta önce sigara da bırakılmalıdır. Ameliyat günü: Randevuya aç karnına gelinir.

Meme Silikonuna Karşı Alerji Olur Mu?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle olmaz. Büyütme isteği göğüslerin vücudun geri kalanına göre çok küçük algılanmasından kaynaklanır. Bazı kadınlarda ergenlik döneminde memeler zor gelişir ve uzun süre komplekslere neden olur.

Meme Silikonunu Değiştirmek Gerekiyor mu?

Hayır gerekmez. Her cerrahi işlemde olduğu gibi ameliyat sonrası kanama ve yara iyileşme bozuklukları meydana gelebilir. İmplantlarla meme büyütme sonrası oluşabilecek bir diğer komplikasyon ise kapsüler kontraktür olarak adlandırılır. Bu, silikon implantın etrafında oluşan sertleştirilmiş bir bağ dokusu tabakasıdır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasında İz Kalacak Mı?

Gözle görülür bir iz kalmayacaktır. Ortaya çıkan bağ dokusu kabuğu bir yarım küreye küçülür ve en kötü durumda memede şekil bozukluklarına yol açabilir. Bu durumda ikinci bir operasyon gereklidir. Alman Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne (DGÄPC) göre, meme büyümesi sonucu kapsüler kontraktür olasılığı yüzde 20’dir. Ancak bu vakaların sadece yüzde 5’inde implantların gerçekten çıkarılması gerekir.

 Göğüs Büyütme Sonrasında His Kaybı Oluşacak mı?

Hayır, his kaybı olmaz. Göğüs büyütme kimler için uygun değildir? 18 yaş altı kişiler, hamileler, otoimmün hastalıklar, alerji, kullanılan malzemelere aşırı duyarlılık gibi ciddi şikâyetlerde dikkatli olmalıdır. Akut enfeksiyon veya belirsiz meme bulguları durumunda da risk olabilir.

Meme Protezleri Kanser Yapar mı?

Hayır yapmaz. İmplantlar damla olarak kullanıldıysa operasyondan hemen sonra geri gelebilirler. Bu genellikle doğrudan cerrah tarafından fark edilir ve düzeltilir. Vakaların yüzde 99’unda meme büyütmenin emzirme yeteneği üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Ancak implanta areola üzerinden ulaşılırsa risk artar.

Meme Büyütme Meme Sarkmasına Neden Olur mu?

Hayır olmaz. Meme büyütme ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılır ve memenin lokal anestezisi ile desteklenir. Bu, hastanın operasyon boyunca ağrısız olacağı anlamına gelir. Hasta operasyondan sonra bile uzmanlardan ve anestezistlerden ağrı kesici ilaçlar alır, böylece genellikle şiddetli ağrı konusunda endişelenmesine gerek kalmaz.

Meme Silikonu ile Meme Asimetrisi Düzeltilebilir Mi?

Evet düzeltilebilir. Özellikle meme büyütme ameliyatından sonraki ilk birkaç gün göğüs bölgesinde hafif ağrı veya sıkışma olabilir ve bu genellikle yaygın ağrı kesicilerle iyi bir şekilde tedavi edilebilir. Ağrının nihai olarak ne kadar şiddetli olduğu, her hastanın bireysel ağrı algısına da bağlıdır.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci Ne kadar sürer?

3-4 hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülür. Göğüs büyütme kimler için uygundur? Temel olarak çok küçük bir memeden mustarip tüm kadınlar için uygundur.

Operasyon Sonrasında Drenim Olacak Mı?

Hayır olmaz. Göğüs büyütme estetik-cerrahi bir işlem olduğundan maliyetleri genellikle sağlık sigortası şirketleri tarafından karşılanmaz. Ameliyat için tıbbi bir ihtiyaç varsa durum farklıdır. Örneğin kanserden sonra meme yeniden yapıldığında (meme rekonstrüksiyonu) durum böyledir.

Meme Silikonu Sonrasında Meme Taramalarımı Yaptırabilecek Miyim?

Evet yapabilirsiniz. Hem yasal hem de özel sağlık sigortaları, tıbbi bir endikasyonun masraflarını tamamen karşılar. Göğüs cerrahisi fiyatları tipik olarak malzeme, anestezi, cerrahi, konaklama ve takip tedavilerini içerir.

Emzirme Sonrası Meme Silikonu Ne Zaman Yapılabilir?

Gerekli bilgi için doktora danışmanız tavsiye edilir. Çoğu cerrah, üzerinde anlaşmaya varılan oranlar ve koşullarla birlikte aylık oranlar sunar. Bu sayede meme büyütme operasyonu için doğru zaman belirlenir.

Sigara İçmek, İyileşme Sürecini Etkiler Mi?

Etkileyebilir. Doğru doktor ve aşırı beklentilere girmeyip kendi vücudunuza gerçekçi bir bakış açısı ile bakmanız önemlidir. Operasyonun başarısı için doğru doktor bir ön koşuldur. Medyada yer alan kötü anlatımlara rağmen günümüzde meme büyütmenin riskleri nispeten düşüktür.

Ameliyat Sonrasında Göğüsler Dikleşir Mi?

Büyüme ve dikleşme isteğe bağlı olarak farklı gruplarda elde edilebilir. Cerrahın deneyimi ve yetkinliği meme büyütme ameliyatının güvenliği için çok önemlidir. Kullanılan implant meme büyütmenin başarısı için de çok önemlidir. Günümüzde kullanılan malzemeler güvenli, test edilmiş ve uzun raf ömrüne sahiptir.

Göğüs Büyütme Ameliyatında Riskler Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatının riskleri ve komplikasyonları; Her ameliyat belirli bir risk düzeyi taşır. Ancak hijyen standartlarına uyulursa, operasyonlar ve sonrası bakım büyük bir özenle yapılırsa meme büyütme kısmen azaltılabilir.
Nadir durumlarda meme büyütme sırasında kanama olabilir. Bir başka olası ancak nadir komplikasyon, sinirlerde ve yumuşak dokularda basınç yaralanmasıdır. Konsültasyon sırasında, ilgili doktor operasyondan sonra ortaya çıkabilecek herhangi bir komplikasyonu açıklayacaktır.

Meme Silikonlarında Pürüzlü ve Pürüzsüz Yüzeyler Mevcut Arasındaki Fark Nedir?

Gerekli bilgi için doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Bir yandan, kontrendikasyonlar, otoimmün hastalıklar gibi ciddi hastalıkları içerir. Bu nedenle, cerrah her zaman herhangi bir hastalığın varlığından haberdar edilmelidir. Öte yandan, kullanılan malzemelere karşı alerji ve aşırı duyarlılık da göz önünde bulundurulmalıdır.

Göğüs Büyütme Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

Sonuçlar kişileri memnun edecek derecede iyidir. Ameliyattan sonra ortaya çıkabilecek olası komplikasyonları tespit etmek veya tamamen önlemek için cerrah tarafından kapsamlı ve dikkatli takip bakımı önemlidir. Meme büyütme operasyonu sonrasında İyileşme sürecini ve sonucunu kontrol etmek de önemlidir.

Meme Büyütme Estetiği Fiyatları 2022

Meme büyütme ameliyatının maliyeti, kullanılan malzemenin boyutuna ve türüne ve cerrahi işleme bağlıdır. Bu nedenle, bu noktada size “sabit bir oran” veremiyoruz, ancak size bir başlangıç ​​oryantasyonu doktorunuz tarafından sunulabilir. Meme Büyütme Estetiği Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir