Sakal Ekimi

Sakal Ekimi; Sakal sahibi olmak veya yüzündeki sakalsız kısımların da sakallı olmasını isteyen kişiler yaptırabilir. Günümüzde insanlar tarafından sık tercih edilen bir işlemdir. Yüzünüzde sakalsız olan kısımların kıl kökü ekimi ile dolu görünmesini sağlamak mümkündür. Dış görünüşte sakalın önemi büyüktür. Sakalı çıkmayan ya da bazı bölgelerde daha az yoğunlukta çıkan kişiler için son derece faydalı bir işlemdir.
Özellikle son zamanlarda bu işlemin birçok insan tarafından yaygın olarak tercih edildiğini söylemek mümkündür. Başarılı sonuçlar ortaya koyması ve genel olarak herkes tarafından beğenilmesi sayesinde sık tercih edildiği görülür. Sakal ekimi hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.
Sakal ekimi olarak adlandırılan işlem alanında uzman kişiler tarafından sorunsuz bir şekilde yapılır. Genel olarak belirtmek gerekir ki işlemin temel yapılma nedeni erkeklerin estetik amaçları oluyor. Daha iyi görünmek için kolay bir şekilde uygulanan bu işlem oldukça idealdir.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal her insanın yüzünde farklı şekillerde çıkabiliyor. Bazı durumlarda sakalda boşluklar olması gibi sorunlar olabiliyor. Estetik olarak can sıkıcı olabilen bu durumdan kurtulmak için ekim işlemleri yapılabiliyor.
Sakalsız olan kısımların kıl kökü ekilmesi ile sakallı hale getirilmesi sakal ekiminin temel açıklamasıdır. Ekim işleminde kullanılacak olan kıllar genellikle saçın arka kısmından alınır. Aynı zamanda vücudun uygun olan başka yerlerinden de kıl kökü alınması mümkündür. Sakal ekimi hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.
Daha sonra alınan bu köklerin sakal diplerine eklenmesi sağlanır. Bu noktada saç ekimi ile benzer bir işlem yapıldığını söylemek mümkündür. Tıpkı saç ekiminde olduğu gibi lokal anestezi altına işlem gerçekleşir. Yüze ne kadar greft uygulanacağı ise uzman doktor tarafından karar verilen bir konudur. Karar verildikten sonra yüzün uygun bölgeleri için uzman hekim tarafından ekim işlemleri yapılır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekiminde uygulanan işlemler genellikle saç ekiminde uygulanan işlemler ile benzerlik gösterir. Çünkü aynı amaçla yapılan ve estetik amaçlı olan uygulamalardır. Öncelikle uzman hekim tarafından gerekli kontrollerin yapılması amacıyla muayene yapılır. Muayene sonrasında ise hangi bölgeye ekim yapılacaksa o bölge için gerekli tetkiklerin yapılması söz konusudur. Hastanın yüzündeki uygulama bölgesine bağlı olarak ne kadar greft ekimi yapılacağı belirlenir.
İşlemden önce yapılan şeylerden birisi de hastadan kan örneği alınarak test gerçekleştirilmesidir. Hastaya lokal anestezi uygulanır ve ardından uygun olan bölgeden kıl köklerinin toplanması sağlanır. Toplanan kıl kökleri ise özel bir solüsyon içerisinde bekletilir.
Son aşamada ise uygun olan greftler seçilerek sakalsız olan bölgelere dikkatli bir şekilde ekilir. Sakal ekimi kapsamında uygulanan işlemler genel olarak bu şekildedir. Bütün işlemler alanında uzman bir doktor tarafından titizlikle yapılır.

Sakal Ekimi Kimlere Uygulanır?

Sakal ekimini bu konuda yardıma ihtiyacı olan herkesin tercih etmesi mümkündür. Erkekler tarafından yaygın olarak tercih edilen bir uygulama olması ile ön plana çıkıyor. Bazı erkeklerin yüz bölgesinde istenilen şekilde sakal çıkmıyor. Daha doğrusu tüylenme istendiği gibi gerçekleşmiyor. Bu durumda da sakal ekimine başvuruluyor. Kişinin isteği doğrultusunda gerekli olan yerlerde ve istenen bölgelerde ekim gerçekleştirilir. Genel olarak şu kişilerde sakal ekimi uygulanır:

Belirtilen kişilerin yanı sıra herhangi bir nedenden ötürü sakallarının daha fazla olmasını isteyen kişiler de sakal ekiminden yararlanabilir. Ancak uygunluğun uzman doktor tarafından kararlaştırılacağını belirtmekte fayda var.

Sakal Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Sakal ekiminde farklı yöntemler kullanılması mümkündür. Sakal veya bıyık ekimi yaptırmak isteyen kişiler önce doktor tarafından muayene edilir. Daha sonra eğer hasta uygun ise ekim işlemlerine başlanır. Belirtmek gerekir ki hastanın ya da uygulama bölgesinin işleme uygun olup olmadığını anlamak için muayene haricinde de tetkikler yapılabilir.
Hem sakal ekimi hem de bıyık ekimi için sık tercih edilen yöntemlerden birisi olarak FUE yöntemi ön plana çıkıyor. Bu yöntemde ense üstünden kıl alımı gerçekleşir.
Daha sonra ise alınan bu kılların sakal ve bıyık olarak ekimi gerçekleştirilir. Kişinin kendi saç kökünden sakal elde etmesini sağlayan bir işlemdir. Sakal ve bıyık ekiminde oldukça fazla tercih edilir. Kişinin yüzüne ekilen saç kökleri zaman içerisinde gelişerek sakal olur ve bireyin istediği sakallara sahip olması sağlanır.

Sakal Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütün operasyonlarda olduğu gibi sakal ekiminden sonra da bireylerin dikkat etmesi gereken birtakım unsurlar bulunuyor. İşlemin başarısı ve sonuçların daha iyi olması için bu önemli bir konudur. Öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi ilk yıkama için uygun zaman gelene kadar ekim yapılan alanın su ile temas etmemesidir.
Bu noktada ilk 3 gün çok önemlidir. Dreftlerin tutulması için kişinin nemli ortamlardan korunması gerekiyor. Sakal ekimi yaptıran kişiler başta sigara olmak üzere tütün ürünlerinden uzak durmaya dikkat etmelidir.

Sakal Ekiminde Kanallar Nasıl Açılmalı?

Sakal ya da bıyık ektirmek isteyen kişiler birtakım konuları merak edebilir. Özellikle ekim işlemleri için kanalların nasıl açılacağı merak edilen bir şeydir. Belirtmek gerekir ki bu noktada en önemli unsur kullanılacak saç köklerinin kanallar ile uyumlu olmasıdır. Öncelikle kanalın derinliğine dikkat edilir. Kanalın derinliği saç köklerinin boyuna uygun şekilde açılır.
Aynı zamanda köklerin boyuna bağlı olarak yine uygun genişlikte kanal açımı gerçekleştirilir. Kanal ile kıl kökünün büyüklüğü arasında uyum olması çok önemli bir konudur. Çünkü sakalların daha doğal ve yüze uygun olması için bu uyumun sağlanması gerekiyor.
Eğer köklerin ekildiği alan yeterince geniş değilse bu durumda sakalın gelişimi ve büyümesi yeterli olmaz. Doğru açılar kullanılarak şekillendirilen ve bu şekilde açılan kanallar sayesinde kıl köklerinin sorunsuz bir şekilde büyümesi sağlanır. Gerekli alana yapılan ekim işlemleri büyüme yönüne doğru gerçekleştirilir.

Sakal Ekiminde Kanallar Nasıl Açılmalı?

Kanalların açılması ve o bölgeye konulacak kıl köklerinin kesinlikle burayla uyumlu olması gerekmektedir.  İyileşme sürecinin hızlı olması için bu gereklidir. İlk ay dökülme meydana gelmesi son derece doğal bir durumdur. Şok süreci olarak adlandırılan bu dönemde dökülmeler yaşanabilir. Ekim sonrasında uygulama bölgesinde kaşınma meydana gelebilir. Uygulama bölgesini kaşımamaya da dikkat etmek gerekiyor. Çünkü sürtünme sonrasında sakalların dökülmesi gibi sorunlar meydana gelebilir.

Sakal Ekimi Yanık İzi Gibi Durumlarda Yapılabilir mi?

Sakal ekme işlemleri genel olarak sadece sakalı olmayan ya da az olan kişilere yapılan bir operasyon olarak görülür. Ancak daha birçok durumda yapılan bir uygulamadır. Özellikle yanık izi ve benzeri durumlar olması halinde yine sakal ekimi yapılabilir. Sakal bölgesinde meydana gelen yanık ve yarar izleri nedeni ile estetik görüntü bozulabilir.
Estetik görüntünün bozulması durumunda ise insanların sakal ekiminden yararlanarak bunu düzeltmesi mümkündür. Ekim işlemleri sonrasında herhangi bir rahatsız edici iz kalmıyor. Alanında uzman bir doktor tarafından yapılması halinde son derece başarılı sonuçlar ortaya çıkar. Uygulamayı yaptıran kişilerde işlem sonrasında kızarma meydana gelebilir.
Aynı zamanda kan izleri de ortaya çıkabilir. Bu durumların geçici olduğunu belirtmekte fayda var. Yani endişe edilmemesi gereken geçici etkilerdir. Uygulama sonrasında kişinin hijyen kurallarına dikkat etmesi gerekir. Tıraş, yıkama ve benzeri konularda doktordan tavsiye almak ve uygun zamanı beklemek en iyi seçenek olacaktır.

Sakal Ekimi Saç Ekimi ile Birlikte Yapılır Mı?

Sakal ektirecek olan kişilerin en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi aynı zamanda saç ekimi yapılıp yapılmayacağıdır. Yani sakal ekiminin saç ekimiyle birlikte yapılmaya uygun olup olmadığı merak edilir. Belirtmek gerekir ki bu noktada uzman doktor tarafından yapılan muayene ve kontroller sonrasında uygulamaya karar verilir. Öncelikle saç köklerinin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir.
Hangi bölgeden alım yapılacağı ve benzeri alanlar değerlendirilir. İki işlem birlikte yapılabilir. Büyük bir titizlik ile çalışılması gerekir. Uzman doktor tarafından öncelikle gerekli kontroller yapılarak kıl köklerinin alınması sağlanır. Sonrasında ise bu kökler açılan kanallara yerleştirilir. Sakal ekimi ile saç ekimi birlikte yapılacağı zaman uygun köklerin uygun alanda kullanılması sağlanır.
Yani renk, kalınlık ve benzeri bakımdan saç ve sakal için kullanılacak olan kıl kökleri ayrılır. Ekim yapmak adına ayrılan kıl köklerinde renk ayrımı doğru yapılmalıdır. Çünkü saç ile sakal arasında renk tonu bakımından farklılıklar olabiliyor. Gerekli unsurlara dikkat edildiği takdirde sakal ve saç ekimi birlikte yapılabilen bir uygulamadır.

Sakal Bıyık Ekimi Yaptıranların Yorumları

Sakal ya da bıyık ekimi yaptıran kişiler, işlemi yaptıran diğer bireylerin elde ettiği sonuçları merak edebiliyor. Bu noktada ise sakal bıyık ekimi yaptıranların yorumları dikkate alınıyor. Belirtmek gerekir ki genel olarak birçok kişi çok olumlu yorumlar yapıyor. Elde edilen sonuçlar insanları estetik açıdan fazlasıyla memnun ediyor. Eğer uzman bir doktordan yardım alırsanız herhangi bir sorun yaşamadan istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.
Yani iyi bir doktor tarafından donanımlı bir klinikte ya da sağlık merkezinde uygulama yapıldığı takdirde ortaya hem estetik hem de başarılı ve doğal sonuçlar çıkar. Sakal ve bıyık ekimi yaptıran kişiler genel olarak memnun kaldıklarını belirtiyor. Aynı zamanda işlemi yaptıran birçok kişi yan etki ile karşılaşmadığını ve iyileşme sürecinin sorunsuz bir şekilde geçtiğini iletiyor.
İşlemle ilgili aklınıza takılan herhangi bir konu olması durumunda doktora sormanız sizi daha da rahatlatacaktır. Aynı zamanda doktorunuz tarafında verilen talimatlara uymanız sonuçların en iyi şekilde ortaya çıkmasında etkilidir. Sakal ve bıyık konusunda estetik bir çözüm olarak birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Sakal Ekimi Fiyatları 2022

Sakal ektirecek olan kişilere fiyat bilgisi verilmesi için ilk olarak bazı işlemlerin yapılması gerekir. Alanında uzman doktor tarafında önce muayene yapılır. Daha sonra ise gerekli tetkikler yapılarak hangi yöntem ile ekim gerçekleştirileceği ve ne kadar kıl kökü kullanılacağı gibi unsurlar belirlenir. Daha sonra ise kişiye fiyat teklifi sunulur. Belirtilen bu unsurlar doğrultusunda farklı fiyatlar ortaya çıkması çok normal bir durumdur.
Sakal ve bıyık ekimi için muayene olmaya gittiğinizde doktorunuzdan işlemler sonrasında fiyat teklifi alabilirsiniz. Ekilecek olan kıl kökü ne kadar fazla olursa ödenmesi gereken ücret de aynı oranda artar. Sakalı çıkmayan ya da seyrek çıkan kişiler bu uygulamadan yararlanarak sakallarının çıkmasını sağlayabilir.
Aynı zamanda yara ya da yanık izi gibi problemlerde de uygun fiyatlar ile sakal ektirilebilir. Belirtilen unsurlar haricinde hizmet alınan hekim ya da sağlık kurumunun da fiyatlara etkisi vardır. Sakal ya da bıyık ektirmek isteyen kişiler bunun için muayene olarak sakal ekimi fiyatlarını öğrenebilir. Sakal ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir