Vajina Estetiği

zamanı geriye alın...
  • Havaalanı transferi
  • Ücretsiz muayene
  • Operasyon sonrası bakım
  • İstanbul’da Konaklama
BİLGİ TALEP FORMU
Doç. Dr. İbrahim Aşkar ve ekibi olmak istediğiniz tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.
  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

45 dk

ameliyat süresi

1 gece

hastanede yatış

genel

anestezi türü

2 gün

işe dönüş süresi

3 gün

Türkiye'de kalma süresi

0 +
başarılı estetik operasyon
0 +
yıllık tecrübe

Vajina Estetiği , Vajen Daraltma

Yaşın ilerlemesi, doğum, sık cinsel ilişkiye girmek ve jinekolojik müdahaleler sonucunda vajinanın darlığı ve sıkılığı azalabilmektedir. İşte bu şekilde sıkılığı azalmış esnekliğini kaybetmiş olan vajinaya yeniden sıkılık vermek amacı ile yapılan ameliyata vajen daraltama, vajen sıkılaştırma veya vajina estetiği adı verilmektedir.

Vajen girişinden başlayarak uzunlamasına 3-4 cm kadar alanın daraltılması ile vajen daraltma ameliyatı gerçekleşmektedir. Vajen daraltma operasyonları ortalama 30-40 dakika kadar sürmektedir. Atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için dışarıda sadece 5 ya da 6 dikiş gözükmektedir. Vajina estetiği ve vajina daraltma operasyonlarında hasta 2-3 gün sonra işine dönebilmekte; 15-20 gün sonra ise dikişler kendiliğinden dökülmektedir.

VAJEN ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ?

Lokal anestezi uygulanacak hastanın operasyon öncesinde tok, genel anestezi uygulanacak hastanın ise aç olması gerekmektedir. Vajen girişinden başlayarak uzunlamasına 3-4 cm kadar alanın daraltılması ile vajen daraltma ameliyatı gerçekleşmektedir. Vajina girişi bu şekilde kişinin vajina genişliğine göre 1-2 cm kadar daraltılmış olmaktadır.

Atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için dışarıda sadece 5 ya da 6 dikiş gözükmektedir. U işlemin başarılı olmasındaki en büyük unsur ise vajina alt duvarında iki tarafı pelvis tabanını oluşturan “levator” adı verilen kasların birbirine yaklaştırılmasıdır. Vajina sıkılığı bu şekilde artmış olacaktır.

Vajina estetiği ve vajina daraltma operasyonlarında hasta 2-3 gün sonra işine dönebilmektedir. Tabi ameliyatınız sonrasında dikkat edilecek önemli hususlar vardır. Kişisel hijyene dikkat edilmeli, dikişlerin pansumanı düzenli olarak yapılmalı ve doktorunuz tarafından verilen ilaçlar yine düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Operasyonun sonrasında hastalar ciddi bir ağrı yaşamamaktadırlar. Operasyon sonrasında hafif bir ağrı,  hafif lekelenme ve şişlik görülebilmektedir.

Vajina daraltma operasyonunun 15-20 gün sonrasında dikişler kendiliğinden dökülmektedir. Bir ay sonrasında ise hasta kendini hiç ameliyat olmamış gibi hissedecektir. Vajinoplasti ve labioplasti ameliyatlarından 2 ay sonra cinsel ilişkiye girilmektedir.

ESTETİK BİR GÖRÜNÜMÜ ERTELEMEYİN!

estetik operasyonlara ait öncesi sonrası fotoğrafları görmek ve estetik ameliyat fiyatlarını öğrenmek için
hemen bize canlı destek hattımıza tıklayıp yazabilirsiniz.