ibrahimaskar.png
karın germe

Karın Germe

Karın Germe (Abdominoplasty) Nedir?

Karın Germe, karın duvarını sıkılaştırmak ve aynı zamanda yağ dokusunu çıkarmak için kullanılabilen cerrahi işleme denir. Sağlıklı bir yaşam tarzı ile sonuç bir ömür boyu sürecektir.

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Düz, sıkı bir karın ve dar bir bel birçok kadın için imkânsız gibi görünebilir. Özellikle karın duvarı bölgesindeki cilt, hamilelik veya radikal kilo verme diyetleri nedeniyle ağır yüklere maruz kaldığında elastikiyetini kaybettiği için çoğu zaman geri gelmez.
Egzersiz, masaj ve diyet bu gibi durumlarda yeterli değildir. Önceki şekilleri ve feminen bir silueti eski haline getirmek için fazla doku cerrahi olarak çıkarılmalıdır. Artan selülit, yanakların sarkması ve mide sarkması olabilir. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak için karın germe işlemi uygulanır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe, karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınarak karın bölgesini sıkılaştıran cerrahi bir işlemdir. Karın Germe veya Liposuction: Birçok insan karın germe ameliyatının liposuction’dan farklı olmadığını düşünür. Karın germe sadece fazla yağlardan kurtulmak değildir.
Bunun yerine, fazla sarkan deri cerrahi olarak çıkarılır, böylece bel ve karın büyük ölçüde eski sıkılığını geri kazanır. Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam nedeniyle fazla kiloları olan kişiler için ne karın germe ne de liposuction tek çare olarak kullanılamaz. Öte yandan, bu müdahaleler sağlıklı bir yaşam tarzına faydalı bir katkı olabilir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Karın germe kimlere uygundur? Sıkı bir karın derisi ve karın duvarı isteyen kişiler özellikle karın germe ameliyatı için uygundur. Çoğu kadın doğum yaptıktan veya kilo verdikten sonra fazla deri ve/veya yağ dokusundan kurtulmak ister.
Büyük bir karın germe, tamamen tonlanmış bir mide elde etmek için büyük miktarda yağ dokusunu çıkarabilir. Bu aynı zamanda ilgili göstergelerle sonuçlanır. Sadece alt karın bölgesinde deri fazlalığı az olan hastalar küçük karın germe ameliyatına uygundur. Bununla birlikte, çoğu hasta için tatmin edici bir sonuç elde etmek için kapsamlı bir karın germe ameliyatı faydalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Prosedürün kendisi lokal veya genel anestezi altında gerçekleşir. Karın germe durumunda kesi mümkün olduğunca gizli yapılır. B. bikini altı ile tamamen kapatılmalıdır. Operasyon sonunda kesiler dikilir. Drenajlar yara salgısının ve kanın dışarı akmasına izin verir. Daha sonra bandaj uygulanabilir.
Karın germe ameliyatından sonra vücudun dinlenmeye ihtiyacı vardır çünkü çok kapsamlı bir işlemdir. Bu nedenle hastalar sosyal ve mesleki taahhütlerine en az iki hafta ara vermelidir. Dikişler iki hafta sonra alınır. Gergin karın kaslarının optimal stabilizasyonunu sağlamak için dört ila altı hafta boyunca bir destek ortezi takılmalıdır.

Mini Karın Germe (mini abdominoplasti) Estetiği

Normal karın germe operasyonuna göre daha kısa süren ve daha az kesilmeleri olan bir ameliyat çeşididir. Kadın bağ dokusundaki gerginlik yaşla birlikte azalır. Özellikle kadınların mide ve bel bölgesi diyetler ve hamilelik nedeniyle sıklıkla belirli streslere maruz kalır. Sözde çatlaklar, yalnızca nispeten hafif, güçlü kilo alımı ve kaybından sonra istenmeyen bir durumdur.
Çoğu kadının mide ve bel çevresinde sarkık bir cilt vardır. Bu durumdan etkilenen kadınlar ne kadar yaşlıysa, kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle aşırı cilt yapılarının midede kalma riski o kadar fazladır. Bunun başlıca nedenleri, kolajen içeriğinin azalması ve ciltte ve bağ dokusunda elastikiyet kaybıdır.
Gevşek, “asılı” dokular geri döndürülemez. Bu, birçok kadının aynı zamanda bazı erkeklerin mustarip olduğu ve günlük yaşamda yaygın rahatsızlıklara neden olabilen bir durumdur. Bu nedenle sarkık karın germe ameliyatı olan çoğu kişi karın germe veya lipoabdominoplasti olarak da bilinen karın ameliyatı olabilir.

İzsiz Karın Germe Ameliyatı (Endoskopik Karın Germe)

Karın kasında gevşeme olan hastalara uygulanan bir operasyon türüdür. Bu ameliyat genel anestezi altında hastalara uygulanır. Karın duvarının sıkılaştırılması, özellikle erkek ve kadın sorunlu bölgelerinde inatçı yağ birikintilerine ve sarkmış cilt bölgelerine karşı koymak için liposuction (lipoabdominoplasti) ile kombine edilebilir.
Özellikle alt karın bölgesindeki derinin elastikiyetini kaybetmiş, egzersiz ve diyetle parçalanamadığında her iki yöntemin kombinasyonu optimal olarak uygulanabilir. İşlem modellenmiş bir bel ve karın duvarı durumuna yol açabilir. Ancak her iki yöntem de kilo vermek için uygun değildir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Detaylı doktor tavsiyesi sonrasında hasta ameliyat için kliniğe veya muayenehaneye çağrılır. Karın germe ameliyatı genellikle yatarak yapıldığından hastalar birkaç gün (bir ila dört gün) klinikte kalmaya hazırlanmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamile Kalabilir miyim?

Evet kalınabilir. Ameliyatta karın germe ile tüm yağ birikintileri alınabilir. Tedavi özellikle yeterli egzersiz veya dengeli beslenme ile parçalanamayan bölgelerdeki inatçı yağ birikintilerinden kurtulmak için uygundur. Karın germe ile kolayca alınabilen tam da bu yağ birikintileridir. Ancak karın germe, liposuction’ın bir alternatifi değildir.
Bu iki müdahale çok farklı endikasyonlar gerektirir. Fazla deri dokusu varsa karın germe önerilir. Sıkı cilt altında çok fazla yağ dokusu varsa liposuction gereklidir.  Karın germe için doğru doktoru nasıl bulabilirim? Özellikle cerrahi müdahaleler söz konusu olduğunda doğru doktor seçimi çok önemli bir rol oynar. Karar verme kriterleri, iyi bir güven ilişkisi ve tedavi eden doktorun uzmanlık bilgisi olmalıdır. Ancak doktorun sahip olması gereken nitelikler tedaviden tedaviye farklılık gösterir.

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Yara yerlerinde oluşabilecek komplikasyonlar ve ameliyat sonrasında kan birikmesi en sık gözlenen diskler arasındadır. Herhangi bir estetik prosedürde olduğu gibi, ilgilenen hekim plastik-estetik cerrah veya uygun ek niteliklere sahip bir cerrah olmalıdır. Prosedürü rutin olarak, yani ayda en az iki ila üç kez yapmalıdır.
Önemli kalite özellikleri, kendi çalışma ve operasyon kataloglarının sunulması gibi üyelerine yüksek talepler getiren çeşitli tıp topluluklarına üyelikleri olabilir. Önceki operasyonların öncesi ve sonrası resimlerini görüntüleyebilirsiniz.
İnternetteki kişisel tavsiyeler veya itibarlar elbette çok önemlidir. Uzman bir dergide bir uzman tarafından yayınlanan teknik makaleler de önemli kalite özelliklerini temsil edebilir. Ancak nihayetinde, arka plan ve kişisel izlenim de doğru doktoru seçmek için belirleyicidir.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Hayır değildir. İlk temastan tedaviye kadar dikkat edilmesi gereken noktalar var mı? Emin ellerde olduğunuzu hissetmek her zaman önemlidir. Hasta kendini rahat hissetmeli ve doktorun mesleki yeterliliğine güvenmelidir. Ayrıca hasta, isteklerini tedavi planına dahil edebilmeli ve doktor hiçbir koşulda onu belirli tedavileri yapmaya ikna etmemelidir.
Önce ve sonra resimleri görmek önemli mi? Evet kesinlikle. En kötü senaryoda yalnızca mükemmel rötuşlanmış görüntülere odaklanmamanız önemlidir. Karşılaştırılabilir temel bulgularla tedavi edilen hastaların resimleri size gösterilmelidir.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Nadiren iz kaldı durumlar olabilir. Çok sık çalışan bir doktorun yeterince karşılaştırılabilir resmi vardır. Bu, cildin yaşı, şekli ve başlangıç ​​pozisyonunun benzer olması gerektiği anlamına gelir. Bu prosedür bireysel bir durumda gereksinimleri karşılamazsa, doktor hastanın değer sınırlarını dikkate almalı mıdır? Kesinlikle evet. Mükemmel bir sonuç elde etmek için karın germe endikasyonunun gerçekten doğru olması gerekir. Doktor ayrıca neyin mümkün olduğu konusunda çok dürüst olmalı ve hastaya gerçekçi olmayan sonuçlar vaat etmemelidir.
Örneğin, doktorun plastik ve estetik cerrahi konusunda uzman olmaması herhangi bir mesleki beceri veya tecrübesi olmayabileceğinden tehlike işaretidir. İlgili doktor uygun anestezik hakkında soru sorulduğunda sadece genel anestezi olmadan ayakta tedaviden bahsediyorsa, belki de başka bir doktora danışmalısınız.
Prosedürden sonra doktor 7/24 ulaşabilir mi? Kişisel görüşüme göre, herhangi bir soruya hazırlıklı olmak için işlemden 24 saat sonra ilgili doktor hasta ile birlikte olmalıdır. Bence iyi bir doktor olmanın en önemli yönlerinden biri budur.

Karın Germe ve Liposuction Beraber yapılır mı?

Evet, beraber uygulanabilir. Özellikle çok fazla günlük iş yapan veya çok fazla egzersiz yapan hastalar, karın germe ameliyatından sonra ne kadar çabuk işe dönebilecekleri veya egzersiz yapabilecekleri konusunda endişe duyarlar.
Ancak, yalnızca yoğun programları olan hastalar kapalı kalma süresini planlamak istemezler ve bu bilgi her hasta için önemlidir. Check-up randevuları ve takip bakımı da işlemden sonra düzenlenmelidir. Doktorunuz karın germe sonrası bakım ve yara izi ile ilgili en önemli sorular hakkında size bilgi verir.

Doğum Sonrası Çatlaklar Karın germe ile geçer mi?

Geçme ihtimali olabilir. Bu durum kişiden kişiye değişir. Abdominal gerilimlerin tedavisinde nelere dikkat edilmelidir? Hasta ilk 6 hafta destek korse giyer. Bu, karın duvarındaki deri altı dokusunun tekrar büyüyebilmesi için cildi sıkıştıran bir karın kemeri türüdür.
Karın kasının genişlemiş bir kısmı genellikle karın germe ile dikilir. Bu nedenle karnın iyice sıkıştırılması ve dikişlerin hareket veya öksürük ile aşırı gerilmemesi önemlidir. Bu destek ortezi 6 haftalık takip bakımı için gereklidir, geri kalan her şey kendiliğinden geçer. Gerekirse özel yara izi bakım kremleri de kullanılabilir.
İyileşme sürecini ilave olarak destekleme imkanları var mı? Kan akışını sağlamak için örneğin yürürken hastanın hareket etmesi önemlidir. Bu nedenle, yatakta çok hareketsiz yatmamalı, aktif kalmalısınız.

Karın Fıtığı Karın Germe ile giderilir mi?

Evet giderilebilir. Doktorunuzdan bu konuda yardım isteyebilirsiniz. İplikler ne zaman alınır? Dikişler yaklaşık 14 gün sonra alınır. Bu noktada yaralar zaten tamamen kapanmıştır. İpler çıkarıldıktan sonra ihtiyaca göre özel yara izi kremleri kullanılabilir.
Yeniden sosyal olarak çalışabilecek misiniz? Hastanın ne yaptığına bağlıdır. Ağırlıklı olarak ofis işi ise hasta bir hafta sonra rahatlıkla işine dönebilir. Fiziksel efor sırasında, iyileşme sürecini kesintiye uğratmamak için üç ila dört haftalık bir tatil planlamalısınız.
İşlem ameliyattan sonra tekrar edilir mi? Evet, gerekirse karın germe işlemi tekrarlanabilir. Bununla birlikte, ilgili endikasyon ilgili hekimle kişisel olarak tartışılmalıdır.

Ameliyat Yazın Uygulanır mı?

Evet uygulanabilir. Spor faaliyetlerine ne zaman devam edebilirim? İşlemden hemen sonra hastalar tamamen hareket halindedir ve bu nedenle herhangi bir problem yaşamadan normal bir şekilde yürüyebilirler. Bununla birlikte, özellikle düzeltilmiş bir diyastaz reaktifiniz varsa, fiziksel aktivite yasaktır. Ayrılan kas grupları yeniden birleşir.
Karın antrenmanı ancak yaklaşık 3 ay sonra devam ettirilebilir. Bisiklete üç hafta sonra tekrar izin verilir. Hastalara her zaman şu söylenir: bedeniniz size neyin mümkün olduğunu söyler. Ağrı kesici olmadan ağrınız yoksa ve eskisi gibi hissediyorsanız, aslında tekrar spor yapabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2022

Fiyatlar için doktora danışmanız tavsiye edilir. Yara izleri kabaca sezaryen izleri ile karşılaştırılabilir. Uygun yara izi tedavisi ile bunlar birkaç ay sonra kaybolur ve iç çamaşırı ile iyice kaplanır.
Özellikle pozitif yara iyileşmesini desteklemek mümkün mü? Çoğu durumda, işlemden 3 ila 4 hafta sonra skar kremleri kullanılması önerilir. Yara izi de daha sonra iç çamaşırı veya bikini ile kapatılabilecek şekilde yerleştirilir.
Karın germe işleminde farklı ameliyat teknikleri vardır. Bunlar; endoskopik karın germe, küçük karın germe ve tam karın germedir. Karın Germe Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.