ibrahimaskar.png
brezilya poposu estetiği

Brezilya Poposu Estetiği

Brezilya Poposu Estetiği Nedir?

Brezilya Popo Estetiği işlemi giderek daha fazla talep gören  estetik ameliyattır. Temel olarak aynı hastadan alınan otolog yağ kullanılarak kalçanın hacim ve şeklindeki artışının modellenmesinden ibarettir.

Brezilya Poposu (BBL) Estetiği

Yağ bir bölgeden alınıp daha fazla hacim istenen başka bir bölgeyi doldurmak için kullanıldığı için popo düzeltmede sunduğu çifte avantaj nedeniyle Brezilya poposu estetiği çok uygun bir seçenektir.
Bu, normal silikon protezler gibi sentetik malzemelerin kullanılmaması avantajına ek olarak, yara izi bırakmadan veya hastayı pratik olarak tahriş etmeden elde edilir.

Brezilyalı Popo Estetiği Adayları Kimler Olabilir?

İşlem özellikle kıvrımları düşük, karın, bacak veya kol gibi bölgelerinde yağ birikimi olan ve kalça hacmi düşük olan bayanlar için önerilen bir tekniktir. Brezilya poposu ayrıca yağ miktarının yetersiz olduğu veya hastanın ihtiyacına daha uygun olduğu durumlarda yağ ve protezin birleştirilmesi ile istenilen hacme ulaşmak için bu tekniği uygulamak mümkündür.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Deneyimli bir uzmanın elinde basit bir tekniktir. Süresi yaklaşık iki saattir ve tedavi edilen bölgelere göre değişmekle birlikte lokal anestezi ve sedasyon ile yapılabilir.
İlk olarak donör bölgeden yağın alındığı bir liposuction yapılır ve yağlar alındıktan sonra alıcı bölgede, bu durumda kalçalarda küçük kesiler ile boşaltılır. Müdahaleden sonraki ilk ay boyunca, aşılanan yağın %30 ila %50’si kaybedilecek, ancak geri kalanı bölgede kalacak ve her zaman oradaymış gibi davranacaktır. Sonuç, hasta önemli bir kilo değişikliği yaşamadığı sürece kalıcıdır.
Donör bölgeler genellikle karın ve sırttır, bu nedenle bel daraltıldığından ve daha kadınsı bir figür elde edildiğinden vücut konturunu iyileştirmek önemlidir.

Brezilya Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

İşlemde postoperatif dönem oldukça hızlıdır, ancak yaklaşık bir ay kadar bir kompresyon giysisi gerekir ve bu süre zarfında mümkün olduğunca az eğilmeniz veya oturmanız önerilir. Lenfatik drenaj ve masaj, sonuçları en üst düzeye çıkarmak için faydalıdır. Genellikle hasta yaklaşık 15 gün sonra günlük aktivitelerine dönebilir.
Brezilya popo kaldırma, estetik cerrahide trend halini almıştır. Önümüzdeki yıllarda da böyle olmaya devam edecektir.  İşlemde Body-Jet veya Acualipo’nun önemi unutulmamalıdır, çünkü basınçlı su ile liposuction yapıldığında yağ almanın verdiği zarar daha azdır ve bu da kalitesini arttırır.
Jennifer Lopez, Beyoncé ya da Kim Kardashian gibi ünlülerin popolarının hacmiyle dikkat çeken ünlü kadınların popolarının son dönemde çokça konuşulmaya başladığı inkâr edilemez. Uzmanlar, bu müdahaleyi çok tatmin edici ve doğal sonuçlarla giderek daha fazla gerçekleştiriyor.

Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Faydaları Nelerdir?

Popo dikleştirme, protezler, yağ greftleri, dermo-yağ flepleri yerleştirilerek veya görseldeki gibi deri ve yağın rezeke edilmesi ve sadece alt gluteal kıvrım seviyesinde iz bırakılması ile yapılabilir. Faydaları arasında en belirgin olanı dolgun kalçalara sahip olunmasıdır.
Popodaki oluğun işaretlenmesi ve o bölgedeki fazla deri ve yağın alınması için tasarlanmış bir operasyondur. Bağımsız olarak veya uyluk iç kısmının çıkarılması, liposculpture veya yukarıda belirtilen bölgeye bir protez implantasyonu ile kombinasyon halinde yapılabilir.
Daha fazla hacim vermek istediğinizde silikon protez implant ve popo büyütme ameliyatı talep etmeniz gerekir. Büyüklüğüne göre lokal veya epidural anestezi altında yapılabilir. Kliniğe kabul edilmek için 24 saate ihtiyacınız var ve 15 gün boyunca yumuşak elastik kompresyon giysisi giymelisiniz.
Popo iki temel yolla büyütülebilir. Gluteus maksimus kası altında, gluteus üzerinde veya üstünde, iki kalça arasında bir tarafta gizli bir kesi ile silikon protezlerin kullanılması ile büyütülebilir. Müdahale genel veya epidural anestezi altında yapılabilir ve genellikle hastanede bir gece kalmayı gerektirir. Hastanın morfolojisine ve cinsiyetine göre en doğal sonucu sağlamak için yuvarlak veya anatomik protezler kullanılabilir.

Brezilya Poposu Büyütmenin Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Uzun yıllar kalıcılığı vardır. Göğüs implantlarından farklı olarak, kalça protezleri silikon jelde çok daha yüksek derecede yapışkanlığa sahiptir, ancak bütünlüklerini doğrulamak için rutin kontroller de gerektirirler.
Öte yandan, büyütmeyi gerçekleştirmek için yağ dokusu greftlerini kullanma imkânımız vardır. Bu durumda hastanın silüetine en fazla fayda sağlayan bölgelerden yağ alınacak ve hazırlıktan sonra konturları en çok değişen bölgelere enjekte edilecek veya çöküntüler modellenecektir. Bu teknikle sadece popoya değil vücudun tüm konturuna fayda sağladığımız ve sentetik malzeme olmadığı için uzun süreli revizyonlara gerek olmadığı aşikardır.
Riskler ve sonuçlar, protezler söz konusu olduğunda, riskler meme protezlerine göre daha az sıklıkta olmakla birlikte, protezin kapsüllenmesi, seroma veya yerinden çıkma riski vardır. Yağ greftlerine gelince, sadece hangi doku greftinin daha iyi olduğunu bilmemiz gerekir.

Brezilya Tekniği (BBL) ile Popo Kaldırma Nedir?

Uzman kişiler tarafından yapılan popo dikleştirme işlemidir. Kullanılan gluteal protez sayısı meme protezlerine göre çok daha azdır. Bunun yerine yağ grefti kullanımı popülaritesini büyük ölçüde artırmıştır. Her durumda, sonuçlar zaman içinde çok doğal ve istikrarlıdır.
Plastik Cerrahi, toplumumuzdaki moda değişiklikleriyle her zaman yakından bağlantılı olmuştur. Son aylarda kıvrımlı bir kadın fikrine doğru bir fikir değişikliği olmuştur. Doktorlar kalçalarını büyütmekle ilgilenen birçok ünlü olduğunu da söylüyor.
Popo büyütme ameliyatı, ilk adım, net beklentilere sahip olmaktır. Kalçayı detaylı bir şekilde inceledikten ve söz konusu kalçanın yüksekliği, genişliği ve projeksiyonu gibi birçok faktörü kontrol ettikten sonra, eğer hasta egzersiz yapıyorsa ve erkek veya kadın ise müdahale edilecek kişinin fizyonomisi önerilir.

Neden Brezilya Tekniği İle Popo Kaldırma Estetiği Yaptırmalıyım?

En yeni tekniktir, en az riske sahiptir ve en hızlı iyileşmeyi sağlar. Kalça bölgesinde orta derecede bir artış sağlamak için emilebilen doğal bir ürün olan hyaluronik asit enjeksiyonlarından oluşur. Lokal anestezi altında uygulanabilen kolay ve hızlı bir tekniktir.
Bu teknik, istenmeyen yağ birikimi olan bölgelerden alınan kendi yağ hücrelerinizin yeniden enjekte edilmesi ve daha yuvarlak kalçalar elde etmek için liposuction ile figürün şekillendirilmesi ile gerçekleştirilir. Yağ genellikle karın, kalça, sırt veya uyluklardan alınır.
İstenilen popo büyüklüğüne ulaşmak için birden fazla müdahale gerektirebilen bu teknik, lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilir. İzlerin zamanla fark edilmemesi için mikrokanüller ile uygulanır ve ameliyattan sonra birkaç haftalık bir süre sunar.

Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

Kalçalarının büyük bir projeksiyonuna sahip olmak ve daha ince bir fizyonomiye sahip olmak isteyen hastalar için endikedir. Genel anestezi altında, gluteal kıvrımda 4 cm’lik bir kesi ve iç boşluğa ultrakohezif silikon jel protez implantasyonu ile gerçekleştirilir.
Tramüsküler gluteus maximus. Brezilya poposu ameliyattan sonra en az bir gün ve bir ay hastanede kalmayı gerektirir.
Popo büyütme, erkekler ve kadınlar sonuçlarını öğrendikçe giderek daha popüler hale gelen bir müdahaledir. Çünkü başarı oranı çok yüksektir.
Günümüzde güzel ve belirgin bir popoya sahip olmak birçok kadını endişelenir. Buna rağmen pek çok Plastik Cerrah tarafından karmaşık bir müdahale olarak görüldüğü için nadiren uygulanan bir ameliyattır. Ancak hali hazırda düz kalçaya sahip olan veya yeterli hacminin olmadığını düşünen hastalara iyi bir bakış açısı sunabiliriz.

Brezilya Kalçası (Brazilian Butt Lift) Sonuçları Kalıcı mıdır?

Sonuçlar uzun sürelidir. Popo büyütme ameliyatında en önemli noktalardan biri sonucun doğallığıdır. Bu, iki prosedürle başarılabilir:
Komplikasyonları önlemek için kasa yerleştirilen implant ile kalça büyütme yapılır. Bu durumda iyi bir teknik ve iyi bir implant seçimi çok önemlidir.
Hastanın tüm sırtını yeniden şekillendirmeyi sağlayan otomatik yağ ile Brezilya poposu büyütme yapılır. Bu durumda kalça bölgesinden yağ alınabilir. Bu teknikle, yalnızca kalçaların şeklini iyileştirmekle kalmayıp, aynı zamanda figürü stilize ettiğimiz ve ona daha olağanüstü bir vücut uyumu sağladığımız için küresel bir sonuç elde edilir.
Popo büyütme ameliyatı hastanın isteklerine en yakın sonuca ulaşmak için hassasiyet ve özel dikkat gerektiren bir müdahale olduğu için alanında uzman ve kendini kanıtlamış bir plastik cerraha gitmek esastır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Bana Uygun mudur?

Kalça büyütme geleneksel olarak silikon implantlarla yapılır. Ancak Brezilya Poposu, hastanın kendi yağının kullanılmasından ibarettir. Vücudun diğer bölgelerinden aktarılan yağlardır ve daha doğal sonuçları garanti ederler. Uygunluk için gerekli testlerde yapılır.
Brezilya poposu tekniği ile popo büyütme öncesi, müdahaleyi gerçekleştirmeden önce Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrah, hastanın müdahalesinin şartlarını bilmek için bir ön çalışma yapacaktır. Hastanın kendi yağının kullanılması, doktoru liposuction yapılacak bölgeleri incelemeye zorlar: uyluk, basen veya karın bölgesi ve cildin kalitesi çok önemlidir.
Uzman her zaman dengeyi arayacak ve hedeflerine ve olanaklarına göre hastaya en iyi seçeneği önerecektir. Ayrıca ikili bir tedavi olduğu için sadece kalçalar değil aynı zamanda yağ giderme alanları da iyileştirilmektedir.

Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Müdahale anında hastaya yüzeysel genel anestezi uygulanacaktır. Yapılacak ilk şey uygun bölgelerdeki yağları çıkarmaktır. Kullanılan teknik, düşük basınçlı liposculpture çünkü ultrason veya lazer liposuction yağa zarar verebilir. Bu yağ temizlenecek ve transfer için hazırlanacaktır.
Daha sonra popo bölgesine çok küçük çaplı kanüller ile yağ enjekte edilir, yeni kalça derisi üzerinde önceden yapılmış bir tasarım çok önemlidir. Yağ reseptörü, hastanın isteklerine göre tasarlanan ve plastik cerrah ile kararlaştırılan alanın hacmini artıracak olan gluteal bölge olacaktır.
Müdahale 2 ila 3 saat arasında sürer ve sonrasında hasta genellikle bir gece hastanede kalır. Ameliyat sonrası ve kalça büyütme sonuçları anında elde edilir ve doğaldır. Brezilya poposu büyütme acil bir müdahaledir. Hasta kısa bir süre sonra taburcu edilir, ancak pansumanlar müdahaleden bir hafta sonra bir sonraki döngüye kadar kalmalıdır.
Aynı şekilde, herhangi bir cerrahi müdahalenin doğasında var olan komplikasyonları veya rahatsızlıkları önlemek için uzman tarafından reçete edilen tedaviyi takip etmek çok önemlidir. Cerrah genellikle kanepeler, sandalyeler vb. oturmayı kolaylaştırmak için tıbbi bir yastık kullanılmasını önerecektir. Yağ grefti basınçtan etkilenmez.

Brezilya Popo Estetiğinden Sonra Kilo Alırsam veya Hamile Kalırsam Ne Olur?

Bir sorun olmaz. Detaylı bilgi için doktorunuza danışmalısınız. İyileşme genellikle 10 ila 15 gün arasındadır ve doğallığı, hızı (bir ayda çok iyi anlaşılır) ve vücudun yağlı bölgelerini iyileştirme ve şekillendirme olasılığı nedeniyle sonuç oldukça tatmin edicidir.
Mükemmel vücut ölçüleri kavramı yıllar içinde önemli ölçüde değişmiştir. Şu anda, bir kadının fiziğini belirlemede birden fazla coğrafi, kültürel ve etnik faktör de rol oynar. Her durumda, kadın güzelliği bel-kalça oranına odaklanmaya devam eder.
Popo, tarihsel olarak güzellik fikriyle en çok ilişkilendirilen vücut kısımlarından biri olmuştur. Bu nedenle kalça büyütme için plastik bir cerrahi olan gluteoplasti, 2014’ten bu yana %20’den fazla büyüme göstermiştir.
Bel-kalça oranımızı nasıl hesaplayabiliriz? Belin en ince noktasından, kaburgaların hemen altından ölçülmelidir. Ardından, kalçalarınızı en geniş kısımdan ölçmeniz gerekir.
Her iki ölçümü de aldıktan sonra aşağıdaki basit hesaplamayı yaptın: Bel ölçümü / kalça ölçümü = bel-kalça oranı. Örnek: 70/105 = 0.6667.
Gluteoplasti hangi hastalara yapılır? Diyet yaparak ve spor salonunda uzun saatler geçirerek hayalinizdeki Brezilya poposu şekline kavuşmaya çalışıyorsanız, gluteoplasti sizin için ideal çözümdür. Bu ameliyat, komplekslerinizi bir kez ve herkes için sonlandırabilir.
Nitelikli bir plastik cerrah seçmek hayati önem taşır çünkü operasyon bir kez yapıldıktan sonra değişiklikler geri döndürülemez olabilir. Uzman her durumda en uygun tekniği seçecektir.

Brezilya Poposu Estetiği Fiyatları 2022

Fiyatlar için doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Estetik işleminde, gluteal kıvrımdaki bir kesi ile yapılır. Fazla yağ ve cilt çıkarılır. Sonrasında ilgili alan tekrar sıkılaştırılır. Yağ transferi ve/veya liposculpture ve gluteal protez yerleştirme ile kombine edilebilir.
Ameliyattan sonraki ilk haftalarda aşağıdakiler göz önünde bulundurulmalıdır:

  • İlk iki hafta kalçaları içeren fiziksel aktivitelerden kaçının.
  • Kalçanızın şeklini korumak için kompresyon çorapları giyin.
  • Düzenli lenfatik masaj seanslarına katılın.
  • Mümkün olduğunca oturmaktan kaçının.
  • İlk aydan itibaren gluteal kasları sıkılaştırmak için egzersizler yapın.
  • İlk 15 gün yüzüstü yatın.

Kadına protez yerleştirildikten sonra yuvarlak ve doğal bir görünüm elde etmek için yağ greftleri kalçanın alt kısmına uygulanmaya bırakılır. Erkeklerde ise Brezilya poposu işleminde daha kaslı bir görünüm arandığı için yağlar doldurulmaz. Brezilya Poposu Estetiği Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.