ibrahimaskar.png
dermapen

Dermapen

Dermapen Nedir?

Dermapen, yapılan cilt bakımından sonra oldukça etkili ve pek çok rahatsızlığın giderilmesinde büyük etki gösterir. Cilt tonunda meydana gelen eşitsizliğin giderilmesi, sivilce izleri, hamilelik lekeleri, güneş lekeleri gibi durumlarda en sık tercih edilen uygulamadır. Cildin iyileşmesini, parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.
Yüzün, güneş ışınlarına ve çevre koşullarına çok fazla maruz kalmasıyla birlikte pek ok sorunu beraberinde getiriyor. Mikro iğneleme olarak bilinen bu işlem, cilt yenilemede çok büyük etkenlere sahiptir. Yaklaşık olarak 1 saatlik süreç sonunda tamamlanır. Anestezi krem uygulamasıyla birlikte ağrının açığa çıkmasını önleyerek dermapen uygulamasının kısa sürede tamamlanması sağlanır.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

İşlem süresi bir saat ile sınırlıdır. Fakat işleme başlamadan önce ağrının aza indirgenebilmesi için anestezik krem sürülür. Anestezik krem ile birlikte yüz uyuşur ve mikro iğnelerden kaynaklı olarak acı ortaya çıkmaz. Mutlaka 20-30 dakikalık bekleme sürecinin tamamlanması gerekir. Uyuşan bölgeden sonra mikro iğne kalemi ile birlikte hasarlı bölge onarılmaya başlanır.
Kalemle birlikte üst tabakanın üzerine gezdirme işlemi yapılır. Özenle ve dikkatli yapılan bu uygulama ile birlikte hasarlı bölge onarılır. Bölge yenilenerek, cildin daha parlak görünmesini sağlar. İşlem sonrasında vitaminli krem, serum ve losyonlar uygulanmış olur. Böylelikle cildin ihtiyaç duyduğu maddelerle birlikte desteklenmesini ve hücre dokuların yenilenmesini sağlar.

Dermapen Uygulaması Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesinde anestezik krem sürülür. Anestezik krem ağrının hafifletilmesine ve kişinin korkularını azaltmasına yardımcı olur. Mikro iğne kalemi ile cilt üzerine gezdirme yapılır. Hücre doku yenilenmesi sağlanarak, cilt tonunda açılmalar sağlanır. İşlem tamamlandıktan sonra serumlar, kremler ve losyonlar uygulayarak, sonucu etkili hale getirir.

Dermapen Faydaları Nelerdir?

Genişlemiş olan gözenekler, yüzün kötü görünmesine neden olur. Derinliğine temizlik ve iyileşme sürecini tamamlayabilmek için dermapen avantajlarından faydalanılır. Modern tıp alanında geliştirilen ve mikro iğne sistemiyle yapılan uygulamadır. Sadece yüz ile sınırlı olmayıp aynı zamanda; el, kol, boyun bölgelerinde de kullanıma uygundur.
Cildin sıkılaşmasını sağlayarak, genç görüntünün ortaya çıkması sağlanır. Ortay çıktığı günden bu yana sıklıkla ve güvenle tercih edilir. En büyük avantajları ise ekonomik açıdan değerlendirildiği zaman ucuz olduğunu görebilmektir. Kısa süre içinde, ucuz maliyetle etkili sonuçlar almak bu kadar kolay.

Dermapenin Avantajları Nelerdir?

Ameliyat gerektirmeyen ve ameliyat olmak istemeyen kişiler için ideal bir tedavi seçimi olur. Tedavi başlatılmadan önce ayrıyeten cilt bakımı yapılır. Cilt bakımı ile birlikte başarılı sonuçlar alınmış olur. Tedavinin içerdiği uygulama ile birlikte iyileşme sürecinin hızlanması sağlanır.
Cilt sıkılaşır, cilt tonu dengelenir ve lekelerin giderilmesi sağlanır. Hemen hemen her cilt tipi için uygundur. Akne, çatlak ve yaşın ilerlemesiyle birlikte ortay çıkan ince çizgiler için etkilidir. Maliyeti bakımından oldukça uygundur. Düzenli seansların gerçekleşmesi durumunda çok başarılı sonuçlar alınarak, genç görünüm elde edilir.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme

Saniyede 100 atış yapabilme özelliğine sahip olan mikro iğne kaleminin, derinlemesine etkili olduğunu görebiliriz. Özel aletle gerçekleştirilmiş olan bu tedavi, yeni hücre oluşumunu sağlar. Ortaya çıkan yeni hücre ile birlikte cildin sıkılaştığını, daha parlak olduğunu ve daha taze bir cildin gelişimi görülür. Lekelenme, gerginlik ve yüzde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesiyle birlikte gençleşme yaşanır.

Dermapen ile Leke Tedavisi

Cilt rahatsızlıkları, pek çok kişi tarafından ortay çıkan problemlerdir. Başvurulan doğal tedavi yöntemleri, diğer uygulamalar etkili olamayabiliyor. Çünkü burada yüzeysel olarak etkiler görünmeye başlar. Cilt altında, derinlemesine temizlik sağlanmadığı için bu problemler tekrardan ortaya çıkabiliyor.
Böyle durumlarda özel geliştirilen ve büyük etkiye sahip olan mikro iğne tedavisi devreye girer. Leke sorunları herkesin rastladığı ve öz güven kaybının ortaya çıkmasına neden olan durumlardan biri olmuş oluyor. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek içim dermapenin bu uygulamasından faydalanılır. Ekonomik açıdan zarara uğratmaz ve cilt altına etki ederek, uzun vadeli sonuçlar verir.

Dermapen Ne İşe Yarar?

Yaşlanma sorunları, kişinin elinde olmayan problemlerin başında gelir. Fakat yaşlanmayı geciktirmek ve cildin yenilenmesini sağlayabilmek adına belli başlı tedavi yöntemlerine başvurulur. Dermapeninde bu kadar etkili ve başarılı sonuç verdiği bir durum söz konusudur. Çeşitli nedenlere bağlı olacak şekilde, cilt problemleri ortay çıkar.
Cilt problemlerinin derinlemesine temizliğini ve yenilenmesini sağlayan uygulamanın başında gelir. Cildin yeniden değer kazanmasını, sorunların giderilmesini ve epidermisin zarar görmesini engelleyerek uygulama gerçekleştirilir. Sadece kadınların değil, erkeklerin de gözenek problemlerini gidermek için başvurduğu tedavi yöntemidir.

Dermapen Kaç Seansta Sonuç Verir?

Her cilt tipine uygun olan bir tedavi yöntemi olduğu için, işlem öncesinde yapılan analizler önemlidir. Uzman hekim tarafından yapılan dermapen uygulaması, seans şeklinde gerçekleştirilmiş olur. Cilt tipinin hasarına göre seans sayısı belirlenir.
Her cilt tipi aynı olmadığı gibi, meydana gelen hasarlar da bir değildir. Bunun için sağlıklı ve etkili sonuç alabilmek adına düzenli aralıklarla 5 seanslık uygulamanın yapılması önerilir. Hasarın seyrine göre seans sayısında azaltmaya veya arttırma oluşturulabilir. Mutlaka cildin kendini yenilemesi için zaman tanımak gerekir.

Dermapen Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her cilt tipine uygun olan fakat bazı durumlarda işlemin yapılmasına engel olan durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Dermapen uygulaması yapılmadan önce uzman hekim tarafından bazı sorulara tabi tutulur. Daha sonra cilt tipi ve durumu hakkında bilgi sahibi olmak için analiz yapılır. Yüzde sivilce veya 3 aylık önceki süreçte sivilce tedavisi uygulandıysa, randevu ileri tarihlere verilir.
Tüy dökücü kremlerin en az 12 saat önce kullanılmış olması gerekir. Dermapenin 12 saat önceki tedavilerinden kaçınarak, oluşabilecek problemlerin önüne geçilir. Randevu gününde yüzün temiz olmasına ve kesinlikle makyaj yapılmamasına dikkat edilir. Uzman hekim tavsiyeleri üzerine ilaç kullanılmalıdır.

Dermapen Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Tedavi tamamlandıktan sonra yüz pembeleşmeye başlar. Mikro iğne kullanılmasında etkenlerden biridir. Bu sebepten dolayı kısa süre içinde bu durum ortadan kalkacak ve düzelmeler başlayacaktır. Yapılan dermapen uygulamasından sonra pembeleşmeler geçince, cilt tonu açılmasını ilk seansta fark edilebilir.
Kesinlikle işlemden sonra 24 saatlik süreçte yüze herhangi bir kimyasal ürün sürülmemelidir. Bununla birlikte yüzün yıkanmaması da önerilir. Aksi durumlarda sonuç başarısız olur ve yüzdeki pembeleşmeler uzun süreli olacaktır.

Dermapenin Riskleri Nelerdir?

Bakıldığı zaman dermapen uygulaması, cilt problemlerinin giderilmesinde rol oynar. Oluşabilecek problemleri yoktur. Fakat bunun uzman hekim tarafından yapılmasında geçerlidir. Eğitimini almayan, tecrübesi olmayan kişilerin yaptığı işlemde beklenmedik sorunlar ortaya çıkabiliyor. Cildin elastik yapısının zarar görmesine ve beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Mutlaka işlemden önce güvenilir sağlık merkezlerine başvurulması gerekir.

Dermapen Hangi Cilt Sorunlarına Etkilidir?

Cilt sorunları, saymakla bitmeyecek kadar çok olan durumlardan biridir. Bu sebepten dolayı her cilt probleminde etkili olan ve sorunların giderilmesinde büyük etki sağlayan dermapen uygulamasına başvurulur. Cilt problemlerine göre mikro iğne değeri ayarlanarak, uygulaması yapılır. Bu cilt problemleri; hamilelik sürecindeki lekelenmeler, sivilce lekeleri, güneş lekeleri, kırışık giderme ve azaltma, gözenek problemi, cilt tonu iyileştirme, canlı görüntü elde edebilmekte etkili uygulamadır.

Dermapen Tedavisinin Sonucu Nelerdir?

Cilt problemlerinin giderilmesine, leke sorununu ortadan kaldırma, gözenekleri gidererek daha sıkı cilde sahip olmayı sağlar. Tedavinin sağlıklı sonuç vermesi için 5 seanslık sürecin düzenli olarak tamamlanması gerekiyor. İhtiyaç durumunda seans sayısı arttırılabilir ve doğru sonucun alınmasına yardımcı olunur. İşlemin zarar verme veya hasar bırakması mümkün değildir. Seans bitiminde gençleştiğinizi ve parlak cilde sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

Dermapen Uygulaması Acıyor mu?

Uygulamanın daha kısa süre içinde gerçekleşmesi ve hastanın ağrı çekmesini önlemek adına, işlem öncesinde anestezi uygulaması yapılır. İşlemin yapılacağı bölgeye anestezik krem sürülür. Krem etkisini kısa süre içinde göstermeye başlayıp, uyuşmaya neden olacaktır. Uyuşma sonrasında işleme başlanabilir. Uygulama acısız ve etkili olduğu için güvenle tercih edilebilir.

Dermapen Zararı Var mı?

Cilt problemlerinin ortak çözümü ve etkili sonuç verenler arasında dermapenin yer aldığı bir gerçektir. Çünkü pek çok cilt probleminin, gözeneklerinin ve lekelenme sorunlarının önüne geçebilmek adına yapılan uygulamadır. Cilde veya sağlığa zarar vermez. Fakat eğitimini almamış, tecrübe sahibi olmayan kişiler tarafından yapılırsa, zarar verme oranı yüksektir. Mutlaka güvenilir ve tecrübeli uzman hekimler tarafından yapıldığına dikkat edilmelidir.

Dermapen Yorumları

  • Belki de her kadında olduğu benim de hamilelik sonrasında ortaya çıkan lekelenmelerden rahatsız olanlar vardır. Doğal yöntemlerle yaptığım maskelerin, yöntemlerin haddi hesabı yok. Fakat her şeye rağmen etkili bir sonuç alamadım. Bir yakınımın tavsiyesi üzerine dermapen uygulamasını araştırdım. İlk başlarda çok korkmuştum ama cildimdeki lekelenmeler kadar korkunç olacağını düşünmüyorum deyip işlem yaptım. Öncelikle cilt bakımı yaptırmam gerektiğini ve ilerleyen süreçte dermapen uygulamasına geçmemiz gerektiğini söylediler. İkinci seansta sonra yüzümdeki lekelerin azaldığını ve cilt tonumun eskiye göre daha parlak durduğunu gördüm. Düzenli olarak seanslarımı yaptırarak, etkili sonuç alacağımı düşünüyorum. Umarım herkes için faydalı olduğumu düşünüyorum.
  • Dermapen uygulaması hakkında hiç fikir sahibi değildim. Biraz araştırma yaptım ve etkili sonuçların alındığını gördüm. Kullanılan mikro iğneler bana ürkütücü geldi. Fakat birden fazla mikro iğne birleştiğinden dolayı zarar vermediğini öğrendim. Eşit şekilde uygulama yapıldığından dolayı hafif karıncalanmalar oluşuyor. Cildim ilk uygulamada farkını ortaya koydu. Herkese tavsiye ederim.
  • Dermapen uygulaması hafife alınacak bir durum değildir. Bu yüzden eğitimini almış ve tecrübeli uzmanlar tarafından yapılabildiğine dikkat etmek gerekir. Cilt problemleri için en etkili uygulamadır.
  • Güneş ışınlarına maruz kaldığım bir işte çalışıyorum. Yüzümde hiç leke yoktu. Fakat her geçen gün yüzümdeki lekelenmelerin arttığını ve beni rahatsız ettiğini gördüm. Önceden adını duyduğum ve başarılı bir şekilde sonuç aldığını biliyordum. Bu durumu kendime mecbur kılıp dermapen yaptırmak istedim. İyi ki de yaptırdım diyorum şu an için.
  • Hamilelik döneminde bu uygulamanın yapılması uygun değilmiş. Fakat bu süreçte yüzümde çok fazla lekelenme oluştu. Hamilelik sürecim tamamlandıktan hemen sonra bu uygulamaya başvurup, eski yüzüme kavuşmak istiyorum.

Dermapen Fiyatları 2022

Mikro iğnelerle yapılan ve cilt tonunun eskiye göre daha parlak görünmesine yardımcı olan bu uygulamada, fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Cilt tipi ve sorunları göz önünde bulundurularak, fiyatlandırma yapılır. Her seans başına ücret alındığından dolayı seans sayısı değişim gösterir.
Güncel ve kesin bilgi alabilmek adına, işlemin yapılacağı merkez ile görüşme sağlanabilir. Kişinin cilt problemi ele alındıktan sonra seans sayısına karar verilir. Etkili sonuç almak isteyenler için 5 seansın mutlaka düzenli olarak yapılması gerekir. Dermapen Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.