ibrahimaskar.png
dhi saç ekimi

Dhi Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi Saç Ekimi, özel cihazların kullanılmasıyla birlikte yapılıp günümüz şartlarında gelişen tedavi yöntemlerindendir.
Güvenilir ve sağlıklı sonuç vermesi üzerine son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmekte. İki farklı aşama ile birlikte yapılabilir ve kesiye ihtiyaç duyulmaz.
Üç aşamadan oluşur ve kısa süre içinde etkili sonuç alınmasına yardımcı olur. Fakat etkili sonuç alabilmek adına İmplanter pen cihaz kullanımından yardım alınmalıdır. Böylelikle kıl kökünü cihaza yerleştirip ardından cildin içine bırakılmasıyla gerçekleştirilir. Aynı anda iki farklı işlemin gerçekleşmesine dhi saç ekimi denir.

Dhi De Kullanılan Kalemlerin (İmplanter Pen) Özellikleri Nelerdir?

Uzak doğuda yaygın olarak kullanılan Dhi kalemin, sağlık açısından risk taşımadan gerçekleştirilir.
Özel kalem tasarımı sayesinde greft toplama ve nakil işleminin daha etkili bir şekilde yapılmasında rol oynar.
Kıl kökünün kalınlığına bağlı olarak farklı uçlar kullanılır. İşlemin daha hızlı ve etkili sonuç vermesini sağlar. Tek kalemle birlikte yapılan işlemle beraber diğer kıl kökleri zarar görmez.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle donör bölgesi ve işlem bölgesi belirlenir. Daha sonra buraya lokal anestezi uygulaması yapılır. Böylelikle daha ağrısız bir şekilde greft toplama ve ekim işlemi yapılır.
Anestezi uygulamasından sonra özel kalem kullanılarak greft toplanır. Toplanan greft hemen işlem bölgesine ekimi yapılır. Kafa derisine yerleştirilen greftler medikal kalemlerin kullanımıyla yapılır. Kullanılan kalemlerin uçları, saçın kalınlığına ve uzunluğuna bağlı olarak değişim gösterir.
Uygulamada toplanan greftlerin ekimi hemen yapıldığı için bu uygulama sıklıkla tercih edilenler arasında yerini alır. Geçmiş dönemlerden beri dhi saç ekimi tercih edilir ve kişi sağlığına zarar vermeden yapılır.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç problemi, günlük yaşamda herkesin başına gelebilecek sorunlardan biri olarak bilinir. Saç dökülmesi, saç seyrelmesi, kellik sorunu gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir.
Böyle durumlarda uzman hekime danışarak yardım alınır. Kişinin saç ekimine uygunluğu tespit edilir.
Ön muayene yapılarak saç problemi hakkında detaylı bilgi alınır. Saç ekimi büyük önem taşıyan ve hassas bir konudur. Uygulama öncesinde hastanın tıbbi geçmişine bakılır. Böylelikle operasyon için uygun olup olmadığı tespit edildikten sonra gerekli olan çalışmalar başlatılır. Genelde 30 yaş üstü kişilerin tercih ettiği tedavi yöntemleri arasında yer alır.

Dhi Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Aynı anda hem greft toplama hem de greft ekimini gerçekleştiren tedavi yöntemleri arasında yerini alır.
Böylelikle hastanın kısa süre içinde iyileşme sürecinin tamamlanmasını sağlar. Kişinin mevcut saçlarına zarar gelmez ve yapılan operasyon daha doğal görünüm elde edilmesinde rol oynar.
Yapılan sık ekimlik tedavi ile birlikte saçlar daha sağlıklı olur. Mevcut saçların zarar görmemesi ve saç dökülmesine engel olan tedavi yöntemidir. Oldukça az riskli bir operasyondur. Özel ekipmanların kullanılması durumunda daha iyi sonuçlar alınacaktır.

Dhi Saç Ekimi Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi ağrılı bir işlem midir?

Hayır. Çünkü işlem öncesinde gerçekleştirilen lokal anestezi ile birlikte hastanın işlem sırasında ağrı çekme durumu pek fazla mümkün değildir.

Saç ekimi zararlı mıdır?

Saç ekimi zararlı bir yöntem değildir. Tam aksine tedavi amaçlı olarak gerçekleştirilen operasyon olarak bilinir.

Saç ekiminde yaş sınırı var mıdır?

Tıbbi prosedür gereğince kişinin mutlaka 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Böylelikle gelişim sürecinin tamamlandığı ve etkili olduğu bir tedavi yöntemi arasında yerini almış olacaktır.

Yapılan saç ekiminde başkasının saç folikülü kullanılabilir mi?

Hayır. Burada sadece kişinin saç folikülü kullanılarak operasyon gerçekleştirilir. Dhi saç ekimi ile birlikte toplanan greft hemen işlem bölgesine ekimi yapılır.

İşlem süresi ne kadar sürer?

Dhi saç ekimiyle birlikte yapılan operasyonun süresi 6-10 saat arasında değişkenlik gösterebilir.

Saç Kaybının Nedenleri Nelerdir?

Çeşitli sebeplere bağlı olarak saç kaybının yaşandığını görebiliriz. Bu gibi durumlarda kişinin kıl folikülü kullanılarak yeniden saç ekimi yapılarak daha dolgun saçlara sahip olması sağlanır.
Saç kaybının yaşandığı en sık durumlar; stres, mevsimsel değişiklik, hormon bozukluğu, yetersiz ve sağlıksız beslenme, demir eksikliği gibi durumlar sıralanabilir.
Fakat meydana gelen saç dökülmelerinin uzun süreli olması durumunda mutlaka uzman hekime danışarak yardım alınması gerekir. Bu sayede saç kaybının ortaya çıkış nedeni hakkında bilgi sahibi olduktan sonra uygun olan tedavi yöntemine başvurulur.

Yaş Sınırı Söz Konusu Mudur?

Estetik uygulamaları, kişiye özel yapılır ve bu sebepten dolayı kişinin isteğine göre gerçekleştirilir. İşleme karar verdikten sonra hastanın işleme uygunluğu için bazı tetkikler ve tıbbi geçmiş alınır.
Tıbbi geçmiş ile beraber hastanın mutlaka 18 yaşından büyük olması önem arz eder. Bunlar saç ekimi öncesinde alınacak olan önlemler arasında yerini alır.
Gelişim sürecinin bu yaşa kadar devam etmesi ve kişinin reşit olması gerekir. Bu hususların göz önünde bulundurularak işlemin yapılması büyük önem taşır.

Dhi Saç Ekiminde Süre Ne Kadardır?

Günümüz şartlarında gerçekleştirilen dhi saç ekimi kendi çapında avantaj ve dezavantajlara sahip olabiliyor. Burada tercih edilen yönteme göre süre değişimi görülebilir.
Burada tıraş zorunluluğu yoktur. Sadece toplanan greftin hemen ekimi yapılır. Ekimi yapılan greftin hasara uğramadan nakli gerçekleştiği için kısa süre içinde işlemin tamamlanması sağlanır. Kadınların sıklıkla tercih ettiği saç yöntemi arasında yerini alır.
Saç ekiminin doğru açılarla yapılması durumunda etkili sonuç almak oldukça mümkündür. Saç ekim süresi kişiden kişiye değişim gösterir. Çünkü burada toplanacak greft ve ekimi yapılacak greft sayısına göre süre değişimi görülmektedir. Ortalama bir değer vermek gerekirse; 6-10 saat arasında sürebiliyor. Kesin bilgi alabilmek adına ön muayenenin gerçekleştirilmesi, daha sağlıklı sonuç verecektir.

Yeni Saçlara Kavuşma Süresi Ne Kadardır?

Saç ekiminin gerçekleşmesi üzerine birçok kişinin merak ettiği konular arasında yeni saçlara kavuşma sürecinin ne zaman başlayacağı oluyor.
Kişilerin bu konuda sabırsız olmasına üzerine ortalama bir süre verilmektedir. Fakat kişiden kişiye değişimin görülebileceğini unutmamak gerekir. Ekimi yapılan saçın diplere tutunması için zamana ihtiyaç vardır.
Saç köklerine tutulan greftin zaman içinde dökülmesi gerçekleştirilecek. Bu durum karşısında kesinlikle korkulmaması gerekir. Çünkü dökülen saçların yerine daha sağlıklı ve gür saçların çıkacağı bilinmesi gerekir. Yeni saçlara kavuşmak için 6 ay kadar bir süreye ihtiyaç vardır.

Dhi Saç Ekim İşlemi Birkaç Kez Yapılabilir Mi?

Günümüz şartlarında yapılan saç ekim işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için mutlaka verilen talimatlara uyulması gerekir. Böylelikle daha gür ve dalgaları saçlara sahip olunur. Fakat bazı durumlarda kişinin talimatlara uymaması üzerine istenilen sonuç alınamayabiliyor.
Bunun üzerine uzman hekime danışarak operasyonun olumsuz sonuçlandığını bildirmek gerekir. Uzman hekimin yapacağı planlama sonucunda işlem tekrarlanabilir. Biraz zamana ihtiyaç duyulacaktır. İşlemin başarısız sonuçlanması üzerine tekrardan işlemin yapılamayacağından dolayı beklemek gerekir.
Yeni planlama ve çalışmaların düzenlenmesi üzerine mutlaka kişinin verilen talimatlara uyması gerektiğini unutmaması gerekir. Aksi durumlardan tekrardan olumsuz sonuç alınması an meselesidir. Bu konuda biraz hassas davranılması üzerine dhi saç ekimi işlemin başarılı sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Dhi Saç Ekiminde Saçlar Ne Kadar Uzar?

Yapılan saç ekimi sonrasında gür ve dalgalı saçlara sahip olmak için zaman ihtiyaç vardır. Saç ekimi yapıldıktan çok kısa süre sonra dökülmeler başlar.
Bu dökülmeler sayesinde operasyonun başarılı sonuçlanacağı anlamına gelmektedir. Yeni saçlara kavuştuktan kısa sonra kişinin doğal saçlara sahip olması sağlanır.
Bu sayede yapılan saç ekimin anlaşılmaz ve kişiyi rahatsız etmez. Yeni saçlar çıktıktan sonra uzamalar da başlayacaktır. Uzamakta olan saçlar, normal şartlardaki uzaması ile aynı sayılır. Yani diğer kişilerde meydana gelen saç uzaması aynı şekilde kişinin kendisinde de meydana gelecektir. Gerçekleştirilen dhi saç ekimi başarılı sonuçlanması için mutlaka talimatların yerine getirilmesi için özen gösterilmeli.

DHI Saç Ekimi Herkes için Uygun Mudur?

Saç dökülmesi, saç seyrelmesi kellik gibi sorunların yaşanması üzerine bu durum kişiye korkutmaya başlar ve saç kaybına kadar ilerlediğinin farkına varır. Adım adım ilerlemekte olan bu sorun; kelliğe kadar devam etmektedir. Bundan kaynaklı olarak saç ekimine başvurulur.
Saç ekimi kendi arasında farklı teknik ve yöntemlere ayrılır. Tercih edilen dhi saç ekimi ile birlikte kısa süre içinde işlemin tamamlandığını söylemek mümkündür. Çünkü alınan greft, zaman kaybına uğramadan ekimi gerçekleştirilir. Bu sebepten dolayı sıklıkla tercih edilenler arasında yerini alıyor.
İşleme uygunluğunu tespit edebilmek adına mutlaka ön muayene gerçekleştirilmeli ve istenilen bilgilere varılır. Elde edilen bilgiler doğrultusunda kişinin işleme uygunluğu tespit edilerek, gerekli olan çalışmaların başlatılması sağlanır.

Yeni Saçların Görüntüsü Nasıldır, Kontrol Edilebilir Mi?

Saç ekiminin gerçekleşmesi üzerine biraz sabırsız döneme girilir. Ekilen saçların ne zaman çıkacağı hep merak konusu olur. Bunun için zamana ihtiyaç duyulduğunu unutmamak gerekir.
Donör bölgesine yapılan saç naklinin kısa sürede dökümü gerçekleştirilir. Kullanılan yönteme göre saçların yeniden çıkması, farklılık gösterebilir. Ekimi yapılan saçların zaman içinde kıl köklerine tutunması gerekir. Kıl köklerine tutunan saçların 3 ay sonra dökümü gerçekleşir. Kesinlikle korkulacak bir durumun olmadığını ve yeniden saçların çıkacağı bilinmesi gerekir.
Zaman oldukça önemli bir kavramdır. Saçların dökülmesi mutlaka doğru zamanda gerçekleşmesi gerekir. Aksi durumlarda istenilen sonuç alınamamış olur. Dökülen saçların ardından yavaş yavaş yeni saçlar çıkacaktır. Bu saçların daha gür ve dalgalı olduğu fark edilecektir. Çıkan yeni saçların, doğal saçlardan farkı olmayacaktır. Normal şartlar altında saç uzaması nasıl gerçekleşiyorsa, aynı şekilde bu durum devam edecektir.

En İyi Dhi Saç Ekimi Merkezleri

Saç ekimi gerçekleştirilmeden önce mutlaka güvenilir hekimlerden yardım alındığına dikkat etmek gerekir. Merdiven altı merkezlerin tercih edilmemesi gerekir.
İşleme karar verdikten sonra mutlaka sağlık merkezleri hakkında detaylı bilgi sahibi olunmalı. Uzman hekimin tecrübesi ve güvenilirliği hakkında yeteri bilgiye sahip olduktan sonra ön muayene gerçekleştirilir.
Ön muayene sayesinde kullanılacak teknik ve yapılacak olan saç ekimi hakkında da daha fazla bilgiye sahip olunur. İşlem bölgesi ve donör bölgesine karar verilir. Toplanacak greft sayısı belirlenir. Böylelikle güvenilir sağlık merkezleri ve tecrübeli uzman hekim tarafından işlemin yapıldığından emin olunur.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2022

Saç kayıpları günlük yaşamda kaçınılmaz sorunlar arasında yer alır. Bu gibi durumlarda sağlık merkezlerine başvurulup daha detaylı bilgi alınması uygun görülür. Kişiye yapılan özel muayene ile birlikte planlama gerçekleştirilir. İşlemden önce donör ve işlem bölgesi seçilir. Ardından toplanacak olan greft sayısına ve tercih edilecek olan yönteme karar verilir.
Dhi saç ekimi ile birlikte tek özel kalem kullanıldığı için fiyatlandırma bilgisi değişkenlik gösterebilir. Fiyat bilgisi hakkında kesin sonuç vermek mümkün değildir. Bu yüzden ön muayene sonrasında güncel ve kesin fiyat bilgisine erişim sağlanabilir. Dhi saç ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.