ibrahimaskar.png

Popo Estetiği

Popo Estetiği Nedir?

Popo Estetiği, popo şeklinde meydana gelen deformasyonların giderilmesi ve kalça şeklinin düzeltilmesi işlemine denir. Son yıllarda dolgun ve geniş kalça şekli moda haline gelmiştir. Özellikle brezilya poposu olarak bilinen kalça şekli kadınların sık tercih ettiği bir görüntü olmuştur. Gelişen teknolojin sayesinde faklı teknikler ile kalça şekline yeni bir form kazandırmıştır. Başarılı operasyonların hem iyileşme sırasında hem de sonrasında büyük avantajları vardır. Doğru ve başarılı işlemler için mutlaka dikkatli seçimler yapmaya özen gösterin

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiği yapılırken farklı teknikler bir arada kullanılır. Operasyon genel anestezi altında uygulanır. Kalça şekli basık ve geniş olan kişilerde yağ enjeksiyonu ve liposuction teknikleri bir arada kullanılır. İlk olarak liposuction tekniği ile basen bölgesinde biriken fazla yağlar toparlanır. Bu yağlar özel bir işlemden geçirilir. Kalanın basık olan alanlarına orantılı olarak dağıtılır ve kalçaya kalkık bir form kazandırılır.

Popo Estetiği Kimlere Uygulanır?

Kalça şekli düz, kıvrımları olmayan ve ameliyat için genel vücut sağlığında herhangi bir zararı olmayan kişilere uygulanır. Kanser hastaları, kontrol edilemeyen diyabeti olanlar, hipertansiyon hastaları ve anestezi almasına engel olacak diğer rahatsızlığı olan kişiler ameliyat için uygun değildir. Kalça şeklinizden memnun değilseniz ve yeni bir form kazanmasını istiyorsanız ilk olarak doktora başvurmalısınız. Doktor gerekli kontrolleri yaptıktan sonra popo estetiği için uygun olup olmadığınıza doktor karar verir.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Popo protezi, yağ enjeksiyonu ve liposuction teknikleri kalça estetiği için kullanılan yaygın tekniklerdir. Hangi tekniğin kullanılması gerektiğine uzman hekim hastanın ihtiyacına göre karar verir. Popo protezi iyileşme dönemi uzun süren bir ameliyat tekniğidir. Kalça şeklini oluşturmak için uygun medikal malzemeden üretilmiş protez kalça kasları içerisine yerleştirilir. Komplikasyon riski yüksek olan bir ameliyattır. Hastalar için konforlu değildir.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Ani kilo alıp verme, yaşlanma ve hareketsiz yaşam gibi nedenlerden dolayı kalça şekli zamanla yassı ve geniş bir görüntü oluşur. Bu nedenle estetik açıdan insanları rahatsız eden bir durumdur. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Kalça kısmında bollaşan deri var ise işlem sırasında kesilir ve çıkartılır. Dolgu malzemesi kullanılarak kalça üzerinde yeni bir form oluşturulur. Popo estetiği işleminde ilk hedef dikleştirme ve çekici bir görüntü kazandırmadır.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Kalça estetiği ameliyat teknikleri işlem sırasında kullanılan maddenin yapısına ve yapım şekline göre değişiklik gösterir. Farklı tekniklerin kullanılması teknolojinin ilerlemesi sayesindedir. Yağ enjeksiyonu, dolgu uygulaması ve silikon protez işlemi yapılabilir. Operasyon için hangi teknik kullanılırsa kullanılasın tecrübeli ve alanında uzman hekimler tarafından bu işlem yapılmalıdır.

Popo Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyattan sonraki ilk gün hastane yatışı gerekir. Drenler hastaneden taburcu olmadan çıkartılır. Özellikle popo protezi ameliyatından sonra direkt olarak kalça üzerine oturulmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlar yine doktorun izin vereceği süreye kadar kullanılmamalıdır. Doktor kontrollerine düzenli gidilmelidir.  Kalçanın yeni şekline kavuşması ve formunu kazanması için belirli bir süre korse kullanılmalıdır. Liposuction işlemi uygulanan kişiler yağ emboli riskini ortadan kaldırmak için doktorun önerdiği uygun varis çorabını belirli bir süre kullanmalıdır.

Popo Estetiği İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Genel anestezi almasına engel olacak herhangi bir hastalığı bulunmayan ve popo şeklinden rahatsız olan kişiler işlem için uygundur. Morbid obez sorunu olan ve kilo veremeyen kişiler ameliyat için uygun değildir. Bu kişilerin ameliyat olması için belirli oranda kilo vermesi istenir.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

İşlem öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Ameliyat sonrasında herhangi bir komplikasyonun gelişmemesi, iyileşme süresinin kısa olması ve ameliyat sonucunun başarılı olması için dikkat edilmelidir. Bu kriterler;

  • İlk olarak donanımlı bir hastane ve popo estetiği alanında uzmanlaşmış bir cerrah tercih edilmelidir.
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler kanama riskini artırmamak için en az 1 hafta öncesinde doktoruna danışarak bu ilacı bırakmalıdır.
  • Alkol ve sigara gibi iyileşme sürecini uzatan zararlı maddeler kullanılmamalıdır.
  • Ameliyat öncesinde doktorun istediği tüm tetkikleri eksiksiz yapılmalıdır.

İyileşme sürecinin konforlu geçmesi ve hayal edilen popo şekline sahip olmak için bu kriterler eksiksiz yerine getirilmelidir. Her operasyonun hazırlık aşaması birbirinden farklıdır. Bu nedenle işlem öncesinde doktorunuzun sizden istediği hazırlık aşamalarının tamamlamalısınız.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme

Kişinin kendi vücudunun farklı alanlarında bulunan bölgesel yağlar vaser liposuction tekniği ile alınır. Bu yağlar laboratuvar ortamında özel bir işlemden geçirilir. İşlem öncesinde hastanın popo kısmında belirlenen alanlara orantılı olarak kanüller yardımı ile girilir ve yağ hücreleri enjekte edilir. Enjekte edilen yağların belirli bir kısmı eriyerek kaybolur. Bu nedenle ilk başta istenilen kalça boyutundan biraz fazla miktarda yağ enjekte edilir.

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Dolgun kalça yapısına sahip olmak isteyen kişiler için silikon protez kullanılır. Kalça bölümünden küçük bir kesi atılır. Atılan bu kesi içerisinden silikon yerleştirilir. Silikon yapısı itibari ile ne çok yumuşak ne de çok serttir. Ayrıca halk arasında yanlış bilinen bir husus silikonun patlamasıdır. Medikal silikonların patlama gibi bir durumu yoktur. Ameliyat sonrasında belirli bir süre kalça üzerine oturulmamalıdır. Silikon protezlerin hastalara sağladığı bazı avantajlar vardır. İlk olarak ömür boyu kalıcı bir işlemdir. Kilo alma ve verme işlemine bağlı olarak kalça şekli değişmez. Silikon protezin erimesi ve formunun bozulması gibi bir durum yoktur.

Dolgu İle Popo Büyütme

Kalça şekli tamamen düz olmayan ve belirli bir çıkıntısı bulunan ancak alt beden ve üst beden kıvrımı arasındaki çizginin kaybolması nedeni ile dolgu işlemi uygulanır. Kısa süreli bir operasyondur. Hastanın kalça şeklini korumak ve doğal bir görüntü oluşturmak ilk hedeftir. Komplikasyon riski çok düşüktür. İşlemin geri alınabilme ihtimali olduğu için güvenli bir tedavidir. Cerrahi operasyon geçirmek istemeyen ve yoğun iş hayatına sahip kişiler için uygundur.

Popo Kaldırma Operasyonu

Kalça şeklinin daha dik ve daha seksi görünmesini isteyen kişiler gerçekleştirilen bir ameliyattır. İşlem sonrası 1 gün hastane yatışı tavsiye edilir. Farklı medikal malzemeler kullanılarak kalça kaldırma işlemi yapılabilir. Kas içerisine yağ enjeksiyonu ya da dolgu malzemesi enjekte edilir. Popo kaldırma uygulamasında hastanın isteği ön planda tutulur. Ancak bazı kişiler vücut orantısından daha büyük bir popo şekli talebinde bulunabilir. Böyle durumlarda doktorun görüşlerinin alınması tavsiye edilir. Estetik görünmenin ilk şartı doğallığı yakalamaktır.

Yağ Dolgusuyla Popo Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Yağ dolgusu işlemi reaksiyon riski az olan bir tedavi tekniğidir. Kişinin kendi yağ hücreleri özel bir işlem ile alınır. Laboratuvar ortamında tekrar vücut içerisine enjekte edilecek şekilde hazırlanır. İşlem süresi ortalama 90 dakikadır. Bu süre enjekte edilecek yağ miktarı ile orantılı olarak değişiklik gösterir. Vaser liposucton tekniği olarak bilinir. Vaser liposuction tekniği herkes için güvenle uygulanabilen bir işlemdir.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

İyileşme süreci her hastada aynı değildir. Popo estetiği için kullanılan ameliyat tekniği, cerrahın tecrübesi, işlem için atılan kesinin derecesi ve takılan dren sayısı önemlidir. Tecrübeli hekimler doku hassasiyeti yükse olan kişilerdir. Ameliyat sırasında doku hasarı ne kadar az olursa ameliyatın iyileşme süreci o kadar kısa ve konforlu olur. Bu nedenle hekim tercihi çok önemlidir. İyileşme süresinde normal olmayan durumlar ile karşılaşılması durumunda hemen doktora başvurulmalıdır. Aksi halde engellenemeyen komplikasyonlar gelişebilir.

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilebilir?

Yaşın ilerlemesi, çok doğum sayısına sahip olmak, hareketsiz yaşam tarzı ve hormon değişikliği gibi nedenlerden dolayı popo derisi zaman içerisinde sarkabilir. Sarkmalar erken dönemde müdahale edilmediği sürece ciddi anlamda sarkar. Erken dönemde fark edilen sarkmalar için yağ enjeksiyonu ve dolgu işlemi uygulanabilir. Ancak ilerleyen durumlarda cerrahi müdahale ile sarkan deriler çıkartılır.

Kalça Küçültme Operasyonu

Genetik olarak kalça büyüklüğü olan kişiler estetik kalça formuna kavuşmak için küçültme ameliyatı yapılabilir. Kilo verme durumunda kalça yağlarından kurtulmak en zor olan bir durumdur. Uzun süren spor ve diyetlere rağmen bu alandaki yağlardan kurtulamayabilir. Liposuction tekniği sayesinde bu yağlardan tek seansta alınabilir. Küçük kalçanın sorun olduğu kadar büyük kalça da insanlar için estetik açıdan sorun oluşturur. İstenilen kıyafetlere rahat bir şekilde girilemez. İnsanlar aynaya baktığında kendini rahatsız hisseder. Doğru teknik başarılı bir cerrah tarafından işlem uygulandığı sürece kalça küçültme işlemi de büyütme ameliy

Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son yıllarda sık uygulanan popo estetiği ameliyatında en merak edilen soruların cevaplarını sizler için hazırladık. Popo ameliyatı olmak istiyor ve aklınıza takılan sorulan nedeni ile erteliyorsanız sizlerde bu yazımızı okuyarak aklınızdaki soruları giderebilirsiniz.

Popo Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyat süresi işlem içeriğine göre değişiklik gösterirken ortalama olarak 90 dakikalık bir sürede tamamlanır. İşlem süresi hakkında doktorunuza detaylı sorarak işlem süresi hakkında bilgi alabilirsiniz. İşlem sırasında herhangi bir sorun gelişirse bu süre uzar.

Popo Estetiği Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

Yağ enjeksiyonu ve dolgu uygulaması ile yapılan işlem ağrılı bir uygulama değildir. Ancak silikon protez operasyonu diğer tekniklere göre daha fazla ağrılıdır. Doktorun reçete ettiği ağrı kesiciler ile süreci yönetebilirsiniz. İlaçlara ve zaman geçmesine rağmen iyileşmeyen ağrılar için doktor kontrolü tavsiye edilir.

Popo Estetiği Ameliyatına Bağlı Riskler Nelerdir?

Kanama, enfeksiyon, emboli ve kötü yara iyileşmesi riskleri popo estetiği işlemlerinde görülebilecek risk faktörleridir. Kan sulandırıcı kullanımına dikkat edildiği sürece kanama riski yok edilir. Enfeksiyon ve kötü yara iyileşmesini engellemek için yara bakımı düzenli yapılmalıdır. Pansuman günleri aksatılmamalıdır. İşlem sonrasında doktorun reçete ettiği antibiyotik düzenli kullanılmalıdır. Bu sayede enfeksiyon riski minimum düzeye indirilir. Ayrıca işlem sonrasında doktorun önerdiği ameliyat korsesi en az 3 hafta düzenli kullanılmalıdır. Bu sayede komplikasyon riski en aza indirilir.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası Ameliyat İzi Kalır Mı?

Estetik operasyonlarının en büyük riski yara izinin kalmasıdır. Popo estetiği işleminde de yara izi kalmaması ilk hedef olmalıdır. İz kalmasını engellemek ve estetik görüntünün bozulmaması için ameliyat kesileri görünmeyecek alanlara atılır.

Popo Estetiği Fiyatları 2022

Ameliyat fiyatları, kullanılan ameliyat tekniğine, protezin markasına, işlem süresine, işlem için gerekli olan personel sayısına ve kur farkına göre değişiklik gösterir. Estetik operasyonlarda kullanılan protezler yurt dışından alınan medikal ürünlerdir. Bu nedenle popo estetiği fiyatları belirlenirken kur farkı dikkate alınır.
Kullanılan teknikler ve operasyon teknikleri üzerinden fiyatlar değişiklik gösterebilir. Ayrıca kur farkı ise değişkenliğin bir diğer sebebidir. Popo Estetiği Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.