ibrahimaskar.png
altın iğne

Altın İğne

Altın İğne Nedir?

Altın İğne, cilt lekeleri için oldukça etkili olup gözle görülebilir sonuç almayı sağlar. Ciltte çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak lekelenme meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda pek çok tedavi yöntemine başvurulabilir ve sorun giderilir. Radyo frekans enerjisiyle birlikte deri ve deri altına etki ederek ortaya çıkan lekelenme sorununu ortadan kaldırmış olur.
Gelişen teknoloji sayesinde kozmetik tedavi olarak bilinen uygulama şeklidir. İnsan sağlığını ve cilde zarar vermeden gerçekleştirilir. Aynı zamanda cildin daha sıkı görünmesini sağlayarak, genç bir görünüm elde eder. Altın iğne tedavisinin kullanılmasındaki amaç; uygulamanın altın değerinde etkili sonuçlar vermesinden gelir.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

İşlem yapılmadan önce hastanın cilt durumu göz önünde bulundurulur. Böylelikle hastanın rahatsızlığı ve tedaviye uygunluğu tespit edilir. İşleme başlamadan önce işlem yapılacak bölgenin tamamına lokal anestezi uygulanır. Anestezik krem sayesinde ağrısız ve acısız bir işlem yapılır. Cilt kalınlığına bağlı olarak iğne girişleri fazla tutulur. İğne giriş derecesi ayarlanarak cilt üzerine oval şeklinde ütüleme yapılır.
İşlem süresi yaklaşık olarak bir saat ile sınırlı olması uygun görülür. Böylelikle etkili sonuçların alınabilmesi için doğru uygulama gerçekleştirilir. Cilt kalınlığına göre iğne girişleri ayarlanır. İşlemde iğnelerin batma durumu söz konusu değildir. Bununla birlikte birden fazla iğnenin birleşimiyle elde edilen başlık sayesinde deri altına nüfuz edilir. Derinin yenilenmesini ve daha parlak bir cilt yapısına sahip olması hedeflenir.

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Cilt rahatsızlıkları, farklı şekillerde ele alınabilir. Bundan dolayı yapılan uygulamaların etkisi oldukça fazladır. Altın iğne tedavisiyle birlikte ciltteki lekelenme sorununun önüne geçilmiş olur. Kişinin ihtiyacına uygunluğu ayarlanarak, gerçekleştirilir. İğne girişli tedavi yapıldığından dolayı işlem sonrasında hafif kızarmalar görülebilir. Bunlar hafif şekilde görülebilecek komplikasyonlar olarak bilinir.
İşlemin etkili olabilmesi adına uzman hekimin önerisini dikkate almak büyük önem arz eder. Böylelikle uygulamanın etkisini arttırıp, daha başarılı sonuçların elde edilmesi sağlanır. Tamamlanan tedavi sonrasında yüz daha parlak, canlı ve genç görünüme sahip olur.

Altın İğne Kimlere Yapılmaz?

Kişiye özel yapılan uygulamalar, estetik alanına girer. Bu yüzden tıbbi prosedürün uygulanarak işlemin yapılması oldukça önemlidir. Radyo frekans dalgaları kullanılarak yapılan uygulama da bazı hususların dikkate alınıp yapılması gerekir. Kanama bozukluğu olan, kronik rahatsızlıklar, kalp ve damar hastalığı, hamilelik ve emzirme döneminde olanlara yapılmaz.
Özellikle cildinde enfeksiyon olan veya sivilce olan kişiler için başarısız sonuçlanmasına sebebiyet verir. İşlem öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Alkol sigara kullanan kişiler; işlemden önceki ve sonraki üç hafta da bunların kullanımına ara vermeli.
İşleme başlamadan önce hastanın tıbbi geçmişi ve sağlık durumu hakkında detaylı bilgi alınması bundan dolayı önemlidir. Herhangi bir rahatsızlığı olan kişilerin öncelikle bu rahatsızları giderilmeli. Daha sonra altın iğne tedavisine başlanması için gerekli olan çalışmalar başlatılabilir.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Cilt kusurlarının giderilebilir olması için tedavi yöntemlerine başvurulur. Fakat bazı tedavi yöntemlerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Bu yüzden cilt hasarını onarmak için yapılan altın tedaviyle birlikte aynı zamanda saç tedavisinde de kullanılabilir. Uygulama genelde cilt kusurlarını tedavi etmek için yapılır.

  • Yara ve yanık izlerini giderebilmek,
  • Akne ve sivilce lekelerinin tedavisi,
  • Cilt alanında meydana gelebilecek çeşitli hastalıklar,
  • Aşırı ve hızlı kilo veren kişilerde oluşan sarkık cilt sorunu,
  • Kırışık ve sarkık gidermek için büyük etki sağlar.
  • Göz çevresindeki morluk ve yüzdeki gözenek problemleri
  • Dekolte, gıdı ve boyundaki kırışık ile çizgilerin ortadan kaldırılabilir olmasın gerçekleştirilen etkili uygulamadır. Kullanım alanın çeşitlilik gösterdiği için ve etkili sonuç verdiği için adını buradan almış olur.

Altın İğne ile Cilt Leke Tedavisi

Her yaş grubunda görülebilecek cilt problemleri, ileri derecede hasar bırakabiliyor. Özellikle ergenlik döneminin başlamasıyla birlikte ciltte meydana gelen sivilce ve lekelenme problemleri, erkeklerin ve kadınların başına gelebilecek sorunlardır. Bunun ileri yaş grubunda da görülmesiyle birlikte tıbbi tedavi yöntemlerine başvurulur. Yetişkin bireylerde; kalan sivilce lekeleri, güneş lekeleri, akne ve yanma nedeniyle görülen problemler ele alınabiliyor.

Altın İğne ile Dekolte Bölgesi Yenileme

Cilt yenileme ve gençleşme için yapılan altın iğne tedavisiyle birlikte sadece yüz bölgesi değil aynı zamanda vücudun diğer hatlarını da yenilemeye yardım olur. Özellikle emzirme döneminden sonra memelerde meydana gelen sarkık problemi, cildin elastik yapısını kaybettiği anlamına da gelir. Bundan kaynaklı olarak gerçekleştirilen bu uygulama ile birlikte tekrardan cilt sıkı hale gelir. Uygulama tek başına yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden meme estetiği uygulamasıyla birlikte yapılabilir. Uzman hekim tarafından mutlaka uygun olan tedavi yönteminin hazırlanması gerekir.

Altın İğne İle Saç Tedavileri

Sadece vücut için etkili bir uygulama olduğunu düşünenlerin saç tedavilerinde de altın iğne kullanıldığını bilemiyordur. Bu konu hakkında çok fazla bilgiye sahip olamayanlar, saça iğne tedavisinin nasıl olduğunu merak eder. Burada yer alan radyo frekans akımıyla birlikte serum, vitamin, antioksidan yosunu gibi çeşitli maddelerin takviyesi yapılır.
Saçı daha parlak göstermek ve saça canlılık verebilmek adına gerçekleştirilmiş olur. Kıl köklerinin uyarılmasıyla birlikte saç kökleri ve saç yapının eskiye göre daha sağlıklı ve güçlü olması hedeflenir. Yapılacak uygulama genelde dört seans ile sınırlı olup, her seans arası iki hafta olacak şekilde ayarlanmalı. Saç mezoterapisiyle birlikte artık daha canlı, parlak ve dökülmeyen saçlara sahip olunur.

Altın İğne Kaç Seans Yapılır?

İlerleyen yaş nedeniyle ortaya çıkan cilt sorunları, kişinin daha yaşlı görünmesine sebebiyet verir. Yaşlanma etkisi, sivilce lekeleri, güneş lekeleri, alınan darbe sonucunda ortaya çıkan cilt kusurları gibi problemlerde, kişinin rahatsızlık duyduğu sorunlar arasında yer alır. Cilt kusuru, kişiden kişiye değişim gösteren durumlardan biridir. Bu yüzden uygulanacak tedavi de kişiye özel yapılır. Bunun için uzman hekim kontrolünden geçerek sorunların dile getirilmesi gerekir.
Şikayetler ve beklentiler sonucunda hastaya uygun tedavi uygulaması için planlama yapılır. Seans sayısını artış göstermesi, ciltteki problemlerin durumuna göre değişim gösterir. Bu yüzden seans sayısı hakkında kesin bilgi verilemez. Kesin bilgi alabilmek adına, sağlık merkezini ziyaret etmek gerekir. Böylelikle ön muayene gerçekleştikten sonra hastanın tedavi programı hakkında daha fazla bilgiye sahip olması sağlanır.

Altın İğne Hangi Mevsimde Yapılır?

Yapılan altın tedavi uygulamasından sonra daha dikkatli olmak gerekir. Özellikle cilde yapılan uygulamadan sonra güneş ışınlarına maruz kalmadan, dikkatli olmak gerekir. Güneş ışınları, uygulamanın başarısız sonuçlanmasına sebep olur. Özellikle yazın güneş ışınlarından korunmak biraz zor olabiliyor.
Kızgın güneşin sıcaklığı, uygulamanın kişiyi zorlamasına neden olur. Bundan dolayı olabildiğince uygulamayı kış mevsiminde yapılması önerilir. Böylelikle güneş ışınlarına maruz kalmadan ve daha az talimatlara uygulamanın etkili ve başarılı sonuçlanmasına yardım edilir. İdeal uygulama mevsimi; bahar ve kış aylarında yapılmalı.

Altın İğne Kaç Günde İyileşir?

İşlem yapıldıktan sonra ciddi komplikasyon oluşumu açığa çıkmaz. Sadece iğne başlıklı cihaz kullanıldığından dolayı ve radyo frekansların kullanılmasından kaynaklı olarak hafif düzeyde kızarmalar görülür. Bu kızarmaların ciddi bir rahatsızlık olmadığını ve birkaç güne geçeceğini unutmamak gerekir.

Altın İğne Kaç Yaşında Yapılmalı?

Ergenlik döneminde başlayan sivilce problemi ileri yaş grubunda da görülebilir. Bundan kaynaklı olarak ciltte hasar bırakarak lekelenme oluşturur. Leke problemi; sivilce rahatsızlığıyla sınırlı kalmaz. Aynı zamanda güneş lekeleri, kullanılan kalitesiz kozmetik ürünleri, yanık ve yara izleri gibi görülebilir. Her yaş grubunda görülebilir olduğu için işlem istenilen yaş grubunda ortaya çıkar.
Sarkık cilt problemi de sayılabilir sorunlardandır. Yetişkin bireylerde ve 30 yaş sonrasında problemler daha çok artış. Rahatsızlığın artış göstermesi üzerine tedavi yöntemlerine başvurulur. Bu tedavilerin 30-60 yaş aralığında gerçekleştirilmesi gerekir. Uygulamanın bu yaşlarda yapılması önerilirken, uzman hekim kontrolünden geçerek daha detaylı bilgiye sahip olunmalı.

Altın İğne Zararlı Mı?

Kişiye özel olarak yapılan bu uygulamanın kişiye zarar verme durumundan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü tedavi amaçlı yapılan ve kullanım alanları oldukça geniş olan tedavi yöntemidir. Birden fazla tedaviyi içinde barındırdığı için değerli uygulama arasında yer alır.
İşlem sonrasında oluşabilecek yan etkiler yok denecek kadar azdır. Sadece iğne tedavisi kontrolünde gerçekleştirilen bir uygulama olduğu için işlem sonrasında hafif düzeyde kızarıklık oluşur. Bu kızarıklık kısa süre içinde kendiliğinden geçecektir.

Altın İğne Ağrılı Mı?

Uygulama öncesinde hastaya lokal anestezi uygulaması yapılır. Anestezi kremi sürülmesiyle birlikte işlemin yapılacağı bölge uyuşturulur. Uyuşan bölgeye yapılan uygulamayla birlikte ağrı açığa çıkmaz. Bu yüzden uygulamanın ağrılı olduğunu söylemek mümkün değildir. Çok hafif düzeyde sinek ısırığı hissine kapılma durumu vardır. Bu da kişiye çok ciddi zarar ve ağrı vermeden yapılır.
Genelde çoğu hastada alınan cevaplar başarılı ve etkilidir. Başarısız sonuçlanan uygulamaların genelde alanında eğitimli olmayan tecrübesiz kişiler tarafından yapıldığından kaynaklı olarak karşımıza çıkar. Mutlaka işlem öncesinde iyi bir araştırmalı yapılmalı. Böylelikle uzman hekimler tarafından hizmet alınacağından emin olduktan sonra işleme karar verilmesi daha uygun görülür.

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Tedavi uygulanırken işlemde bazı cilt uygulaması yapılır. Altın iğne tedavisi tamamlandıktan sonra yüze serum, solüsyon gibi etkili vitaminler sürülür. Bu sayede cilt daha iyi etkilere ulaşarak yenilenmesi sağlanır. Yüze sürülen bu serumların cilde iyice uyum sağlaması için işlem sonrasında yüzün yıkanması önerilmez. Yüze 24 saatlik süreç boyunca su değdirmemeye özen gösterilmeli. Herhangi bir kimyasal bakım ürünü veya makyaj yapma durumundan kaçınılmalı.

Altın İğne Sivilce İzlerini Geçirir Mi?

Ergenlik döneminde başlayan ve ileri yaş grubunda bile görülebilen sivilce sorunu, ciltte leke oluşumuna sebep olur. Yapılan doğal tedavilere rağmen sivilce lekeleri yüzde hasar bırakır. Hasarın meydana gelmesiyle birlikte kişiyi rahatsız edecek düzeyde lekelenme oluştuğundan dolayı, öz güven kaybının yaşanmasına ve bununla birlikte sosyal hayattan uzaklaşmaya neden olur. Böyle durumlarda altın iğnenin tedavisinden faydalanıp sivilce izlerini gidermesi sağlanır. Uygulanan seans sayısına göre etkisini kısa sürede görme durumu vardır.

Altın İğne Tedavi Fiyatları 2022

Estetik uygulaması kişiye özel olarak yapılabilir özelliğe sahip. Çoğu zamana uygulama hakkında çok fazla kesin bilgiye rastlamak mümkün olmayabiliyor. Bu yüzden detaylı ve kesin bilgi alabilmek için işlemin yapılacağı sağlık merkeziyle görüşme yapılması uygun görülür.
Aynı şekilde fiyat konusu da değişim gösterebilir konular arasındadır. Kesin fiyat bilgisi verilememedeki sebep; kişiye uygulamak tedavinin seans sayısına bağlıdır. Seans sayısı, uygulamanın fiyat bilgisini belirlemede büyük rol oynar. Ön muayene gerçekleştirildikten sonra güncel fiyat bilgisi alınması durumunda tedavinin uygulamasına da karar verilir.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.