ibrahimaskar.png
dudak dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu, dudaklara hacim kazandırmak amacıyla erkekler ve kadınlar için uygun olarak yapılabilir. Dudak yapısından memnun olmayan pek çok kişinin kurtarıcısı haline gelmiştir. Ameliyat gerektirmeyen, acısız bir şekilde yapılmış olur.
Dudakların boyutu, sarkık dudaklar, simetrik sorunu olan dudaklar ve özellikle küçük dudakların ortaya çıkmasıyla birlikte uygulanmaya başlar. Genetik veyahut çevre koşulları nedeniyle de ortaya çıkan problemler için çözüm olanağı olarak dolgu uygulaması yapılabilir. Dolgu maddesinin içeriğinde yer alan hyalüronik asit ile birlikte vücutla uyumlu olup, daha dolgun dudak yapılarını elde eder.
Yapılacak dudak dolgusu uygulaması; yöntemlerine göre farklılık gösterdiği için ihtiyaca uygun olarak yapılır. İşlem süresi oldukça kısadır. Ameliyat gerektirmeyen, ince uçlu iğnelerle birlikte yapılabilir. Sıklıkla yapılan dolgu uygulamalarında yer alan dudak dolgusu beraber güvenilirliği hakkında detaylı bilgiye sahip olunabilir.

 Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Daha önceden eğitimini almış, tecrübeli hekimler tarafından dolgu uygulaması yapılmasına dikkat edilir. Birden fazla yöntemin var olmasıyla, kişinin beklentilerini karşılamakta doğru tercih olabiliyor. İşlem yapılmadan önce hastanın işleme uygunluğu tespit edilir. Zorunlu ihtiyaç olmadığı için ameliyata gerek kalmaz ve bunun için gelişim sürecinin tamamlanması gerekir.
Yapılacak olan dudak dolgusu uygulamasında anestezi uygulanır. Kullanılan anestezik krem ile birlikte işlem sırasında ağrı ve acı hissi açığa çıkmadan kısa süre içinde işlemin tamamlanması sağlanır. Dudak ve çevresine sürülen anestezik krem, bu bölgenin uyuşmasını sağlar. Uyuşma yaklaşık olarak 15-20 dakika sonra ortaya çıkacaktır.
Uyuşan bölgeden sonra hazırlanan dolgu maddesi ince uçlu iğne yardımıyla dudak içine enjekte edilir. Mutlaka yavaş ve titiz çalışmaya dikkat ederek, özen gösterilmeli. Yapılan uygulama sonrasında hasta yaşantısına kaldığı yerden devam eder. Uzun süreli hastanede veya evde yatışa ihtiyaç duyulmaz.

Kalıcı Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Daha dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak için dolgu uygulaması doğru bir tercihtir. Uzun vadeli medikal uygulama arasında yer alır. Kullanılan maddenin kalıcılık süresi değişim gösterebilir. Dudak dolgusu, zaman içinde emilim gösterir ve dolgu süresi bitmiş olur.
Ardından tekrar yapılabilir özelliği vardır. Fakat bunun daha kalıcı olmasını sağlamak için kalıcı dudak dolgusu yapılır. Silikon ya da implant gibi yöntemler kullanılarak bunun kalıcılığı sürdürülür. Böylelikle düzenli olarak dolgu uygulamasına başvurulmasına gerek kalmaz. Tek bir operasyonla birlikte bunu mümkün kılabilir özelliği vardır.

Dudak Dolgusu Tedavi Yöntemleri

Birden fazla dudak yöntemi olduğu için pek çok kişi tarafından uygunluğu tespit edilir. İşlem öncesinde hastanın şikayetleri ve talepleri dinlenir. Daha sonra dudak dolgu yöntemleri hakkında bilgi vererek daha kolay karar vermesine yardımcı olunur.
Dört farklı şekilde dudak dolgu yöntemi mevcuttur. Bunları; Afrodit tipi dudak dolgusu, Venüs tipi dudak dolgu, Hera tipi dudak dolgu ve Eros tipi dudak dolgu şeklinde ele alınır. Yüz anatomisine uygunluğu kesinleştirildikten sonra yapılacak yöntem için gerekli çalışmalar başlatılır.

Dudak Dolgusu Sonrası

Estetik uygulaması kısa süre içinde basit bir şekilde yapılır. Fakat bununla birlikte bazı hususların da dikkate alınması gerekiyor. İşlem uygulandıktan sonra bazı morluk ve şişlik durumları ortaya çıkar. Böyle durumlarda uzman hekimin önerdiği ve tavsiye ettiği ilaçların kullanılması gerekir. Kan sulandırıcı ilaçlar ve kanamaya yol açacak ilaçların kullanılmaması önerilir. Şişlik ve morluk sorunları, herkesin başına gelebilecek normal durumlardır. Bu yüzden kısa süre içinde geçecek ve ortadan kaybolur.
İşlemden sonraki iki haftalık süreçte; mimiklerin çok sık kullanılmaması gerekiyor. Ağız ve çene egzersizleri karşısında dolgunun başarısız sonuçlanmasına neden olabilir. Bu konuda daha dikkatli davranmak ve düzenli olarak kontroller yapılır. Yapılan kontroller sonrasında bazı durumlarda rötuş işlemine başvurulabilir. Mutlaka düzenli olarak kontroller yapılarak daha etkili ve başarılı dolgu uygulamasının gerçekleşmesine yardım edilir.

İğnesiz Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dolgu uygulamaları iki farklı şekilde gerçekleştirilebiliyor. Uzun vadeli dolgular ve iğnesiz dudak dolgusu yapılarak, dudaklara hacim kazandırılır. İğnelerle yapılan dolgu uygulamalarında çok az miktarda acı hissedilmiş olsa da burada böyle bir ihtimal söz konusu değildir. Pen tedavisiyle birlikte yapılan dolgu uygulamalarında birden fazla avantaja sahip olma durumu vardır.
Görüntü açısından kişiyi rahatsız etmez ve istenilen görüntü elde edilir. Kişi istediği şekilde dudaklara şekil vermeyi sağlar. Hassas cilt yapısına sahip olanlar için en uygun tedavi yöntemidir. İşlem sırasında hastanın konforu olabildiğince üst düzeyde tutulur. İğnesiz yapıldığı için kesinlikle ağrı açığa çıkmaz.

Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Ameliyat gerektirmeyen bir uygulama olduğu için gönül rahatlığıyla herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. Dudak yapıları kişilerin birbirinden bağımsız olduğu ve bu sebepten dolayı problemleri farklı olabiliyor. İnce dudak yapılarına sahip olan kişilerin, yaşın ilerlemesiyle birlikte sarkık dudaklar, daha da belirgin hale gelmeye başlıyor. Elastik yapısını kaybeden durumlarda yapılması önerilir.
Dolgu malzemenin asit maddesi olarak bilinen hyalüronik asit ile birlikte vücutla uyumlu olduğunu görebiliriz. Normalde de vücutta var olan hyalüronik asit, yaşın ilerlemesiyle birlikte azalma gösterir. Zaman içinde bu dolgu maddesi azalıp, kaybolduğu için cilt esnekleşir.
Gerçekleştirilen dudak dolgusunun kalıcılık süresi, dolgu maddesinin kalitesine göre değişim gösterir. 6-12 ay arasında etkisini gösterir. Fakat işlem yapıldıktan sonra da kalıcılık süresini uzun tutmak için dikkate alınması gereken önemli hususlar vardır. Dikkatsiz davranmalarda genelde uygulama başarısız olur ve kısa süreli olarak etkili görünmeye başlar.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Geçici ve kalıcı dolgu uygulamaları; iki farklı şekilde sınıflandırılır. Dolgu maddesinin içinde yer alan hyalüronik asidin dokuları onarmak ve cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Farklı dudak dolgu çeşitleri olduğu için dudaklara şekil vermek daha kolay oluyor. Dudak yapısını belirgin hale getirmek, hacim kazandırmak ve doğal görünmesine yardımcı olmak için yapılır. Estetik açıdan müdahale ederek yeni ve göz alıcı dudak yapısına sahip olur.

Dudak Dolgu Maddeleri Nelerden Oluşur?

Normal şartlar altında, herkesin vücudunda bulunan ve ihtiyaç durumunda dışardan takviye edilebilir özellikteki maddedir. Cilt sağlığının korunmasına ve nem dengesinin korunmasına yardım eder. Dolgu maddesinde ve vücudumuzda var olan hyalüronik asit; vücutlu en uyumlu olan ve herhangi bir zararı olmayan maddedir.
Son yıllarda medikal uygulamalarda sıklıkla kullanılan bu asit; cildi besler, nem dengesini korur, cildin elastik yapısını yeniden kazanmasını sağlar. Bunu dudaklara yapılan dolgu uygulaması ile de görebilmek mümkündür. Sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmediği için güvenle yapılabilir.

Dudak Dolgusu Tedavisi Güvenli Mi?

Dolgu uygulamaları, uzun vadeli ve geçici uygulamalardır. Uygulamaların vadesi uzundur. Fakat geçen zamanla birlikte, etkisi kaybedebiliyor. Vücudumuzda var olan hyalüronik asit maddesi de zaman içinde azalıyor. Özellikle yaşlanma sürecinde bunu daha sık görebiliriz. Cilt, elastik yapısını kaybederek sarkık hale gelir. Bu durum karşısında dışardan alınan takviye ile birlikte sorunun giderilmesinde rol oynar. Yani dolgu uygulamaları ve dudak dolgunun da dahil olmasıyla birlikte tedavinin güvenli olduğunu söylemek mümkündür. Uygulama sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu nem giderilir. Cildin pürüzsüz ve canlı görünür.

Dudak Dolgusu Acı Verir Mi?

İşleme başlamadan önce ve medikal uygulamalarda olduğu gibi burada anestezik uygulama yapılır. Anestezik uygulama ile birlikte işlemin kısa sürede tamamlanmasını sağlar. Aynı zamanda kişinin acı çekmeden, ağrı hissetmeden etkili bir şekilde uygulamanın yapılmasında rol oynar. İşlem öncesinde dudak ve çevresine anestezik krem sürülür.
Anestezik kremin etkisini gösterip, dudak ve çevresini uyuşturması için 15-20 dakikalık zamana ihtiyaç var. Ardından etkisini gösterdikten sonra dolgu dudak içine enjekte edilme işlemi başlar. İnce uçlu iğneler kullanıldığı için burada acı çekme durumu olmaz. Sinek ısırığında olacak şekilde hissetmeler ortaya çıkmasından başka bir şey olması mümkün değil.

Dudak Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır?

İşleme başlamadan önce iyi bir araştırma yapmak fena olmayacaktır. Güvenilir ve tecrübeli uzman hekimlerden alınan hizmetin daha etkili olması sağlanır. Estetik açıdan büyük önem taşıyan dolgu uygulamasının başarılı sonuçlanabilmesi ve doğal durması için eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır.
İşlem sırasında ince uçlu iğneler kullanılır. Fakat iğne ile enjekte etme durumlarında oluşabilecek acının önüne geçmek için anestezi uygulanır. Anestezi uygulamasıyla birlikte işlemin kısa sürede tamamlanması ve bununla birlikte acının önüne geçmesine yardım edilir. Dudak ve çevresine sürülen anestezik krem ile birlikte uyuşmalar başlar.
Dudak çevresi uyuştuktan sonra hazırlanan dolgu malzemesine geçilir. Dudak içine enjekte edilen dolgu uygulaması, yavaş ve dikkatli yapılır. Dudak içine sıkılan dolgunun eşit dağılması içinse uzman hekim parmağıyla bunu eşit dağıtır. Ardından dudak dolgusu işlemi sonlandırılır ve hasta sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilecektir.

Etkisi Ne Kadar Sürecek?

Estetik uygulamalarında dolgu maddesi kullanıldığı için bunlar uzun vadeli fakat geçici durumlar. Yani yapılan dudak dolgusu uygulamasının etkisi, değişkenlik gösterir. Kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi ve işlem sonrasında kişinin dikkat etmesi gereken hususlara göre değişim görülür. Ortalama olarak bir süre vermek gerekirse bunun; 6-12 ay arasında değişimi görülebilir. İğnesiz dudak dolgusunda ise daha uzun vadeli olur.

Doğal Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Doğal, dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak isteyen bayanlarla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda erkeklerinde tercihi olabiliyor. İnsanlar günlük yaşamda ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve isteklerine uygun çalışmalar yürütebilmek adına medikal estetik uzmanlarına başvurur.
Medikal estetik, ekonomik açıdan beklentileri karşılar ve etkili sonuçlar verirler. Bu sebepten dolayı dolgu uygulamaları her geçen gün artış gösterip, rağbet gören uygulamalardan bilinir. Ağrısız, etkili ve güvenilir olduğu için memnuniyeti karşılar.
İşlem öncesinde iyi bir araştırma yaparak bu konu hakkında bilgi sahibi olunur. Tecrübeli ve eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Güvenilir hekimlerden yardım almayı ihmal etmeden, akıldaki soruların giderilmesinde de büyük rol oynar.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2022

Özel sağlık kliniklerinde gerçekleşen dudak dolgusu fiyatları pek çok kişi tarafından merak edilir. Çünkü fiyat bilgisi, uygulamanın kesin olarak yapılıp yapılmayacağına yön veren konu başlığıdır. Fiyatlandırma bilgisi hakkında kesin bilgi vermek mümkün değil. Kliniğin tecrübeli ve eğitimli çalışanları, kullanılan ekipmanlar ve dolgu maddesinin kalitesine göre fiyatın belirlenmesinde rol oynar.
Birçok kriterin göz önünde bulundurup, fiyat listesinin belirlenmesi sağlanır. İşlem öncesinde kesin fiyat verilemez. Ortalama fiyat verilir ve kesin bilgi içermez. Kullanılacak dolgu maddesi miktarına göre fiyatın artış gösterip, değişkenlik göstermesini sağlar.
Ön muayene ile birlikte kullanılacak dolgu miktarının belirlenmesi sağlanır. Böylelikle güncel ve kesin fiyat bilgi verilerek, hastanın işlemi yaptırmasını belirler. Dudak Dolgusu Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.