ibrahimaskar.png

Glutatyon Tedavisi

Glutatyon Tedavisi Nedir?

Glutatyon Tedavisi ve c vitamini ile yaşlanmayı geciktirip daha sağlıklı yaşam sürdürme sağlanır. Yaşlanmayı önleyen ve içeriğinde yer alan üç aminoasitten meydana gelen peptidtir. İnsan vücudunun zarar görmesi, sıklıkla meydana gelen serbest radikallei ve toksik maddelerden dolayı vücut savunmasız kalır.
Vücudun sağlıklı bir şekilde korunabilmesi ve bunu kontrol altına alabilmek için güçlü antioksidan özelliğe sahip glutatyon tedavisi ve c vitamini kullanımı gerçekleştirilir. Günlük yaşamın stresi, kaygısı, tüketilen zararlı gıdalardan dolayı vücut savunmasız düşer. Bundan dolayı vücudun uzun süreli korunabilmesi ve oluşabilecek zararlı durumların önüne geçebilmek için önemli etken maddedir. İlerleyen yaş nedeniyle pek çok hastalığı beraberinde getiren ve bazı durumlarda bunun ölümle sonuçlanmasına sebebiyet veren durumlar olabiliyor.
Sağlık açısından önlem almak herkes için oldukça basit ve pratiktir. Glutatyon sayesinde kronik rahatsızlıklar, kalp ve damar rahatsızlıkları, bunama gibi problemlerin riski azaltılır. Vücutta var olan zararlı etkenlerin yanı sıra güçlü detoks etkisiyle birlikte doku onarımını sağlar. Zararlı etkenlere karşı olarak kişiyi korur. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir.

Glutatyon Ne İşe Yarar?

Vücudumuzun zaman içinde çeşitli nedenlere bağlı olarak zararlı etkenlere uğraması söz konusudur. Bu yüzden önlem alabilmek ve yaşlanmanın önüne geçebilmek adına glutatyon tedavisi ve c vitamini tedavisi uygulanır. Bağışıklık sisteminin en etkili şekilde korunması ve bununla birlikte daha genç görünüme sahip olabilmek adına başvurulan tedavi yöntemidir. Normal şartlar altında vücutta çok az miktarda bulunan ve ihtiyaç durumunda dışardan takviye alınarak, sorunun giderilmesini sağlayan guttasyondur.
Hemen hemen bütün hastalıklara karşı direnç arttırır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesiyle birlikte hastalıklardan korunmanın en pratik yolu olarak bilinir. Tedavinin aktifliğini arttırmak ve etkili olabilmesi için kişinin damar yolundan ilacın verilmesi gerekir. Böylelikle dışardan alınan takviyeyle birlikte kan dolaşımına hızlı bir şekilde katılır. Vücutta yer alan serbest radikalle büyük önlem alınır. Hücrelerin korunarak, oluşabilecek zararlı durumlara karşı destekleyici olur.

Glutatyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Vücudun her geçen gün biraz daha çöktüğü ve bundan kaynaklı olarak hastalıkları beraberinde getirdiğini görebilmek mümkündür. Güçlü antioksidan etkisine sahip olan glutatyon; gençlik iksiri olarak bilinir. Sağlığı en iyi şekilde koruyan ve güvence altına akan etkili yöntemdir. Pek çok hastalığın giderilmesini ve hafiflemesini sağlar. Hastanın damar yolundan verilen ilaç kısa süre içinde etkisini gösterir.

Glutatyon C Terapisi Nasıl Yapılır?

Glutayon uygulaması hastanın damar yolundan verilen tedavi yöntemidir. Normalde vücutta var olan ve azalması durumunda dışardan takviye ile dengelenen etkili yöntemdir. Elde edilen her kürün haftada bir kere uygulanması gerekir. Etkisini 5 hafta boyunca göstermesi mümkündür. Seans süresi yaklaşık olarak 10-20 dakika arasında değişkenlik gösterir.
İşlem uygulandıktan sonra hasta hemen taburcu edilir. Ek olarak yapması gereken bir durum söz konusu değildir. Hastanede yapmasına gerek kalmadığı için, kişi sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Uzman hekimin tavsiyelerine uyulması büyük önem taşır. Glutatyon tedavisi ve c vitamini takviyesi için senede iki kere yapılmasında bir soruna rastlanmaz.

C Vitamini ve Önemi

Bağışıklık sisteminin zayıf düşmesi sonucunda genelde hastalıkların ardı arkası kesilmiyor. Bunun için C vitamini tüketimi bu gibi sorunların önüne geçmek için oldukça faydalı olacaktır. Dışardan alınan C vitamini takviyesi ile birlikte bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bunun besinlerle almak mümkünken glutatyon tedavisi ve c vitamini şeklinde de alınabilir. Üç aminoasitten oluşan; sistein, glisin ve glutamin şeklinde karşımıza çıkar. Hastalıkların önüne geçmek, yaşlanmayı azaltmak, sağlıklı kalmak ve en önemlisi ise bağışıklık sistemini en iyi şekilde kuvvetlendirmek için kontrol altına alınır.

Glutatyon C Terapisinin Faydaları

Yaşlanma karşıtı olan, gençleşme iksiri olarak bilinen glutatyon tedavisi ve c vitamini bağışıklık sistemini güçlendirip, hastalıklardan korunmaya yardımcı olur. Vücuttaki glutatyonun azalması üzerine dışardan takviyesi yapılarak tekrardan hücrelerin korunması hedeflenir. Daha canlı ve genç bir görünüme sahip olmaya yardımcı olur. Stresi azaltır, gençleşmeyi sağlar, daha canlı ve parlak bir cilde sahip olunur. Uyku apnesi tedavisinde de tercih edilebilir.

Glutatyon Kullanım Alanları Nelerdir?

Sadece yaşlanmanın önüne geçip, daha genç görünmeyi sağlamaz. Aynı zamanda pek çok hastalığın tedavisinde tercih edilerek, sorunun önüne geçilmesinde yardımcı olur. Hastalıkların önlenmesi ve hafifletilmesinde etkili olduğu için yılda iki kere uygulanmasında bir soruna rastlanmaz. Kullanım alanları oldukça geniş çaplıdır. Kanser, karaciğer rahatsızlığında ortaya çıkan hücre hasarının azaltılması, otizm spektrum tedavisinde, insülin tedavisinde ve anti aging tedavisi için tercih edilir. Böylelikle eskiye göre daha dinç ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olunur.

Glutatyon Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Vücudumuzda var olan hücrelerin her biri için kullanılan antioksidan vardır. Yapılan araştırmalar sonucunda yaşlanmanın önüne geçmek ve hastalıkların seviyelerini düşürebilmek adına glutatyon tedavisinin etkili olduğuna ulaşılmıştır. Bu kadar büyük etkiye sahip olan glutatyon tedavisinin uzman hekim tavsiyesi ve kontrolünde yılda iki kere gerçekleştirilmesinde uygun görülür. İşlem süresi kısadır ve etki süresi yaklaşık olarak 5 haftaya kadar çıkabiliyor. Tek seans ile bir kürün uygulaması yapılarak tedavi gerçekelştirilir.

Glutatyon Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

Vücudumuz yaşam belirtisi verdiği ve bazı durumlarda beklenmedik sorunlarla karşı karşıya kalması durumunda etkili sonuç alabilmek adına glutatyon tedavisi ve c vitamini tedavisi yapılır. Bu gibi durumlarda vücutla savaşan sorunlara karşı güç koyabilme ve doğru şekilde korunabilmesini amaçlar.
Normal şartlar altında vücutta az miktarda bulunan glutatyon, dışardan takviyesi gerçekleştirilebilir. Fakat azalması ve sorunları beraberinde getirmesiyle birlikte bunun farkına varılabilir. Çünkü yaşlanma hızla artış gösterir. Beraberinde hastalıkları getirdiği için buna engel olmak zaman alacaktır. Yetersiz glutatyonda çok fazla doku hasarı meydana gelir.

C Vitamini Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

Vücudumuzda meydana gelen C vitamini eksikliği sonucunda mutlaka dışardan takviye alarak bunun dengelenmesi gerekir. C vitamini besinlerle alınan en etkili yöntemdir. Fakat daha sağlıklı sonuçlar almak ve yaşlanmanın önüne geçebilmek adına glutatyon tedavisiyle c vitamini takviyesi yılda iki kere tedavisinin gerçekleşmesi gerekebilir.
Ortaya çıkan C vitamini eksikliği pek çok şekilde fark edilebilir. Vücutta meydana gelen yaraların geç iyileştiğini, aşırı miktarda kilo artışı, vücudun çarpma sonucunda morarması, diş etindeki kanamalar, cilt lekelenmesi gibi ortaya çıkarak belirti verir. Bu belirtiler üzerine mutlaka uzman hekime danışarak doğru tedavinin uygulanacağından emin olmak gerekir. Böylelikle bağışıklık sistemini güçlendirip daha sağlıklı günlere devam etmeyi hedefler.

C Vitamini Eksikliğinde Hangi Hastalıklar Gelişir?

Vücudun bağışıklık sistemi zayıflarken pek çok hastalığı beraberinde getirdiğini görebilmek mümkündür. Bundan dolayı C vitamini eksikliğinde hastalıklar daha çok kendini belli eder. Bu hastalıklar; kişinin normalde var olan hastalığının artış göstermesi veya meydana gelen hastalık durumları olarak ele alınabilir. Bu hastalıklar; kanser, astım, kronik yorgunluk sendromu, yüksek tansiyon, saçların dökülmesi ve incelmesi, damar sertliği şeklinde ele alınabiliyor.

C Vitamininin Faydaları Nelerdir?

C vitamini, vücut için büyük öneme sahip olan takviyedir. C vitamini birden fazla etkiyi ve faydayı beraberinde getirip, hastalıklara karşı koymayı hedefler. Uzman hekim tarafından alınan C vitamini takviyesi, damar yolundan verilerek kronik rahatsızlık semptomlarının hafifletilmesi hedeflenir. Böylelikle fiziksel gücün arttırılması, felç ve inme hastalıklarının aza çekilmesi, kanserin önlenmesi ve tedavisinde kullanılması için çok büyük önem taşır.

Glutatyon Takviyesi Nasıl ve Ne Kadar Kullanılmalı?

Vücutta meydana gelen doğal glutatyon seviyesinin dengelenmesi, bağışıklık sistemini güçlendirip arttırmak için bulunur. Takviyesi oldukça kısa sürelidir ve etkisi büyüktür. Damar yolundan verilen ilacın etkisini yaklaşık olarak 5-6 hafta boyunca görme şansına sahip olunur. Uzman hekimin kontrolünde yapılması önemlidir. Böylelikle hastanın durumuna uygunluğu tespit edilir. Yılda iki kere yapılması uygun görülen bir tedavidir.

Corona Virüsüne Karşı Glutatyon ve C Vitamini Serumu

Son zamanlarda dünyayı etkisi altına alan ve bütün insanlığı etkileyen Covid-19 için C vitamini takviyesiyle birlikte tedavi ediliyor. ABD’nin New Yort kentindeki korona virüs hastalarına, aşırı dozda C vitamini takviyesini sağlayarak tedavilerini gerçekleştiriliyor. Yoğun bakımda bulunan hastaların gün içerisinde 1500 miligram şeklinde takviyesi yapılıyor. Gün içinde bunu 3-4 kere takviyesini gerçekleştirip tedavi sunulmuş oluyor. Aynı zamanda hastalığın ortaya çıktı Çin’de de bu tedavi uygulanmaya başlandı.

Glutatyonun Tedavisinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Pek çok hastalık için birden fazla tedavi yöntemi mümkündür. Bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla birlikte birden fazla hastalık ortaya çıkar. Bağışıklığın güçlendirilmesi ve ortaya çıkan hastalıkların tedavisini gerçekleştirebilmek adına da glutatyon tedavisi uygulanır. Kullanım alanlarına bakıldığı zaman Kanser, Alzheimer, Diyabet, Hiv, Kistik Fibrozis, Otizm, İnme, Parkinson, Huntington hastalığı, Lyma hastalığı gibi alanlarla kullanımı uygundur. Daha önce bu hastalıkların tedavisinde uygunluğu tespit edildiği için güvenli ve etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Glutatyon Eksikliği Yan Etkileri Nelerdir?

Glutatyon normalde vücudumuzda var olan ve zaman içinde azalabilen bir maddedir. Bu madde sayesinde hastalıkların önüne geçilir ve hafifletilir. Bağışıklık sisteminin etkili bir şekilde güçlendirmek için tercih edilir. Glutayon eksikliği olduğu durumlarda, bazı belirtiler kendini göstermeye başlar ve yan etkiler görülür. Bunlar; diş eti kanaması, stres, yaraların ve hastalığın geç iyileşmesi, kronik rahatsızlıklar artış gösterir. Glutatyon eksikliğinin giderilmesi için uygulanan tedavi sonrasında komplikasyon oluşumu veya riske rastlanmaz.

Glutatyon Tedavisini Kimler Kullanamaz?

Tedavi uygulanmadan önce hastanın tedaviye uygunluğu tespit edilir. Böylelikle oluşabilecek sorunların önüne geçerek daha sağlıklı sonuçların alınması hedeflenir. Bağışıklığı güçlendirmek için yapılan bu tedavide, aynı zamanda rahatsızlığı azaltmak ve gidermek için de yapılır. Kesinlikle hamilelik dönemi, emzirme dönemlerinde olan kadınlara uygun değildir. Aynı zamanda kemoterapi ve radyoterapi gibi dönemlerde olan kişiler için tedavi uygulanmaz. Kişinin sağlığını yeniden kazanması üzerine sonrasında yapılması uygundur. Yapılan tedavi sonrasında daha sağlıklı bağışık sistemine sahip olunur.

Glutatyon Tedavisi Fiyatları 2022

Glutatyon eksikliğini giderebilmek adına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi için dışardan takviye alınır. Bu takviyeler, insan vücudu için oldukça önemlidir. İşlem uygulanmadan önce hastanın rahatsızlığı göz önünde bulundurulur ve hastanın tedaviye uygunluğuna bakılır. Sağlığın kötü yönde etkilenmesi, kronik rahatsızlıkların ortaya çıkmasıyla birlikte uzman hekim tarafından tedavi etkili bir şekilde uygulanır.
Fiyatlandırma bilgisi merak konusu olabilir. Bu konuda kesin fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Tek bir seans ile işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Yılda iki kere iki farklı seansla yapılabilir olduğu için uzman hekim tarafından belirlenir. İşlemin yapılacağı sağlık merkeziyle iletişime geçerek detaylı ve güncel fiyat bilgisi alınabilir. Glutatyon Tedavisi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.