ibrahimaskar.png

Hifu

HIFU NEDİR?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) yani Yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason cilt toparlama ve cilt gençleştirme uygulamasıdır. Vücut deri katmanlarını hedef olan HIFU cerrahi bir müdahale değildir. Ameliyatsız yüz germe olarak da bilinen uygulama kolajen üretimi ve yenilenme sağlar.

HIFU Nasıl Yapılır?

Önce cilt temizlenir ve işlem yapılacak bölge haritalandırılır. HIFU başlığı ile haritalandırılan bölgeye uygulanır. HIFU başlığı ile cildin derin katmanlarına kontrollü olarak yüksek yoğunlukta ısı etkisi yapan ses dalgaları gönderilir. Esneyen liflerde sıkılaşma ve kolajen üretiminde artış meydana gelir.
Bu ısıtma işlemi en alt tabakadan yani kas fasyası tabakasından başlar, üste doğru sırayla derin dermis, yüzeyel dermiş ve epidermis tabakaları ısıtılır. Fasya tabakası ısının etkisi ile gerginleşir ve dokular sıkılaşır. Dermiş ve epidermis tabakaları da ısıtılma ile sarkmalar ve gevşemeler azalarak deri sıkılaşır, cilt canlılığı artar ve gözenekler küçülür.

HIFU Hangi Bölgelere Uygulanır?

Genellikle yüz bölgesi için uygulanan HIFU ihtiyacı olan tüm bölgelere uygulanabilir. Yüz, boyun, gıdı, dekolte bölgesi, bacak ve kol bölgesinde tercih edilir.

HIFU Ağrılı Bir İşlem midir?

Hafif ve orta derecede ağrılı bir işlem olan HIFU uygulanmadan önce anestezi içerikli kremler uygulanır. Bu şekilde işlem uygulandığında ağrı minimale indirilir. Eğer daha önce tedavi gören diş ve kemik varsa diş implantı, kanal tedavisi, hassas diş kökü ve diş köklerine yapılan uygulamalar olduysa bu kısımda ağrı biraz daha artabilir.

HIFU Önce Neler Yapılmalı?

İşlemden önce yüzde makyaj, krem, kapatıcı, güneş koruyucu varsa bunlar temizlenmeli.

HIFU Sonrasında Neler Yapılmalı?

HIFU sonrasında günlük hayata dönülebilir. Ancak dikkat edilecek bazı önemli konular vardır. Birkaç gün güneşten uzak durulmalı. Eğer dışarı çıkılacaksa mutlaka koruyucu kullanılmalıdır. Uygulamadan sonra yüzde hafif ödem meydana gelir. Ancak bu birkaç gün içerisinde yok olur.
HIFU tek seans yapılır. Ancak cilt durumuna göre 4-6 ay sonra bir seans daha uygulanabilir. Bunu hekiminiz cildinizin durumuna göre değerlendirir. Göz altı torbalanması ve kırışıklıkların giderilmesinde iyi bir sonuç almak için HIFU birkaç seans uygulanır. İşlem yaklaşık 30 dakika kadar sürer.

HIFU Fiyatları 2022

HIFU Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.