ibrahimaskar.png
kaş ekimi

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi, insan yüzünde istenen kaş yapısının elde edilmesi için yapılan işlemlerden bir tanesidir. İnsanların görüntüsünde kaşların önemi bir hayli büyüktür. Kalınlık, seyreklik, şekil ve benzeri unsurlara bağlı olarak herkesin farklı bir kaş görünümü olabilir. Kaş ekimi günümüzde kadın ya da erkek fark etmeksizin birçok insan tarafından tercih edilen bir işlemdir. Kolay ve etkili bir uygulamadır.

Kaş Ekimi Nedir?

Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken şeylerden birisi kaşlardır. Özellikle gözleri belirgin hale getirmesi açısından estetik anlamda önemlidir. Kaşların istenilen gürlükte ve şekilde olması için kaş ekimi uygulaması yapılıyor. Yüz hatlarının görünüşünde kaşların yeri büyüktür. Erkek ya da kadın ayrımı olmadan herkesin yaptırabildiği bu işlem son derece faydalı bir uygulamadır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekiminde farklı yöntemler kullanılması mümkündür. En yaygın olarak kullanılan yöntemlerin başında ise FUE yöntemi geliyor. Kişinin uygunluk derecesi kontrol edilerek yöntemin uygulanmasına karar verilir. İşlem öncesinde bir muayene gerçekleştirilir. Kaşın hangi bölgesinde daha fazla dökülme meydana gelmiş ise oraya daha çok yoğunlaşılır.
Bireylerin istekleri doğrultusunda kaş çizimi gerçekleştirilir. Yöntem kapsamında lokal anestezi altında ensenin alt kısmından ince kılların alımı yapılır. En ince kökler alınarak dikkatli bir şekilde muhafaza edilir.
Hastanın kaş bölgesinde tüylerin ekilmesi için uygun kanallar açılır. Daha sonra ise açılan bu kanallara ensenin alt kısmından alınan ince tüy köklerinin yerleştirilmesi sağlanır. Kaş ekimin genel uygulanma prosedürü bu şekildedir.

Kaş Ekimi Neden Yapılır?

Kaş ekiminin yapılmasının farklı nedenleri olabiliyor. Ancak temel nedeni ise dökülen kaşların yerine kaş ekilmesidir. Yani seyrek ya da az görünen kaşların daha yoğun olmasını sağlamak amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Aynı zamanda kaşların şekillendirilmesi amacı ile de kullanılan etkili bir yöntemdir. Kişilerin istedikleri kaç görünümüne sahip olmasını sağlayan bir uygulama olarak ön plana çıkar.

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

Genel olarak kaş dökülmesi yaşayan insanlara uygulanır. Dökülme yaşanan bölgede eğer yeniden kaş çıkmazsa bu yönteme başvurulur. Operasyon yapılacak bölge için ilk olarak bir ön muayene yapılır ve hem inceleme gerçekleştirilir hem de uygunluk kontrol edilir. Dökülmelerin yanı sıra daha şekilli ve dolgun kaşlara sahip olmak isteyenlere de uygulanır.

Kaş Ekiminin Faydaları Nelerdir?

Kaş ekiminin çeşitli faydaları bulunuyor. Öncelikle dökülen kaşların yeniden çıkmasını sağlar. Aynı zamanda kişinin yüzünün daha estetik olmasına katkıda bulunur. Kaş ekiminin bir diğer faydası ise kişiye özel görünüm elde edilebilmesidir. Kaşların şekillendirilmesi konusunda da etkili olan bir işlemdir. Bunların yanı sıra uygun maliyetli bir operasyon olması ile de avantajlıdır.

Kaş Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlemden sonra doktor tarafından verilen talimatlara eksiksiz bir şekilde uymak gerekiyor. İlk gün pansuman ve benzeri bakımlara çok önem verilmelidir. Bir süre kaşların su ile temasından da kaçınmak gerekiyor. Kaşınma gibi durumlarda sürtünme yapmamak için kaşımaktan da kaçınmak gereklidir. İşlem öncesi ve sonrası için doktorunuz tarafından sizlere gerekli bütün bilgiler verilecektir.

Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

Kaş ekiminin yan etkileri düşük ihtimalle ortaya çıkar. En sık meydana gelen yan etki ise genellikle ödem oluyor. Ödemin yanı sıra kızarıklık gibi yan etkiler meydana gelmesi de mümkündür. Aynı zamanda kaş ekimi yaptıran kişilerde enfeksiyon olması da olası yan etkiler arasında yer alıyor. Bir uzman tarafından uygulama yapılması halinde sonuçlar başarılı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Günümüzde birçok insan kaş ekimini çeşitli sebepler ile tercih ediyor. Dökülen kaşların yeniden çıkması, daha iyi bir kaş şekline sahip olmak, estetik kaygılar, seyrek kaşların daha dolgun olması gibi nedenler ile ekim yaptırılabiliyor. Bu noktada insanların aklına takılan çeşitli sorular olabilir. Kaş ekimiyle ilgili sıkça sorulan sorulardan bazıları şunlardır.

Ekilen Kaşlar İleride Renklendirilebilir Mi?

Kaş boyamak günümüzde birçok insanın tercih ettiği bir şeydir. Özellikle kadınlar tarafından daha fazla tercih ediliyor. Bu durumla ilgili ekilen kaşların ileride boyanıp boyanamayacağı merak konusu oluyor. Kaşlar boyanabilir ama bunun için iyileşme sürecinin tamamlanması gerekir. Yani ekim işlemi yaptıran kişiler iyileşme sürecinden sonra kaşlarını istedikleri zaman boyatabilir ve bunun bir sakıncası yoktur.

Düz Kaşlar İçin Kavis Verebilir Misiniz?

Kişilere kaş ekimi olarak adlandırılan işlem sadece dökülen kaşların yeniden çıkmasını sağlamak için yapılmaz. Aynı zamanda daha estetik ve şekilli kaşlara sahip olmak için de yapılır. Özellikle kavisli kaşlar yüzde daha iyi bir görünüm elde edilmesini sağlar. Düz kaşa sahip olan kişiler ekim işlemi kapsamında kavisli kaşlara sahip olabilir.

Kaş Ekiminden Sonra Kaş Piercingi Yapılabilir Mi?

Kaş ekiminden sonra kişilerin kaş üzerinde bir şeyler yaptırması genel olarak herhangi bir engel teşkil etmez. Ancak mutlaka iyileşme sürecinin tamamlanması gerekir. Yani iyileşme sürecinden sonra birçok farklı şey yapılabilir. Piercing de bunlardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Kaş ekiminden sonra iyileşme süreci tamamlanınca Piercing takmakta herhangi bir sakınca yoktur.

Ense Bölgesinden Alınan Saçlar Kaş Bölgesinde Çok Uzar Mı?

Kaş ektirmek isteyenler için kullanılan kıl kökleri ense bölgesinin altından alınır. Yani normal kaş kılları ile aynı değildir. Bu nedenle de doğal kaşa göre daha fazla uzaması mümkündür. Kaş ektiren kişilerin belirli bir uzamadan sonra kesmesi gerekebilir. Ancak bu normal ve abartılı olmayan bir durumdur ve rahatsız etmez.

Kaşlarımın Yoğunluğundan Memnunum, Şekil Değiştirmek İçin Bu Yöntem Uygulanabilir Mi?

Kaş ektirme sadece daha fazla kaşa sahip olmak için yapılmıyor. Bunun dışında estetik amaçlar ile kullanımı yaygındır. Kaşlarının yoğunluğundan memnun olan kişiler sadece şekilde değiştirme amacı ile de ekim işlemi yaptırabilir. Kaş ekimi ile daha keskin, düz, kavisli ve benzeri şekillerde kaşlara sahip olabilirsiniz. Muayene sırasında istediğiniz kaş yapısına göre çizim yapılır.

Kaş Ekiminde Enfeksiyon Riski Nedir?

Uygulama sonrasında en fazla merak edilen konulardan bir tanesi de enfeksiyon riski olup olmadığıdır. Yan etkileri arasında enfeksiyon bulunsa da bu çok düşük bir ihtimaldir. Uzman bir doktor tarafından steril ortamda işlem yapıldığı takdirde başarılı ve sorunsuz olur. Aynı zamanda uygulama sonrasında da hijyen kurallarına dikkat etmek önemli bir konudur.

Yaptığım Kaş Kontürünün Rengi Değişti. Yakın Bir Renge Ekim Yapılabilir Mi?

Kaş kontürünün rengi değişen kişilerin merak ettiği sorulardan bir tanesi yakın renklerde ekim işlemi yapılıp yapılamayacağıdır. Kaş ekimiyle kontür izlerinin tamamen kapatılması mümkündür. Bu sayede de kontürün rengi değişse dahi bu bir problem olmuyor. Rahat bir şekilde ekim işlemi ile izlerin kapatılması sağlanıyor.

İstediğim Kaş Şeklini Seçebilir Miyim?

Kaş ektirecek olan kişiler istedikleri kaş şeklini seçmekte özgürdür. İşlem öncesinde muayene ve tetkik yapılırken operasyonu yapacak olan doktora isteklerinizi bildirmelisiniz.
Bu doğrultuda da istediğiniz kaş şeklini seçmeniz mümkün oluyor. Kaş ekimi öncesinde muayene yapılırken ya da uzmanla görüşürken nasıl bir kaş şekline sahip olmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Kaş Ekimi Ne Zaman Gereklidir?

Kaşların dökülmesi birden fazla nedenle ortaya çıkabilir. Aynı zamanda kaşlarda büyümenin durması gibi sorunlar da ortaya çıkabilir. Kaşların fazla alınması gibi durumlarda ise kıl kökleri zarar görebiliyor. Kalıcı makyajdan dolayı bu bölgede yara izleri oluşabiliyor. Kaş ekimi bunlar ve benzeri şeyler olduğu zaman gerekli olan bir işlemdir.

Kaşlar Neden İncelir ve Dökülür?

Kaşların incelmesine ve dökülmesine neden olan farklı etkenler olabiliyor. Bu etkenlerin başında ise genetik faktörler gelir. Aynı zamanda çevresel faktörlerden dolayı da dökülme meydana gelebilir. Kaşlarda kullanılan kimyasallar, kalıcı makyaj malzemeleri gibi ürünlerin kullanımı da önemli bir sebeptir. Bunlardan dolayı meydana gelen dökülme ve incelme kaş ekimi ile düzeltiliyor.

Kaş Ekimi Şekil Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Kaş ekiminden önce uzman doktor tarafından kaş çizimi gerçekleştirilir. Bu çizim hem dökülme durumuna hem de kişinin nasıl bir kaş yapısı istediğine göre çizilir. Çizim sırasında isteklere göre hareket edilebildiği için kaş ekimiyle kaşlara şekilde vermek de mümkün oluyor. Operasyon sonrasında daha iyi bir kaş yapısına ve estetik yüz görüntüsüne sahip olmak mümkündür.

Kaş Ekim Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

İşlem sonrasında sonuçlar belirli bir süreç sonunda ortaya çıkar. Kişiler ilk 3 ayda gözle görülür bir yenilenme ve düzelme yaşar. Tam olarak istenen ve hedeflenen sonuçların ortaya çıkması ise 8 ila 12 ay kadar sürebiliyor. Bu süreç tam olarak yapılan işleme ve tercih edilen yönteme bağlı olarak değişebiliyor.

Kaş Ekiminde İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ekim yaptırmak isteyen kişilerin aklına takılan önemli konulardan bir tanesi ne kadar sürede iyileşme sağlanacağıdır. İyileşme süreci 4 ila 6 ay arasında değişiyor. Aynı zamanda uygulama sonuçları ise 12 ay sonrasında tamamen ortaya çıkar. Kaş ekimi sonrasında doktor tarafından söylenen şeylere uyulduğu sürece iyileşme süreci sorunsuz bir şekilde geçirilebilir.

Kaş Ekimi İle Düzeltilebilen Sorunlar Nelerdir?

Kaş ekiminin düzelttiği birden fazla sorun vardır. Öncelikle dökülen kaşların yeniden çıkmasını sağlar. Seyrek kaş yapısına sahip olanlarda boş bölgelerin doldurulmasını sağlar. Aynı zamanda kaşında şekil bozukluğu olanların bu bozukluktan kurtulmasında da etkilidir. Herhangi bir iz olması durumunda kapatılması da mümkün oluyor. Genel olarak bunlar ve benzeri sorunların düzeltilmesinde tercih edilir.

Kaş Ekiminin Ardından Kaşların Uzama Hızı Aynı Mı Olur?

Ekim yaptıran kişilerin ilk birkaç hafta içinde kıl köklerinde dökülme görmesi mümkündür. Buna genel olarak kırılma denir. İşlemden sonra kaşların uzama hızı ise değişkendir. Genel olarak 6 ila 12 ay arasında bir sürede uzama gerçekleşir ve yeni şekil oluşur. Ekimden sonraki ilk yıl daha hızlı bir uzama gerçekleşir.

Kaş Ekim Anlaşılır Mı?

Kaş ekiminin en önemli özelliklerinden bir tanesi doğal görünüme sahip olmasıdır. Yani genellikle anlaşılma ve benzeri durumlar söz konusu değildir. Alanında uzman bir doktor tarafından işlem yapıldığı takdirde sonuçlar daha başarılı olacaktır. Bu doğrultuda da mümkün olduğu kadar doğal görünen bir kaş yapısı ortaya çıkar. Doğal görünüme sahip olması sayesinde birçok insan tarafından tercih edilir.

Kaş Ekimi Fiyatları 2022

İşlemin fiyatları değişkenlik gösteren bir konudur. Öncesinde bir muayene yapılması gerekir. Bu muayenenin ardından doktor tarafından hangi yöntem ile ekim yapılacağı belirlenir. Aynı zamanda ne kadar kıl köküne ihtiyaç duyulduğu da fiyatları etkileyen bir diğer unsurdur. Doktor muayenesinden sonra sizlere fiyat teklifi sunulabilir. Kaş ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.