ibrahimaskar.png

Lazerle Yüz Gençleştirme

Lazerle Yüz Gençleştirme; Yüz cildinin yaşlanmasıyla beraber güneş ışığının da etkisiyle ciltte harabiyet oluşmaktadır. Yanlış güneşlenme ve güneş koruyucu kullanmama buna daha fazla olumsuz etki yapmaktadır. Ciltte kırışıklıklar ve lekeler meydana gelmektedir. Ciltteki meydana gelen bu değişikliklerin düzeltilip, cildin yenilenmesinde günümüzde lazer cihazı kullanılmaktadır. Yapılacak işlem 1-2 saat sürer. Bazen hastaya göre birkaç seans uygulanmalıdır. Hasta üç hafta içinde işine dönebilir, şişlik ve kızarıklık 6 aya kadar kaybolur. Güneşten korunma 6-12 ay kadar devam etmelidir.
Yıpranmalar yüz ve eller gibi güneş alan yerlerde daha fazla görülmektedir. Yanlış güneşlenme ve güneş koruyucu kullanmama buna daha fazla olumsuz etki yapmaktadır. Ciltte kırışıklıklar ve lekeler meydana gelmektedir.
Ciltteki meydana gelen bu değişikliklerin düzeltilip, cildin yenilenmesinde günümüzde lazer cihazı kullanılmaktadır. Lazerle yüz gençleştirme, lazer ışınları günümüzde tıbbın çeşitli alanlarında ve bazı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Lazer ışınları değişik kaynaklardan üretilmektedir. Ciltteki her sorunu tek bir lazerle çözmek mümkün değildir. Bu nedenle kullanım amacına göre değişik lazer cihazları yapılmıştır.

Uygulama sonrası, uygulama alanlarına açık yara tedavisi yapılır. Yüzde şişlik, gerginlik ve ağrı hissedilebilir. Hafif bir pansuman ve baş sarılabilir. İki gün sonra baş açılıp, pansuman değiştirilerek, iyileşinceye kadar takip edilir. Yüzdeki aşırı şişlik, pembe kırmızımsı renk değişiklikleri 3-6 ay kadar devam edebilir. Bir hafta sonra makyaj yapılabilir. Bazı hastalarda deride izler ve renk değişikliği görülebilmektedir. Bunlar ameliyat öncesinde iyi bilinmelidir.
Hasta üç hafta içinde işine dönebilir, şişlik ve kızarıklık 6 aya kadar kaybolur. Güneşten korunma 6-12 ay kadar devam etmelidir.

Her türlü lazer uygulaması tekrarlayan seanslara ihtiyaç duyar. Koyu tenli kişilerde lazer uygulamalarından sonra ciltte leke kalma olasılığı (%5) vardır. Yüz gençleştirmede kullanılan lazer türleri ise: Carbon dioxide lazer: derideki iyi huylu tümörlerin çıkarılmasında, kırışıklık tedavisinde, yüz gençleştirmede kullanılmaktadır. Erbium YAG lazer: damarsal kökenli kitlelerin çıkarılması ve yüz gençleştirme amacıyla kullanılmaktadır.
Nd-YAG lazer+KTP lazer: damarsal kökenli kitlelerin çıkarılması, yüz gençleştirme ve epilasyon amacıyla kullanılmaktadır. Bu cihazlar ile göz çevresindeki ve üst dudaktaki kırışıklıklar, hasara uğramış üst cilt tabakalarının uzaklaştırılması ile belli bir miktar azaltılabilmektedir. Bunların yanı sıra yüzdeki yara izleri ve renk değişiklikleri de lazer ile azaltılabilmektedir. Yaşlanmaya bağlı ciltteki kırışıklıkların kontrolü için de lazer uygulanmaktadır.
Lazer uygulamaları lokal anestezi altında yada diğer estetik cerrahi ameliyatlarında tamamlayıcı işlemi olarak da yapılabilir. Lazer, temel olarak ciltte yanık oluşturmaktadır. Bu da cildi enfeksiyonlara açık hale getirmektedir. Bu nedenle hastalara hem bakteriyel hem de viral enfeksiyonlara karşı korumak amacıyla lazer uygulaması sonrası estetik cerrahlar tarafından ilaçlarla tedavi verilmelidir. Oluşan yanık çok yüzeyel kontrollü bir yanıktır. Yapılacak işlem 1-2 saat sürer. Bazen hastaya göre birkaç seans uygulanmalıdır.

Lazerle Yüz Gençleştirme Fiyatları 2022

Lazerle Yüz Gençleştirme Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.