ibrahimaskar.png

Lipomatik

Lipomatik Nedir?

Lipomatik, günümüzde sıklıkla uygulanan estetik uygulamalarından biri olan bu yöntem, bir yağ aldırma uygulamasıdır. Vücudumuza şekil kazandırmak ve inatlı bölgesel yağlardan arınmak amacı ile uygulandığını biliyoruz. Lipomatik liposuction tedavisinde uygulanan ve yüksek hacimli olan bir yağ aldırma aleti olmaktadır.
Vücudun estetiğini bozan, zayıflama ve spor metotları aracılığıyla giderilmeyen bölgesel yağlar lipomatik ile titretişime maruz bırakılır ve yağlara vakumlama işlemi yapılır. Yüksek hacimli olması ile bütün bölgeler de yağların giderimi için büyük katkıları vardır. Vücuttaki yağ alımının eşit ve dengeli alınmasını sağlayan lipomatik ile doku hasarı da oldukça az olmakta en az hasar ile işlemler tamamlanmaktadır.
Tedavi süreleri diğer uygulamalara göre lipomatik yönteminde oldukça kısa süreli ve kolay olmaktadır. Lipomatik tedavi yönteminin avantajlarından biri de onun genel anestezi yerine lokal anestezi uygulanabilirliğin olmasıdır. Böylelikle lipomatik yöntem göğüs küçültme ve büyültme işlemlerinde de kullanılmaktadır.

Lipomatik Nasıl Yapılır?

Hekim tarafından detaylı muayene yapıldıktan sonra yağ alımı yapılacak alanın tespiti yapılır. Ameliyat şartı yani lokal veya genel anestezi yapma durumu yağ aldırılacak olan bölgenin dağılışı ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Lipomatik ile yüksek hacimli titreşim, yağ alınacak bölgeye verilmektedir. Böylelikle titreşim ile yağ katı halden akışkan yapıya dönüşür.  Yağ aldırma işleminde lipomatik kullanımının en büyük katkısı da bu olmaktadır.
Akışkan hale gelen yağları aldırma işlemi için doku üzerine küçük kesikler oluşturularak bu kesiklerden yağ çekimi sağlanır. Böylelikle deri üzerinde iz kalmamakta ve yağlardan bölge arınmaktadır. Lipomatik aracılığı ile yağ aldırma işlemi hızlı ve oldukça kolay şekilde gerçekleşir. Dengeli ve homojen yağ alımını sağlayan bu yöntem oldukça etkili ve ağrısız ameliyat sürecini geliştirmektedir. İnsanların duyamayacağı titreşimli ses dalgası ile yağ eritme ve yağ aldırma işlemlerinin en gelişmiş yöntemidir.

Lipomatik Kimlere Uygulanabilir?

Ergenliğini ve vücut gelişimini tamamlamış hemen hemen herkeste lipomatik uygulaması yapılabilmektedir.  Genel anestezinin gerekli olmaması ile bu yöntem diğer tedavi yöntemlerine göre oldukça geniş bir kitleye sahip olabilmektedir. Ayrıca cilt hassasiyeti olanlarında sık sık başvurduğu bir yöntemdir. İz bırakmayan ve acı oluşturmayan bu yöntem en çok kullanılan ve tercih edilen bir yağ aldırma tekniğidir.

Yağ Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Yağ aldırma yöntemleri gelişen teknolojiler ile birlikte çeşitlenmektedir. Yağ aldırma yöntemlerinden lipomatik ile yağ aldırma uygulanan en popüler yöntemdir. Başlıca yağ aldırma yöntemleri şunlardır:

  • Klasik liposuction; bıçaklı ve kesikli ameliyat yöntemidir. Yağ aldırmada kullanılan en eski yöntem olmaktadır.
  • Lazer liposuction; yağ aldırılacak bölgeye lazer ışınları uygulanarak yağların alınması işlemidir. Yağlar çekildikten sonra da lazer ile deri gerginleştirilerek estetik görünüm elde edilir.
  • Vazer liposuction; ultrason aracılığı ile yağ aldırma işlemidir. Kanüller kullanılarak yağ vücuttan dışarıya atılır.
  • Lazer lipoliz; tek seansta yağlar vücuttan atılır. En kısa iyileşme süresi olan yöntemlerden biridir.
  • Lipomatik; lipomatik cihazı aracılığı ile yağ aldırma işlemidir. Ayrıca genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan lokal anestezi ile tedavi görülmekte bu sebeple lipomatik tedavi sıklıkla tercih edilmektedir.

Lipomatik Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yağ aldırma işlemlerinden biri olan lipomatik ile yağ aldırma vücut endeksi 30 altı olan herkes tarafından uygulanabilirliği olmaktadır. Genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan yapılmasından dolayı her yaş grubuna gerekliliğinde yapılmakta ve vücut gelişimi tamamlayan herkes için uygulanmaktadır.

Lipomatik Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lipomatik yağ aldırma işlemi öncesinde sürekli kullanılan bir ilacın olması durumu ve daha önce geçirilmiş operasyonları uzmana mutlaka bildirilmesi gerekir. İşlem öncesinde sigara ve alkol tüketimi olmaması gerekmektedir. Şişkinlik ve ödem riskinden dolayı tuz tüketimi oldukça en aza indirgenmelidir. Kan sulandırıcı gibi operasyonu aksatacak ilaç tüketiminin kesilmesi gerekmektedir. En kolay uygulanabilirliği olan lipomatik cihazı kaliteli dokuya uygun bir alet olmaktadır.

Lipomatik İşleminin Avantajları Nelerdir?

Lipomatik işlem sonrasında korse kullanım süresi en az olan bir yöntemdir. Geniş bölge üzerinde ve homojen bir yağ alımını sağlar. İyileşme süresinin en kısa olduğu yöntem lipomatik ile yağ aldırma işlemidir.

Lipomatik İşlemi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Genellikle bir gün yatış süresi olan lipomatik işlem sonrası iyileşme oldukça hızlıdır. Ameliyat sonrasında yaklaşık iki hafta korse kullanımı faydalı olacaktır. Korse kullanımının katkısı yağ aldırılan bölgede ödem oluşmaması ve gerginlik kazanılmasıdır. İyileşme sürecinin hızlı olmasıyla hasta en kısa sürede gündelik hayatına devam edebilir. Bir veya beş gün içerisinde iş hayatına bile dönüş lipomatik yöntem ile mümkün.

Lipomatik İstanbul

Lipomatik yönteminin en kaliteli uygulaması İstanbul’da yapılmaktadır. Kalabalık nüfusa sahip olmasından da kaynaklı en çok talep İstanbul’dadır. Donanımlı ve en gelişmiş cihazların kullanımı ile İstanbul estetik uygulamaların başında gelir. Sağlık sektörünün lideri konumunda olan İstanbul’a diğer şehirlerden de lipomatik işlemi için gidiş epeyce olmaktadır.

Erkekler de Lipomatik Yaptırabilir Mi?

Lipomatik yöntem erkekler içinde kullanılabilmektedir. Erkeklerin özellikle meme bezlerindeki yağlanmaların alınması için başvurduklarını görürüz. Ayrıca erkeklerin sixpack ve adonis bölgeleri için son zamanlar da sıklıkla lipomatik uygulamasını görmekteyiz.

Lipomatik Ameliyatı Lokal Anestezi Mi, Genel Anestezi Mi?

Lipomatik yöntemde cerrahi bir kesik oluşmadığı ve alet aracılığı ile yağ aldırma işlemi yapıldığı için genel anestezi kullanımına gerek duyulmaz. Yüksek hacimli bir alet olan lipomatik ile yağın katı halden akışkan hale geçimi yağ aldırma işlemini oldukça kolaylaştırmakta böylelikle lokal anestezi ile yağların giderimi sağlanmaktadır. En basit ve herkese uygulanabilirliği olan lipomatik yöntemi genel anesteziyi gerekli kılmaz.

Lipomatik ile Yağ Aldırma Ne Zaman Sonuç Verir?

Yapılan yağ aldırma uygulamasının sonuçlarını görmek hastanın çabasına bağlıdır. Beslenme alışkanlıklarına ve yaşam biçimine özen oldukça önemli. Hareketsiz yaşam biçimi iyileşmenin ve sonuçlarının gecikmesine neden olur. Hafif hareketlerle egzersiz yapmak ve dengeli beslenmek ile ömür boyu istediğiniz ideal vücuda sahip olabilirsiniz. Tüm bu olumlu sonuçların elde edilmesi lipomatik yöntem sonrası sizlerin çabasına bağlıdır.

İşlem Sonrası Ortaya Çıkabilecek Etkiler Nelerdir?

Birçok işlemde olduğu gibi yağ aldırma işlemi sonrasında da bir takım etkiler ortaya çıkar. Bunlara örnek olarak şiddetli morarma, uyuşma, enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar ve ciltte döküntüler yaşanabilmektedir. Yağ aldırma işlemlerinden lipomatik yöntem riskin en düşük olduğu uygulamalardandır.

Lipomatik Yaptıranların Yorumları

Lipomatik işlemi sonrasında bu uygulamadan yararlananların yorumları oldukça olumlu yöndedir.

  • Hekimimin tavsiyesi ile bu yöntemle yağ aldırma da bulundum. Ağrı çekmeden kolaylıkla iyileşebildim. Herkese tavsiye ediyorum.
  • Korktuğum başıma gelmedi istediğim vücudu elde ettim.
  • Yağlarımdan dolayı hareketlerim yavaşlamıştı. Bu yöntem ile artık daha hızlı hareket edebiliyorum.
  • Kısa süren tedavim sonrasında iyileşmem ve işe başlamam da bir o kadar hızlı oldu.
  • Anesteziden çok korkuyordum. Çok şükür ağrısız kolaylıkla operasyon bitti ve şuan ki vücudumdan oldukça memnunum.

Başlıca lipomatik ile yağ aldırma işlemi için yapılan yorumlardır.

Lipomatik Fiyatları 2022

Sıklıkla başvurulan lipomatik yöntemi ile yağ aldırma işlemlerinde miktar yağ aldırılacak ve işlem yapılacak bölgeye ve genişliğe göre değişim göstermektedir. Yaptırmak istediğiniz işlem için bizlere ulaşıp fiyat bilgisi alabilirsiniz. Lipomatik Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.