Fue Saç Ekim

  • Havaalanı transferi
  • Ücretsiz muayene
  • Saç Analizi
  • Operasyon sonrası bakım
  • İstanbul’da Konaklama
ÜCRETSİZ BİLGİ TALEP FORMU
Bu Form ile Doç. Dr. İbrahim Aşkar'a estetik uygulamalar hakkında sorularınızı sorabilir ve danışabilirsiniz.
  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

5-7 saat

operasyon süresi

gerekmez

hastanede yatış

lokal

anestezi türü

aynı gün

işe dönüş süresi

3 gün

Türkiye'de kalma süresi

0 +
başarılı saç ekimi
0 +
yıllık tecrübe

FUE SAÇ EKİMİ

Saç ekimi ile dökülen saçların yerine saç nakli yapılabilmektedir. Saçın arka kısmında ensenin üst tarafındaki iki kulak arasında kalan saçlar yapısal olarak en son dökülen saçlardır. Bu nedenle saç ekim operasyonları bu bölgeden alınan saçlarla yapılmaktadır. Hasta uyutulmaya gerek kalmadan lokal anestezi yapılarak uzman estetik cerrahlar kontrolünde saç nakli gerçekleştirilmektedir. Bir, iki ya da üçlü gruplar halinde; bu bölgeden saçların alınıp, seyrekleşme görülen ya da kelleşen bölgeye ekimi gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi estetik cerrahların kontrolünde FUE yöntemleri ile yapılmaktadır.
Saçın arka kısmında ensenin üst tarafındaki iki kulak arasında kalan saçlar yapısal olarak en son dökülen saçlardır. Bu nedenle saç ekim operasyonları bu bölgeden alınan saçlarla yapılmaktadır. Hasta uyutulmadan lokal anestezi yapılarak uzman estetik cerrahlar tarafından saç nakli gerçekleştirilmektedir. Bir, iki ya da üçlü gruplar halinde; bu bölgeden saçların alınıp, seyrekleşme görülen ya da kelleşen bölgeye ekimi gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi estetik cerrahlar tarafından FUT ve FUE yöntemleri ile yapılmaktadır.

Fue yönteminde saç kökleri tek tek toplandığı için yapılan kesiler pek minik olduğundan hiç bir iz kalmaz. Böylelikle bu işlemden sonra hasta saçlarını yeniden sıfıra yakın kısa kestirebilir. Fut saç ekimi operasyonu yönteminde ise ince uzunda olsa iplik gibi de olsa iz kaldığı için hasta saçını bundan sonraki hayatında sıfır numara vurduramaz ve kısa saç kestiremez. Dolayısıyla saçını çok kısa kestiren hastalarımıza fue yöntemini tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Fut saç ekimi operasyonu yönteminin Fue den bir farkı ise bir cilt parçası alınacağı için cilt parçası alınan yöntemde saçın kısa kesilmesi gerekmez. Yani geldiği gibi hasta içeri girer ve çıkar küçük bir dikiş izininde olduğunu düşünürseniz bunun daima saçın altında saklanacağını unutmayınız. Diğer yöntemde Fue saç ekimi operasyonu dediğimiz yöntemde ise mecburen saçlar sıfır numaraya kazınır. Özellikle kadınlar saçlarını sıfır numaraya elbette kazıtmayı istemedikleri için Fue saç ekimi operasyonu kadınlara uygun bir yöntem değildir. Bu nedenle biz bayan hastalarımız için Fut erkek hastalarımız için Fue uygularız. Ayrıca saçlarını hiç bir zaman sıfır numaraya kestirmeyecek olan hastalarımız için Fut saç ekimi operasyonu yöntemini önerebiliriz.

Saç tedavileri arasında saç mezoterapisi, ilaçla tedavi, lazer tedavisi, manyetik alan tedavileri sayılabilir.

Saç ekimi sağlıklı saç köklerinin iki kulak arası mesafeden alınarak, başka bölgelerine başın nakledilme işlemidir. Saç ekimi bir kaç biçimde yapılabilir. En önemli ve tanınan Fue saç ekimi operasyonu yöntemi ile yapılmaktadır. Fue saç ekimi operasyonu dediğimizde anlayacağımız köklerin iki kulak arasında mesafeden teker teker alınarak yeni yerlerine yerleştirilmesi anlamına gelir. Fut saç ekimi operasyonu yöntemi ise kökler topluca şerit halinde çıkarılıp yerine bir dikiş koyularak kapatılır. Alınan şerit kökler teker teker nakledilir. En çok kullanılan Fue saç ekimi operasyonu yöntemi operasyonunda süre 6 – 7 saattir. Fue saç ekimi operasyonu yöntemi operasyonu ağrısız ve konforlu bir biçimde gerçekleştirildiğinden en çok tercih edilen yöntemdir.

ESTETİK OPERASYONLAR HAKKINDA BİLGİ ALIN

estetik operasyonlara ait öncesi sonrası fotoğrafları görmek ve estetik ameliyat fiyatlarını öğrenmek için
hemen bize canlı destek hattımıza tıklayıp yazabilirsiniz.