Soğuk Lifting

bölgesel yağ yakımı ve sıkılaşma...
  • Kişiye özel uygulama
  • Ücretsiz muayene
  • En güncel uygulamalar
  • Hasta bilgilendirme
ÜCRETSİZ BİLGİ TALEP FORMU
Bu Form ile Doç. Dr. İbrahim Aşkar'a estetik uygulamalar hakkında sorularınızı sorabilir ve danışabilirsiniz.
  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

30-45 dk

uygulama süresi

8 seans

uygulama tavsiyesi

gerektirmez

anestezi türü

aynı gün

işe dönüş süresi

-

Türkiye'de kalma süresi

0 +
estetik operasyon
Turkey Medical Health Tourism Istanbul
Health Tourism

Soğuk Lifting Nedir?

Soğuk lifting vücudunuzdaki bölgesel yağlardan kurtulmanızı sağlayan günümüzde uygulanan yeni bir tekniktir. Yılların getirmiş olduğu yüz ve vücuttaki sarkmalar, selülit ve cilt gençleştirme tedavisinde uygulanan bir teknik olan soğuk lifting, bel, karın, meme, popo bölgesinde oluşan çatlaklar içinde uygulanmaktadır.

Soğuk lifting (soğuk radyofrekans) ile soğuk uygulama için sıfırın altında bir soğukluk elde edilir. Soğuk lifting böylece sıcak-soğuk etkisi oluşturur. Soğuk lifting de derin dokuda ısı artışı deride de soğuk uygulama deride şok etkisi yapar ki, bu termik şok deride gerginlik oluşturur ve damarlarda genişlemeye yol açarak, deride oksijen artışı ile derinin detoksunu sağlar. Ayrıca termik şok etkisi doku kontraksiyonu, kollajen ve elastin üretiminde artış sağlayarak, kansız ani lifting etkisi yaratır. Soğuk lifting sıfırın altında yapıldığı için daha fazla enerji verir ve daha etkili, hızlı ve güvenli sonuçlar verir.
Soğuk lifting ile yıllarla ortaya çıkan yüz ve vücut gevşekliği, selülit, cilt gençleştirme, bölgesel yağlanmanın rahatlıkla üstesinden gelinebilir. Soğuk lifting kollajen ve elastin üretim artışı sağlarken, aynı zamanda yağ yıkımını da arttırır ve böylece dermis yapısını güçlendirip, subkütan yağ dokusunu eritir, ayrıca subkütan yağ dokusunun dolaşımını arttırarak yıkılan yağın ve toksik maddelerin atılımını kolaylaştırır. Bu etki mekanizmasının sonucu soğuk lifting selüliti azaltır; vücut hacmini azaltıp, şekillendirir; cildi gençleştirir; gevşekliği azaltırken, doku tonusunu arttırır.
Yapılan araştırmalar sonucunda soğuk liftingin etkilerinin uzun ömürlü olduğu görülmüştür. Ağrının gözlemlenmediği, kansız ve işlem sonunda etkisi çabuk görülen soğuk lifting yılın her zamanında ve her türlü deri tipine uygulanabilmektedir. Soğuk liftingin uygulamasının yapılamayacağı durumlar ise kalp pili, deri kanseri, hamilelik, emzirme, metal veya silikon implantlar, kortizon tedavisi, dermatit, epilepsidir. Bu nedenle mutlaka UZMAN DOKTOR KONTROLÜNDE yapılmalıdır. Soğuk lifting sırasında ve sonrasında 2 litre su alımı tavsiye edilir. Soğuk liftingin seansları 5-8 arasında değişirken, seanslar arası yaklaşık 7 gündür.

ESTETİK OPERASYONLAR HAKKINDA BİLGİ ALIN

estetik operasyonlara ait öncesi sonrası fotoğrafları görmek ve estetik ameliyat fiyatlarını öğrenmek için
hemen bize canlı destek hattımıza tıklayıp yazabilirsiniz.