ibrahimaskar.png
tıraşsız saç ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Tıraşsız Saç Ekimi, fue ve dhı yöntemiyle birlikte  gerçekleştirilerek, saç problemine son vermeyi sağlar. Saçların üst, ön ve yan kısımlarına tıraş uygulaması yapmadan, saç şeklinin korunmasını sağlayan tedavi yöntemi arasında yer alır.
Sadece başın arka bölgesi hedef alınarak tıraşlanır. Donör ve işlem bölgesinde saçların kamufle olması ve saç ekiminin doğru bir şekilde yapılması sağlanır. Özellikle uzun saçlara sahip olan kişiler için uygun olan tedavi yöntemidir.
Güvenilir ve tecrübeli hekimler tarafından işlemin yapılması durumunda istenilen sonuç alınacaktır. İki farklı yöntemle yapılabilir özelliği olduğu için kişiye uygun olanı seçilir ve analizler sonucunda planlama yapılarak tedavi uygulanır. Daha çok kadınların tercih ettiği tıraşsız saç ekimi başarılı sonuçlar vermektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İşleme karar verdikten sonra hastanın uzman hekim tarafından ön muayenesi gerçekleştirilir. Saç ekimi hakkında detaylı bilgiye sahip olduktan sonra işlem ve donör bölgesi tespit edilir.
Kullanılacak yönteme karar verdikten sonra gerekli olan hazırlıklar sürdürülür. Operasyon öncesinde lokal anestezi uygulaması yapılarak işlemde hastanın ağrı çekmesinin önüne geçilir.
Greftler toplanır ve ardından kanallar açılır. Açılan kanallardan sonra saç nakli gerçekleştirilir. Saç ekiminin doğru açılarda ve mesafelerde yapılması uygun görülür. Saç ekimi yapıldıktan sonra tedavi tamamlanmış olur.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi kendi arasında farklı tedavi ve yöntemlere ayrılabilir. Burada gerçekleştirilen tıraşsız saç ekimi işleminde iki farklı yöntem kullanılabilir. Fue ve Dhı yöntem olarak sınıflandırılır.
İşlem öncesinde hastanın durumu hakkında analizler yapılarak planlama gerçekleştirilir. Kullanılacak yöntem, uzman hekim tarafından belirlenerek gerçekleştirilir.
Fue tekniği; genelde tek seans ile sınırlandırılır. Toplanan greft sayısı yaklaşık olarak 4000 kadardır. Yapılan her saç kökünün ekimiyle birlikte 1-3 kıl kökü çıkmaktadır. Dhi tekniği; burada da tek seans ile işlemi tamamlamak mümkündür. İşlemde toplanan greft sayısı 3000 civarıdır. Fue tekniğine göre biraz daha az kıl kökü toplanır. Aynı zamanda her bir kıl kökünden 1-3 kıl kökü çıkmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimini Kimlere Yapılır?

Saç problemleri, günlük yaşamda önüne geçilemeyecek durumlardan biridir. İşlem öncesinde hastanın ön muayeneden geçmesi ve problemin giderilebilmesi için planlamanın gerçekleşmesi gerekir. İşlem öncesinde hastanın işleme uygunluğu tespit edilir.
Kronik rahatsızlıklar, ciddi sağlık problemleri, cilt enfeksiyonları gibi hastalıkların ortaya çıkmasıyla birlikte işlemin uygulanması mümkün değildir. Öncelikle hastanın rahatsızlığı giderilebilmesi için zamana ihtiyaç vardır. Giderilen hastalığın ardından hastaya randevu verilir ve işlem yapılır.
Tıbbi prosedür gereğince, hastanın 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Çünkü ihtiyaç bir operasyonu barındıran tedavi olduğundan dolayı, kişinin gelişim sürecini tamamlamış ve reşit olması gerekir. Bu sayede alınacak sonuçların etkisini görebilme şansı yakalanır. Saç problemi genelde 30 yaş üstü bireylerin çok sık karşılaştığı problemlerden biri haline gelir. Bu yüzden işlemin daha uygun olduğu yaş aralığı 30-60 olarak bilinir. Erkeklerin ve kadınların güvenilir hekimler tarafından aldığı hizmet sonucunda işlemlerini gerçekleştirebilecektir.

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Kadınların uzun saçlı olmasından kaynaklı olarak tercih ettiği tedavi yöntemleri olarak bilinir.
Buna istinaden uzun saçlı olmanın avantajlarıyla birlikte iyileşme sürecinin kısa sürdüğü bilinir. Yapılan saç ekimi, çok fazla belli olmaz ve kişinin bu durumu kamufle etmesi mümkündür.
Diğer yöntemlere göre biraz daha etki oranı yüksektir. Kişinin sosyal yaşama dönmesi kısa sürede tamamlanacağından dolayı büyük avantaj sağlar.

Tıraşsız Saç Ekimi Dezavantajları

Kadınlar tarafından çok fakat genel olarak bakıldığında biraz daha az tercih edilen tedavi yöntemidir. Bundan kaynaklı olarak işlemin uzman hekim tarafından yapılmaması durumunda başarısız sonuç alma durumu yüksektir.
Hijyenik ortamlarda yapılmaması durumunda risk oranı yüksektir. Operasyondan sonra enfeksiyon kapma durumu çok fazla olacağından dolayı mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor.
Tıraşsız saç ekimi emek ve sabır gerektiren tedavi olduğu için kişinin bu durumu bilip, tedaviyi gerçekleştirmeli.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonuçları

İki farklı yöntemle yapılabilen tıraşsız saç ekimi operasyonundan sonra etkili sonuç alabilmek için mutlaka uzman ve güvenilir hekim tarafından işlemin yapılması uygun görülür. Yıllardan beri tercih edilen saç ekimi tedavisi, pek çok kişi tarafından etkili sonuç alındığından dolayı tercih edilme oranı artış gösterir.
Erkeklerin yaşadığı kellik, kadınların ise yaşadığı seyrek saç problemi; zaman içinde öz güven kaybının yaşanmasına ve saç kaybına neden olur. Bu iki durum ele alınırken kişinin başvuracağı tedavi yöntemleri devreye girer. Geçmişten günümüze kadar devam eden; ülkemizde ve dünyada tercih edilen tedavi yöntemi sayesinde artık daha gür saçlara sahip olunacaktır.
Çok büyük adımların atılması ve uygulamanın başarılı sonuçlanması üzerine kişi beklentisini en iyi şekilde karşılamış olur. İşlem öncesinde ve sonrasında uzman hekimin verdiği talimatlara uyulmasıyla birlikte çok iyi sonuçlar alınmış olur. Tıraşsız saç ekimi ile birlikte alınan sonuçlar her zaman etkili olduğunu söylemek mümkündür. Mutlaka uzman hekimin verdiği talimatlara dikkat edip, yerine getirilmesi sağlanmalı. Bu sayede kişi, istediği sonucu elde edecektir.

Tıraşsız Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Tedavi, iki farklı yöntemle gerçekleştirildiğinden dolayı bu konuda bilgi sahibi olmak gerekir. Aksi durumlarda kişinin endişeleri ve korkuları artış gösterebilir. İşlem öncesinde yapılan detaylı araştırma, kişinin daha fazla bilgiye sahip olması ve bundan kaynaklı olarak işlemi gerçekleştirmesi gerekecektir. Güvenilir ve uzman hekimler tarafından işlemin yapılacağından emin olmak için sağlık merkezleri ile görüşme yapılır.
Yüz yüze görüşme sonucunda akıldaki soru işaretlerinin ve işlemin yapılacağı alan hakkında bilgi sahibi olunur. Uygulamanın gerçekleşmesine karar verdikten sonra genelde 2 hafta sonrasına randevu verilmektedir. Randevunun iki hafta sonrasına verilmesinin amacı ise; tüketilen gıdaların, ilaçların kullanımına ara vermektedir.
İki hafta sonrasına verilen randevu için bazı hususların dikkate alınması gerekir. Alkol, sigara, bitki çayı tüketimine ara verilir. Özellikle düzenli kullanılması gereken ilaçlar varsa bunu uzman hekime bildirmek ve bilgilendirmek gerekir. Kan sulandırıcı ilaçların tüketimine ara verip oluşabilecek sorunların önüne geçilmesi büyük fayda sağlayacaktır. İşlem gününde donör ve işlem bölgesinin temiz olduğundan emin olunur. Kesinlikle saç kremi, saç spreyi gibi kimyasal kozmetik ürünlerin kullanılmaması gerekiyor. Toplanan greftlerin heba olma durumu mümkün olacağından dolayı operasyonun ertelenmesine ihtiyaç duyulacaktır.

Kısa Saçlı Erkek ve Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekimi

Kadınların ve erkeklerin aksesuarı olarak bilinen, kişinin yüz anatomisini öne çıkarmaya yardımcı olan saçın dolgun olması; kişiyi ön plana çıkartır. Fakat çeşitli nedenlere bağlı olarak saç problemi zaman içinde ve özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte seyrek saça dönüşmeye başlar.
Seyrek saç problemi, erkeklerin ve kadınların sıklıkla karşılaştığı ortak problemdir. Buna uygun olarak tedavi amaçlı olarak saç ekimine başvurulur. Saç ekimi tedavileri ve yöntemleri bakımından sınıflandırılabilir. Böylelikle kişiye uygun olan işleme daha doğru bir şekilde karar vermeye yardımcı olur.
Burada yer alan tıraşsız saç ekimi uygulaması ile birlikte ön, yan ve kafanın üst kesimi temel alınarak saç ekimi yapılır. Toplanan greftler genelde saçın olduğu ve kolay kamufle edilen bölgeler olacak şekilde seçilir. İşlemde kısa saçın uygulaması pek fazla mümkün olmayabilir. Çünkü kısa saç ile donör bölgesinin kamufle edilmesi pek mümkün olmayabilir. Saçın uzunluğuna göre saç ekimi yapılabilir. Kişinin isteği ve uzman hekimin durumu uygun görmesiyle birlikte tedavi gerçekleştirilebilir. Alınan önlemler ve gerekli olan planlama yapıldıktan sonra çalışmalara başlanır.

Uzun Saçlı Kadınlarda ve Erkeklerde Tıraşsız Saç Ekimi

Genel olarak bakıldığında kadınlarda ve erkeklerde uzun saçlı olmanın avantajları arasında tıraşsız saç ekimi yer alıyor. Donör bölgesi olarak genelde ense tarafı baz alınarak işlem gerçekleştirilir. Kadınların uzun saçlı olması, genelde uygulamadan daha fazla faydalanma olayı oluyor.
Yani sıklıkla kadınların tercihi olduğu için donör bölgesinin kamufle edilmesi daha mümkündür. Parmak ucu kadar uzun saç teline sahip olmak gerekir.
Bu sayede yapılan işlemin daha etkili olması sağlanır. Operasyon sonrasında ilk altı ay sonrasında daha gür saçlara sahip olunur. Böylelikle hem kişinin öz güvenli olması hem de daha doğal saçlara sahip olması sağlanır.

Tıraşsız Saç Ekimi İle Tıraşlı Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Gerçekleştirilen tıraşsız saç ekimi diğer yöntemlere göre kötü görüntü oluşumunun önüne geçilir. İşlem bölgesi ile donör bölgesinin kamufle olmasında rol oynar.
  • Burada biraz sabra ihtiyaç vardır. Zorlu ve etkili bir yöntem olduğu için hastanın sabırlı olması gerekir.
  • Daha az tercih edilen tedavi yöntemi olduğundan dolayı fiyatlandırmada değişim görülür.
  • Sıklıkla kadınların tercih ettiği tedavi yöntemi olarak bilinir. Çünkü ense tarafından toplanan greftlerin kamufle olması, kadınlarda oranla daha yüksektir.
  • İyileşme süreci diğer tedavi yöntemlerine göre daha kısa sürer. Bu yüzden avantaj sağlayan operasyon bilinir.

 Tıraşsız Saç Ekimi Yorumları

  • Yaptığım saç ekiminin bu kadar etkili olabileceğini düşünemedim. Tam anlamıyla tıraşsız bir işlem olacağını düşünmüştüm. Fakat ense tarafından yapılan tıraş ile birlikte saç ekimi gerçekleştirilirdi. Açıkçası bu durum beni çok telaşlandırmıştı. Yapılan işlem sonrasında aldığım sonuçtan sonra iyi ki yaptırdım diyorum.
  • Uzun süren araştırmalarım sonucunda en iyi ve en etkili olan saç ekiminin tıraşsız olduğu bilgisine ulaştım. Yapılan işlemde donör bölgesinin daha kolay gizlenmesi sağlandı. Böylelikle kalın ve canlı kıl köklerimden saç ekimi yapıldı.
  • İşlem öncesinde yapılan araştırma belki de operasyonun etkili olması için yarısını karşılar. Bir uzman hekim ne kadar iyi ve tecrübeli ise alınan sonuçlar o kadar güzel ve muhteşem oluyor. Yaptırdığım saç ekimi sonrasında benimle çok yakından ilgilendiler. Keşke daha önce yaptırsaydım diyorum ama yine de etkili sonuç aldığım için mutluyum.
  • Kadınlar için en doğru saç ekimi bence tıraşsız olandır. Ne eksik ne de fazla.
  • Arkadaşımın yaptırdığı saç ekimi benim hoşuma gitti fakat bir türlü cesaret edipte operasyondan faydalanamadım. Şu an ise boşa geçen zamanım için üzülsem mi yoksa aldığım etkili sonuçlara mutlu mu olsam bilemedim.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları 2022

Saç dökülmesi, saç seyrelmesi, kellik gibi problemlerde saç ekimi operasyonu çok etkili bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Özellikle uzun saça sahip olan bireylerin, ön yan ve üst kafaya yaptıracağı saç ekiminde en etkili sonucu tıraşsız saç ekimi verir. Kafanın arka kısmından alınan greftlerin kamufle edilmesi daha mümkündür. Uzun saç ile birlikte donör bölgesi daha etkili bir şekilde kapatılmış olur.
İşlem öncesinde mutlaka fiyat bilgisi alınmalıdır. Çünkü yapılan ön muayene ile birlikte hangi teknik yöntemin kullanılacağı ve toplanacak olan greft sayısına karar verdikten sonra fiyat bilgisi verilebilir.
Her sağlık merkezinin kendine göre belirlediği fiyat listesi mevcuttur. İşlemin yapılacağı sağlık merkeziyle görüşme yapılarak, detaylı bilgi alınabilir. İşlem öncesinde alınan fiyat bilgisi ve sağlık merkezinin güvenilirliği göz önünde bulundurularak operasyona karar verilmesi uygun görülür. Tıraşsız saç ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.