ibrahimaskar.png
vaser liposuction

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction, ultrason enerjisi yardımı ile yağ hücrelerini hedef alarak bu hücrelerin parçalanmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Klasik liposuction işleminden farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Kullanılan cihaz yardımı ile doku seçiciliği özelliği vardır. Bu sayede diğer dokulara saygılıdır ve herhangi bir zarar vermez.

Kol, boyun ve yüz bölgesinde bulunan yağlar kişi olduğundan yaşlı gösterir. Estetik açıdan da özgüven eksikliğine nede olur. Bu nedenle hassas bölgelerde biriken yağlardan kurtularak kendinizi daha estetik ve güzel hissedebilirsiniz. Doğru uygulamalar sayesinde olduğunuzdan daha genç ve dinamik görünebilirsiniz.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Uzun süren diyetler ve yorucu egzersizlere rağmen bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişiler vaser liposuction işlemini yaptırabilir. Genel sağlık durumu yerinde olan, cilt hastalığı bulunmayan ve kontrolsüz diyabeti olmayan kişiler tedavi için uygundur. Kronik rahatsızlığı olan kişiler tedavilerini düzenlenen hekimlerden izin alarak bu uygulamayı yaptırabilirler.

Vaser Liposuction Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Doğru cihaz ile yeterli seans sayısında uygulandığı takdirde hastalara büyük avantajlar sağlar. İlk olarak vücutta bulunan yağ kütlesini dengeli olarak vücuda dağıtır ve estetik bir profil oluşturur. Jinekomasti sorunu olan erkekler için cerrahi operasyona gerek bırakmayan bir tedavidir. Selülit görüntüsünü birebir yok etmese bile kalça yağlarının azalmasını sağlayarak cildi gençleştirir. Direk kilo verme tedavisi olmasa da zayıflamaya yardımcıdır. Vaser liposuction tedavisinin avantajlarından yararlanabilmek için uzman hekimler tarafından tedavi görmek önemlidir.

Vaser Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar;

  • İşlemden sonra en az 3 hafta düzenli korse kullanılmalıdır. Korse vücudun yeni şeklinin oluşmasını ve daha hızlı sıkılaşmasını sağlar.
  • Ödem oluşmasını engellemek için bol sıvı tüketilmelidir.
  • Dengeli beslenme ve düzenli egzersiz yapılmalıdır. Aksi halde bölgesel yağlanma tekrarlayabilir.
  • İşlem bölgesinde kızarıklık ve şiddetli ağrı fark edilirse işlemi yapan hekime gidilmelidir.

Sıraladığımız kriterlere dikkat edilirse hem işlem etkisi artar hem de iyileşme süreci daha konforlu bir hale gelir.

Vaser Liposuction Sorunlu Bölgeye Nasıl Etki Eder?

Minimal invaziv tekniği ile çalışır. Ses dalgaları bölgesel olarak toplanan yağ depolarının ısınmasını ve çözünmesini sağlar. Ultrason enerjisi cilt altı dokulara kadar ilerler ve bu alandaki yağ hücrelerini harekete geçirir. Seans süresi boyunca sadece sorunlu bölgedeki yağ dokularını hedef alır. Diğer cilt hücrelerine herhangi bir etkisi bulunmaz. Cildin nem dengesini bozmaması ve hasar oluşturmaması nedeni ile güvenilir vücut şekillendirme teknikleri arasında ilk sırada yer alır.

Vaser Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Bölgesel yağlanma sorunu bel, basen, kol, kalça ve boyun bölgesinde sık karşılaşılan bir bölgelerdir. Bu nedenle tedavi en sık bu alanlara uygulanır. Bu alanların dışında yüz bölgesindeki yağlanmadan rahatsız olan, nazolabial çizgisi bulunan ve alın estetiğinde sorun olan kişilerde yüz bölgelerinde bu tedaviyi yaptırabilirler. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak nazolabial dolgularda sorunlar ortaya çıkar bu

Vaser Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Bölgesel depolanan yağların büyük bir kısmı bu teknik sayesinde yok edilir. Özellikle kullanılan cihaz yeni teknolojiye sahip ise ilk seansta bile büyük bir etki ortaya çıkar. İşlemin etkisi uzun yıllar devam eder. Ancak tedavi gördükten sonra beslenme düzenine dikkat etmeyen ve hareketsiz yaşam tarzına sahip olan kişiler hızlı kilo alabilirler. Ani ve aşırı kilo alma gibi durumlarda işlem etkisi kaybolur ve tekrar bölgesel yağlanma olur.
Dengeli beslenme ve düzenli spor yapmak sadece fit ve estetik görüntünün oluşmasına neden olmaz. Sağlıklı ve kaliteli yaşamak için de dengeli beslenmek çok önemlidir. Bölgesel yağlar genel olarak estetik kaygılara neden olan bir durum olsa da diyabet ve hipertansiyon gibi hastalıkların oluşmasına neden olur. Bu nedenle hem sağlıklı yaşamak hem de bölgesel yağlardan kurtulmak için mutlaka dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz.

Vaser Liposuction Ameliyatı Sonrası Hastanede Yatmak Gerekir Mi?

İşlem sırasında yağ hücreleri çıkartıldığı için vücutta bir sıvı kaybı olması söz konusudur. Bu nedenle oluşan bu sıvı kaybının yerine konması için damar yolundan sıvı tedavisi gerekir. Bu nedenle işlemin yapıldığı gün 1 gece hastanede yatışı tavsiye edilir. Bazı kurumlar kazanç elde etmek için daha fazla sürede hastanede yatış gerekli olduğunu söyleyebilir. Bu nedenle fiziki muayene işlemi için doktora gittiğinizde hastanede yatış süresi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vaser Liposuction İşleminin Diğer Liposuction Tekniklerine Göre Üstünlüğü Nedir?

Klasik liposuction işlemi uygulandığı bölgelerde yağ hücreleri dışındaki dokulara zarar verebilir. Yağ hücrelerini direk olarak vakumladığı için bölgede çukurluklar oluşturur. Morarma ve şişliklerin geçmesi için iki hafta gibi uzun bir zaman gerekir. Vaser liposuction tekniğinde bu sorunların hiç biri oluşmaz. Özellikle yağları sıvı hale getirerek aldığı için cilt yüzeyinde deformasyon görülmez.

Vaser Liposuction Estetik Ameliyatlarla İle Birlikte Uygulanabilir Mi?

Kol germe, jinekomasti ve diğer cerrahi operasyonlar ile birlikte sorunsuz bir şekilde uygulanabilir. Estetik operasyonlar sırasında daha iyi başarılar elde edebilmek için ek tekniklerin desteğine ihtiyaç duyulur. Bu teknik genellikle tüm estetik cerrahi operasyonlarda tercih edilen bir tekniktir.
Cilt sarkması durumlarında özellikle kilosu ya da bölgesel yağlanması olan kişilerde tek başına cerrahi tedavi istenen fit görüntünün oluşmasında yeterli değildir. Cilt altındaki yağ hücrelerinin alınması sarkan derinin toparlanması için kombine tedavilerin uygulanması gereklidir.

Vaser Lipiosuction Sonrası Ne Kadar Süre Korse Giymeliyim?

Korse kullanımı hekim tarafından önerilir. Genellikle 2- 3 hafta arası kullanım vücudun şeklinin oluşmasında yeterlidir. Doktor kontrolünde doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca mutlaka doğru korse modeli kullanılmalıdır. Korse kullanımı rahat bir durum değildir. Ancak iyileşme süresinin kısalması ve vücudun istenilen forma daha kolay ulaşması için kullanımı önemlidir. Bu nedenle konfor aramadan vücut şekline kavuşmak için mutlaka özen gösterilerek kullanılmalıdır.

Vaser Liposuction Tekrarlanabilir Mi?

İşlemin kalıcılık etkisi kişiye göre değişiklik gösterir. İşlemden sonra ne kadar özen gösterilirse gösterilsin bazı kişilerin genetik yapıları nedeni ile bölgesel yağlanma artabilir. Böyle durumlarda ilk olarak doktor kontrolü önerilir. Doktor tarafından uygun görülürse tedavi tekrarlanabilir.

Vaser Liposuction Ne Kadar Sürer? Etkisini Ne Zaman Görürüm?

İşlem sonrası ilk 1 ay hafif ödem oluşumu normaldir. Bu nedenle işlem sonucu bir ay sonra kesin olarak görülmeye başlar. Cilt altındaki yağlar ses dalgası ile sıvı hale geldikten sonra vücut tarafından atılması beklenir. Klasik liposuction tekniğinde olduğu gibi vakumlanarak yağlar alınmaz. Bu nedenle işlemden hemen sonra etkisini görmeyi beklemek doğru değildir. Kişinin beslenme ve egzersiz düzenine göre ortalama 10 yıl kalıcılık süresi vardır. Kişinin isteği üzerine doktor tarafından yapılan değerlendirme sonrasında tekrar işlem yapılabilir.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Kadar Kilo Kaybedilir?

Yapılan araştırmalar vaser liposuction işleminin bir kilo verme tekniği olmadığını ortaya koymuştur. Cilt gençleştirme ve vücuda yeni bir form kazandırmak amacı ile uygulanan bir tedavi tekniğidir. Ancak bölgesel yağların alınması ile bir miktar kilo kaybı söz konusudur. İşlem sonrasında verilen kilo alınan yağ miktarına göre değişiklik gösterir.

Emzirme Döneminde Vaser Liposuction Yaptırılır Mı?

Gebelik ve emzirme dönemlerinde kadınların bağışıklık sistemleri hormon değişikliği nedeni ile düşüktür. Böyle özel dönemlerde anne bebek arasındaki bağın zarar görmemesi ve annenin herhangi bir reaksiyona maruz kalmaması için medikal estetik tedavileri ve vaser liposuction işlemi tavsiye edilmez.
Emzirme döneminde hormon değişikliği ve iştah artması gibi durumlar yaşanırç Böyle nedenlerden dolayı anneler istemsiz kilo alabilir. Yağ aldırma ve kilo verme işlemleri sonrasında hızlı bir şekilde kilo alınabilir. BU nedenle işlem etkisi ortadan kalkar.

Vaser Liposuction İşleminde Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Tecrübeli hekim tarafında yeni cihazlar ile uygulandığı sürece komplikasyon riski minimum düzeye indirilir. Ancak her tedavini ufak da olsa yan etkisi olabilir. Bu tedavide karşılaşılabilecek yan etkiler, şişlik, morarma ve ödem oluşumudur. İşlem sonrasında doktorun verdiği tavsiyelere uyum sağlayarak bu durumlardan kurtulabilirsiniz.
Yağ hücrelerinin parçalanması ve sıvı hale gelmesi işlem bölgesinde ödeme neden olur. Bu ödemin dağılması ve artmaması için mutlaka korse kullanılır. Cilt üzerine baskı uygulama nedeni ile hafif morarmalar meydana gelebilir. Ancak bu morluklar 2 gün içerisinde kendiliğinden geçer. Aksi halde morluklar giderek artıyor ise doktora danışmalısınız.  Enfeksiyon oluşumu çok çok nadir görülen bir durumdur. İşlem bölgesinde kızarıklık ve akıntı gibi durumlar fark edilirse yine doktora kontrole gidilmelidir.

Liposuctionun Sonuçları Ne Kadar Zaman Sonra Görünür Hale Gelir?

İlk 3 hafta düzenli korse kullanıldığı için cilt üzerinde bir baskı söz konusudur. Bol sıvı tüketerek oluşan ödem de dağıtılmalıdır. Bu nedenle ödemin inmesi ve vücudun yeni formuna sahip olması ortalama 4 hafta gibi bir zaman dilimi ister.

Vaser Liposuctionda Ses Dalgaları Cilde Zarar Verir Mi?

İşlem sırasında kullanılan ultrason doku seçme teknolojisine sahiptir. Bu sayede cilt altında bulunan yağları hedef alır ve diğer dokulara kesinlikle etki etmez. İncelemeler sonucunda sadece yağ hücrelerinde harabiyet oluşturduğu kanıtlanan güvenilir yöntemdir. Yüz ve boyun bölgesi fiziki görüntüde ilk göze çarpan alanlardır. Özellikle bu alanlarda oluşan yağ birikimleri için en güvenilir tekniktir. Ciltte kızarıklık, çukurluk ve selülit görüntüsü gibi olumsuz durumlar oluşturmaz.
Ultrason enerjisi tıp alanında ve medikal estetik tedavilerinde mükemmel işlere imza atan bir enerjidir. Hastalıkların teşhisi ve tedavisinde hem hastalara hem de doktorlara büyük avantajlar sağlar. Ses dalgaları esaslı çalışma prensibine sahiptir. Vaser liposuction işleminde kullanılan ultrason dalgaları da ses dalgaları sayesinde yağ hücrelerini zedeler ve sıvı hale getirir. Bu işlemi yaparken cilt yüzeyine zarar vermez.

Vaser Liposuction İşlemi Sırasında Acı Hissedilir Mi?

İşlem uygulama alanının özelliğine göre lokal ya da genel anestezi ile uygulanır. Bu nedenle işlem sırasında herhangi bir acı ve ağrı oluşumu söz konusu değildir. Tedavi sonrasında iyileşme sürecinde hafif dereceli ağrı oluşumuz söz konusudur. Sadece soğuk uygulama yaparak bu ağrılar giderilebilir. Vaser liposuction tedavisi konforlu bir şekilde bölgesel yapılarınızdan kurtulabileceğiniz bir tedavi tekniğidir.

Vaser Liposuction Fiyatları 2022

Tedavi fiyatları sabit ücretler değildir. Seans sayısı, işlemi yapan hekimin tercih edilme sıklığı, işlem süresi, hizmet verilen hastanenin konumu ve kullanılan cihazın özellikleridir. Merkezi bir yerde bulunan ve lüks hizmet veren sağlık kuruluşları aynı hizmeti çok yüksek fiyatlara verebilir.
Bu nedenle vaser liposuction fiyatları hakkında detaylı araştırma yapmadan hastane seçimi yapılmamalıdır. Vaser Liposuction Fiyatları 2022 için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ücretsiz Bilgi Alın !

Merak ettiklerinizi ve sorularınızı hemen cevaplayalım.